Články

Luxusná platinová blondínka: TOP 5 žiarivých odtieňov, tipy na farbenie a starostlivosť

Túžba žien zmeniť niečo vo svojom vzhľade sa nikdy nevyčerpá. Nový strih, farba vlasov, manikúra, štýlové oblečenie - to všetko má za cieľ vytvoriť obraz atraktívneho a očarujúceho dievčaťa, ktorý venuje maximálnu pozornosť jej vzhľadu.

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť vnímanie obrázka, je farbenie vlasov. Napriek ľahkosti tohto procesu by sa malo pristupovať vedome a úmyselne, pretože časté farbenie vlasov môže poškodiť ich, ovplyvniť ich štruktúru. V dnešnej dobe sú medzi dievčatami veľmi populárne rôzne odtiene blondínok, najmä platinová blondá.


Platinová blondina nie je novinkou v farbení vlasov. Farba bola populárna na začiatku minulého storočia, ale časom bola zabudnutá. Dnes je platinová blondínka opäť žiadaná. Malo by sa pamätať na to, že ušľachtilý chladný blond nie je vhodný pre všetkých, takže musíte pred začatím sfarbenia konzultovať stylistu.

Platinová blondínka: farebné prvky

Bezchybná platinová blondína vyzerá perfektne a štýlovo bez prídavkov iných tónov. Doma, dosiahnutie tohto efektu je veľmi ťažké, ak nie nemožné. Pri použití nekvalitného náteru alebo chyby v procese sa dostanete úplne neatraktívny žltastý odtieň najlepšie, v najhoršom prípade - poškodené vlasy, ktoré trvá veľa času, úsilia a peňazí na obnovenie. Preto ak ste odhodlaní stať sa majiteľom platinovej blondínky, kontaktujte profesionálneho.

Majitelia blond vlasov prelomeniny vlasy v platinovej blond je oveľa jednoduchšie ako tmavé dievčatá. Je možné, že na dosiahnutie dokonalého výsledku budú ženy s hnedými vlasmi musieť navštíviť kozmetický salón niekoľkokrát. Zároveň pamätajte na to, že základné zosvetlenie a tonovanie tmavých vlasov má škodlivý vplyv na ich štruktúru.

Kto vyhovuje platinovej blondine

Platinum Blonde je veľmi nápadná farba, ktorá sa môže prejaviť úplne inak na vlasoch módnych šiat. Príkladom takého neúspešného experimentu je hviezda Kim Kardashian. Nádherná prírodná brunetka s čiernymi vlasmi a tmavou kožou sa rozhodla vyskúšať luxusnú ušľachtilú platinu. Výsledkom nebolo ani model samotný, ani jeho fanúšikovia.

Existuje malá kategória dievčat, ktoré sú ideálne vhodné pre platinovú blond:

  • mladé dievčatá, ktoré sa nebojí experimentovať s ich cestou
  • dámy s asymetrickými a krátkymi strihmi
  • majitelia ľahkej, bledej, porcelánovej kože
  • dievčatá s výraznými vlastnosťami

Nepokúšajte sa s platinovými blondínkami vo veku 30 rokov. Čím staršia je žena, tým je prirodzenejšia a prirodzenejšia farba vlasov. Aj blond sa neodporúča pre dievčatá s tmavou kožou. Zvyčajne sú tieto dámske vlasy prirodzene tmavé a aby sa dosiahol perfektný platinový lesk, je potrebné vykonať úplné depigmentovanie tieňa, čo môže vyvolať problémy s vlasmi, napríklad špičkou, strata.

Ako získať dokonalý odtieň platinovej blondínky

V jednom postupe sa stáva veľmi ťažké premeniť sa na horiacu a neodolateľnú blondínku, takže by ste mali byť trpezliví. Technológia farbenia a výsledok vo veľkej miere závisia od pôvodnej farby vlasov a stavu.

Je to oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie vykonávať farbenie v salóne krásy. Ak sa stále rozhodnete vykonať tento postup doma, mali by ste striktne dodržiavať pokyny uvedené v opise farbiva na vlasy.

