Články

Odpočívaj v Kryme: Recenzie, ceny v roku 2017

Oddych na Kryme priťahuje čoraz viac turistov. Na pomerne malom rozpočte si môžete zorganizovať úžasný výlet, ktorý si budete pamätať už mnoho rokov. Ale napriek tomu odporúčame, aby ste sa rozhodli, čo presne chcete urobiť na dovolenke a ktoré miesta na návštevu. To vám pomôže zúžiť hľadanie perfektného miesta. Ponúkame vám zvážiť najobľúbenejšie strediská a preskúmať cenu dovolenky v roku 2017.

Kerch

Napriek tomu, že toto letovisko viac ako dvetisíc rokov, vyzerá veľmi moderne. Často sem prichádzajú, aby mohli plávať v dvoch moriach naraz: Čierny a Azovský.

Tiež tu je tu vždy možnosť vyskúšať si aktívny vodný šport a vyraziť na niekoľko výletov do najkrajších historických pamiatok.

V roku 2017 Kerch uvíta rad návrhov na nájomné bývanie. Tu nájdete pomerne lacné ubytovanie v mini-hoteli od 600 rubles denne. Neďaleko od mora si môžete prenajať byt, ktorý stojí od 1 100 rubľov denne alebo od 1600 rubľov za deň. Pre náročnejších turistov sú luxusné apartmány s nádherným výhľadom, avšak ubytovanie bude drahšie, od 2 000 rubľov za deň.

Samostatne stojí za zmienku o jedle v meste Kerch. V priemere obed v jednoduchej kaviarni pre dvoch bude stáť okolo 570 rubľov. Pri návšteve reštaurácie buďte pripravení zaplatiť najmenej 1 500 rubľov na jedlo. V prípade, že uprednostňujete variť sami, náklady na jedlo budú výrazne nižšie.

Theodosius

Slávne letovisko Feodosia sa nachádza na juhovýchode ostrova. Široké pobrežie, čisté piesočné pláže a dostupné ceny priťahujú mnohých turistov každý rok. Treba však spomenúť jednu nezvyčajnú črtu: vedľa nábrežia je železnica, ktorá môže sťažiť relaxáciu na pláži.

V súkromnom sektore nájdete cenovo dostupné ubytovanie, ktoré sa pohybuje od 600 rubles denne. V tomto prípade bude mora chodiť 5-8 minút. Náklady na byt strednej triedy sa mení v priemere z 1000 rubľov za deň, a prenájom domu od 1400 rubľov za deň.

Priemerná cena jedál v zariadeniach je rovnaká ako v Kerči. Samostatne stojí za zmienku cena produktov:

  • vajcia od 50 rubles / dex.;
  • kurča z 260 rubľov / kg;
  • zemiaky zo 60 rubľov / kg;
  • sezónne ovocie od 90 rubľov / kg;
  • víno od 250 rubľov / l.

zubáč

Veľké letovisko východného pobrežia je známe svojou janovskou pevnosťou. Mali by sme tiež spomenúť pláže, pretože sú kamienkové alebo z kremenného piesku. Vo všeobecnosti je to veľmi pekné a náklady na rekreáciu sú oveľa nižšie ako v iných veľkých strediskách.

Náklady na prenájom bývania v Sudak je iný. Napríklad prenájom miestnosti pre dvoch bude stáť od 350 rubľov za deň. Môžete si prenajať byt strednej triedy z 1000 rubľov denne a súkromný dom pri mori za cenu 1500 rubľov denne. Môžete si však nájsť lacnejšie alebo oveľa drahšie možnosti, pretože všetko závisí od vášho rozpočtu.

Pokiaľ ide o jedlo, v priemere jedno jedlo v jednoduchej kaviarni bude stáť 250 rubľov. Cena reštaurácie je oveľa vyššia, takže môžete očakávať rozpočet na 1100 rubľov za dve.

Jevpatorija

Evpatoria je známa svojimi liečivými prameňmi, unikátnym bahnom a minerálnymi vodami. A piesočné pláže sú považované za najlepšie na Kryme. Preto je najčastejšie toto rekreačné mesto vybrané na rodinnú dovolenku.

V závislosti od oblasti mesta a vzdialenosti od mora sa náklady na prenájom bývania líšia. Náklady na optimálne možnosti ubytovania: od 600 rubľov / deň pre izbu v dome, od 1800 rubľov / deň za apartmán, od 2000 rubľov / deň za izbu v dobrom hoteli.

Napriek pomerne vysokým nákladom na nájomné bývanie, jedlá v Evpatoria sú o niečo lacnejšie. Napríklad, obed pre dvoch v jednoduchej kaviarni stojí od 300 rubľov a v reštaurácii od 1000 rubľov.

Jalta

Stredisko dovolenky na pláži na krymskom polostrove a najobľúbenejšie letovisko s kamienkovými plážami sa môže právom nazvať Jalta. Zaujímavé pamiatky s nezvyčajnou históriou priťahujú turistov z celého sveta.

Náklady na bývanie v Jalte začínajú od 400 rubľov denne za prenájom miestnosti. Prenajať dobrý byt v blízkosti mora môže byť za cenu 1800 rubľov za deň, zatiaľ čo náklady na prenájom súkromného domu začne od 2000 rubľov za deň.

Jesť v Jalte môže byť veľmi lacné v jednoduchých kaviarňach. Cena obeda pre dvoch bude najmenej 400 rubľov. Na večeru s alkoholom v dobrej reštaurácii bude musieť zaplatiť najmenej 2500 rubľov.

Koktebel

Toto stredisko bolo už mnoho rokov považované za mládež. A úžasná príroda, čistá voda a štrkovité pláže vyzerajú veľmi malebne.

Náklady na prenájom miestnosti pri mori začínajú od 500 rubľov denne. Byt strednej triedy bude stáť najmenej 1500 rubľov za deň. Apartmány s nádherným výhľadom na more majú cenu nie nižšiu ako 2000 rubľov za deň.

Stravovanie v Koktebel závisí od toho, ktoré miesta si vyberiete. Napríklad na nábreží v kaviarni náklady na stravovanie pre dvoch budú od 200 do 600 rubľov. V reštauráciách v hoteloch by sa mala spoliehať na sumu nie menej ako 1500 rubľov.

Alushta

Veľké množstvo stredísk a hotelov z Alushta bolo veľmi atraktívne pre turistov. A nádherná príroda, prítomnosť delfináriu, vodného parku, akvárií a zábavných zariadení robia zvyšok ešte príjemnejším.

Výber bývanie v Alushta musí brať do úvahy sezónnosť. Napríklad v júni a septembri ceny budú mierne, a v júli až auguste - vysoké. Ale aj v sezóne môžete nájsť izbu, ktorá stojí od 600 rubles denne. Krásna izba pri mori v priemere stojí od 1 700 rubľov za deň.

Rozsah cien potravín je pomerne široký. Obed v jedálni s domácim jedlom môže stáť od 300 do 600 rubľov za dve. Súčasne priemerná kontrola v reštaurácii bude približne 2500 rubľov za dve.

Ako vidíte, náklady na rekreačné stredisko na Kryme sa môžu výrazne líšiť v závislosti od mesta, ako aj od faktorov, ako sú jedlo a ubytovanie. Preto odporúčame rozpočet vopred vypočítať, čo vám pomôže vybrať si najvhodnejšiu možnosť voľného času.

Loading...