Články

Anapa - útulné letné prázdniny v roku 2018

Okrem toho, že Anapa je mesto vojenskej slávy, je tiež skvelým miestom na strávenie letných prázdnin. Od obdobia Sovietskeho zväzu prosperuje kvôli jedinečnému podnebiu. Takisto turisti sú vždy priťahovaní rozvinutou infraštruktúrou. História mesta pochádza z 25 storočí.

Bolo to Anapa, ktorý niekoľkokrát za sebou získal titul najkrajšieho kúpeľného strediska v Rusku, ktorý patrí k pobrežiu Čierneho mora. A v celosvetovom meradle je resort považovaný za najlepšie centrum liečby a prevencie. Tieto tituly sú zaslúžené, že turisti neúnavne potvrdzujú svoje recenzie.

Tento balneologický areál kombinuje stepový, prímorský a podhorský terén, čím vytvára ohromujúce klimatické podmienky. Kaukazské hory sú nízke a väčšinou lesy. Zlepšenie účinku na telo je dosiahnuté vďaka vzduchu obohatenému ozónom a liečivými morskými soľami, chránenou oblasťou okolo, absenciou daždivých dní. Tiež prevencia chorôb prispeje k bahenným kúpeľom a phytoncidom rias. Tu môžete absolvovať priebeh liečby podzemnými minerálnymi vodami, kalovými bahnami, brómovými, jódovými a sirovodíkovými kúpeľmi, ako aj soľnými kúpeľmi.

Infraštruktúra čiernomorského letoviska a dopravy

Jednou z výhod spoločnosti Anapa je dobre vyvinutá rozvodná schéma komunikačných ciest. Nedávne zrenovované a zrekonštruované letisko si zasluhuje osobitnú zmienku. Letúny akejkoľvek triedy vzlietajú a pristávajú tu. V lete je lacnejšie a pohodlnejšie používať železničné trate. Každý deň odchádzajú desiatky vlakov z rôznych smerov a vrátia sa späť do mesta Anapa. Alternatívou môžu byť pravidelné autobusy, ktorých trasy vám umožnia vytvoriť pohodlný cestovný plán.

Ubytovanie v Anapa

Anapa víta hostí s množstvom rôznych miest na pobyt v každom vrecku a vkusu. Výber turistov tu ponúka hotely všetkých úrovní hviezd, hotelov a penziónov. Viac rozpočtových prázdnin je možné využiť v súkromných penziónoch, v rekreačných centrách alebo v izbách vlastných apartmánov ponúkaných miestnymi obyvateľmi.

Výber bývanie, okrem nákladov, by ste mali venovať pozornosť na miesto. Najpopulárnejšie a preto drahé miesta sa nachádzajú bližšie k moru. Stojí za to pamätať a rezervovať tieto izby vopred. Pre tých, ktorí sa neočakávane rozhodnú uskutočniť taký výlet, je tiež ľahko vyriešená otázka ubytovania: na železničných staniciach je veľa ľudí, ktorí ponúkajú ubytovanie na každej úrovni. Rozsah je však obmedzený.

Útulné domy v súkromnom sektore - to nie je najhoršia možnosť. Okrem jasných výhod v podobe úspor si tu môžete vychutnať miestne farby. Takéto byty sú najčastejšie vybavené plynovými rúrami, chladničkami, automatickými pračkami a ďalšími potrebnými komfortmi pre pohodlný odpočinok. Jediná nevýhoda: musíte variť, umývať a vyčistiť.

Kultúrna a aktívna rekreácia

V sezóne turistov v Anapa je vidieť predovšetkým jasne. Počas tohto obdobia všetky masové kultúrne zábavy priniesli svoje hlavné príjmy za rok. Nemali by ste byť prekvapení, ak by lístok do miestneho cirkusu alebo divadla stálo viac ako v chladnej sezóne. V záujme sezónnych príjmov sem prichádzajú medzinárodné cirkusy s ich programom, divadelné jednotky z ruských miest a zo zahraničia. Miestne kiná sa tiež snažia udržiavať a nasýtiť svoj program populárnymi filmami a svetovými trhákmi.