Platinová blondina nebude fungovať na vlasoch, ktoré pred procesom boli sfarbené prírodnými zmesami (basma alebo henna), takže by ste nemali strácať čas a energiu na takých kudrlinkách. V dôsledku toho získate tieň s prídavkami žltého a dokonca červeného.

Majitelia svetlých vlasov potrebujú kúpiť farbu na 4 odtieňoch, ktoré sú ľahšie ako prírodné. Tieto dievčatá nebudú mať problémy s farbením na vlasy. Ale dievčatá s hnedými a tmavými vlasmi budú musieť predchádzať sfarbeniu vlasov. Iba potom môžu byť pramene sfarbené farbou bez amoniaku.

Pred farbením sa neodporúča používať na vlasy sérum, masky na úpravu vlasov alebo výrobky na úpravu vlasov. Môžu zabrániť prenikaniu pigmentov do štruktúry vlasov, čo bude mať za následok, že odtieň bude odlišný od toho, na ktorý ste chceli.

Po procedúre farbenia jemne naneste na vlasy špeciálne masky a balzamy. To pomôže neutralizovať negatívne účinky farby a zjasňovača, dávajú vlasom zdravý a dobre upravený vzhľad.

Módne platinové blond halftóny

Odtiene platinovej blondínky vám pomôžu, ak ste už viac ako 30 rokov a naozaj sa chcete zmeniť na oslňujúcu blondínku. Studené a teplé podtóny pomôžu vytvoriť obraz jemnej jemnej osoby alebo sexy a nádhernej slečny.

Klasická platinová blond

Jasné, chytľavé a žiarivé - takto môžete charakterizovať tento očarujúci odtieň. Platinová blondína vyzerá skvele na krátkych a dlhých vlasoch.

Platinum Blond Silver

Účinok "metalické" je možné dosiahnuť pomocou polostávajúcich atramentov a tónovaných šampónov so striebornou zložkou. Ak vykonávate procedúru doma, nezabudnite, že sa odporúča nechať farbu na hlave dlhšie ako 10 minút, inak riskujete, že nebudete mať blikajúci módny odtieň, ale prirodzené sivé vlasy.

Blonde Platinum Blonde

Farba je niekoľko tónov tmavších ako iné odtiene blond. Blondínka blond vyzerá ako vyhorená. Súčasne sa vyznačuje maximálnou prirodzenosťou v celom rade platinovej blondínky. Hue vyzerá skvele na majiteľov jarného a letného typu farby.

Platinová perla

Platinová blond s chladným podtextom. Hlavnou výzdobou takýchto vlasov sú modulácia perletiek, ktoré vytvárajú neuveriteľne štýlový a očarujúci obraz.

Platinový popol

Platina s chladným podtónom, ktorá vyzerá ako sivé vlasy. Mimochodom, to je farba popola v tejto sezóne je vo vysokej dopyte medzi fashionistas.

Správna farba na vlasy platinová blond

Farbené vlasy postupne strácajú svoj pôvodný vzhľad, pigment sa vymyje a kučery začnú žltnúť. Aby ste sa vyhli takýmto problémom, mali by ste dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • kúpiť špeciálny šampón na farbené vlasy, poraďte sa s pánom, nezaťažujte výrobky profesionálnej starostlivosti
  • vyzdvihnúť všetky vlasové kozmetiky (kondicionéry, masky) s fialovým odtieňom
  • získať masky pre farbené a poškodené vlasy
  • Nepoužívajte domáce olejové masky a bylinné oplachy. Tieto výrobky robia vlasy žltou farbou.

Než začnete sfarbiť vlasy v platinovej blonde, zvážte všetky klady a zápory, uistite sa, že zvolený odtieň vyhovuje typu farby. Starostlivosť o vlasy s platinovou blondou nie je jednoduchá vec, ale ak prísne dodržiavate odporúčania z nášho článku, vaše vlasy budú vždy vyzerať neodolateľným a luxusným.