Medzi zábavou stojí za zmienku jazda na lodiach. Ich rozmery sa pohybujú od malých lodí pre niekoľko ľudí až po obrovské lode, ktoré dokážu ubytovať tisíce ľudí. Zaujímavý by mohol byť výlet do vodného parku, akvária mesta a delfinárium. Miestni sprievodcovia ponúknu desiatky rôznych exkurzných ciest s rôznymi špecifikami. Určite by ste mali ísť do Azovského mora. Toto prehliadka zahŕňa návštevu svätých prameňov a bahnitých sopiek. Stojí za to vidieť aj kostol sv. Onuphíra ​​Veľkého a rezervu Veľký Utrš. Tu úžasné jalovce a pistáciové lesy ohromujú svojou veľkoleposťou. Okrem toho turistov láka maják na nábreží.

Často, v sezóne, ruské a svetové hviezdy prichádzajú s výletmi. Turisti z malých miest môžu mať jedinečnú príležitosť sa dostať na živý koncert svojho idolu.

Hlavnou zábavou všetkých turistov bez výnimky je teplé Čierne more. Tam je asi 40 km piesočných pláží a asi 13 kamienkových. Plávajúca sezóna začína začiatkom mája a trvá do októbra. V tejto dobe sa voda v mori obvykle ohrieva až na 28 stupňov. Miestne pláže sú väčšinou malé, čo umožňuje Anapu byť skvelým miestom pre rodinnú dovolenku. Minulú sezónu, centrálna pláž, jedna z najlepších v Kubane, vytvorila novinku. Ide o špeciálne ležadlá, ktoré sa otáčajú po pohybe slnka. Zaujímajúc sa o túto novinku, turisti môžu prísť a vyskúšať si na seba tento skvelý spôsob, ako získať čokoládu.

Ak večerný program obsahuje "vonku", stovky reštaurácií, kaviarní a bufetov rôznych úrovní a rôznych kuchýň sú v službách turistov. Najmenej raz musíte navštíviť najobľúbenejšiu gastronomickú inštitúciu "Mabi". Európska kuchyňa, ochutená dobrými vínami, nezanechá ľahostajného návštevníka.

Cenová politika pre rok 2018

Pokiaľ ide o ceny, cestovné kancelárie a súkromní obchodníci ponúkajú najširší sortiment, ktorý môže uspokojiť turistov s akýmkoľvek rozpočtom. Najlacnejšie ubytovanie za deň bude stáť 500 rubľov. Tu je pohodlie s najväčšou pravdepodobnosťou neúplná. Priemerná úroveň ubytovania v pešej vzdialenosti od mora bude k dispozícii pre tých, ktorí sú ochotní stráviť od 2000 rubľov. Ak výber spadne na veľký hotel v centre mesta alebo na prvom riadku, potom cena za izbu za deň môže dosiahnuť 5 000 rubľov. Prenájom bytu v súkromnom sektore môže byť až 3000 rubľov.

Ceny ubytovania v populárnych hoteloch sa líšia v závislosti od úrovne a polohy. Guest House Caravan 2 bude ubytovať svojich hostí za cenu 400 rubľov denne. Hotel Lamansh ponúka ubytovanie od 700 rubľov. Za rovnaké peniaze si môžete oddýchnuť v hoteli Chaika. Penzión na Malinkine požaduje izbu od 1200 rubľov a za 500 rubľov denne môžete stráviť noc v penziónoch Continental alebo Cypress.

Okrem ubytovania stojí za to zahrnúť občerstvenie a zábavu do výdavkových položiek. Grilovanie a pivo na pláži je možné získať za 120 rubľov. Víno na kohútiku stojí 100-200 rubľov za liter. Môžete ochutnať pizzu na 300-400 rubľov a kebab v rámci 200. Koktaily v baroch dosahujú cenu 500 rubľov a fajčenie vodnej fajky bude stáť 1000.

Zábava pre deti je celkom prístupná. Deti v každom veku si ich môžu vychutnať za 70-500 rubľov. Podľa recenzií jedlo denne za dve náklady asi 1500 rubľov.

Mnohé výlety sú rovnako dostupné. Plávanie s delfínom v miestnom delfináriu bude stáť 2000 rubľov. Detský lístok na krokodílovú farmu stojí 400 rubľov (do 3 rokov zdarma). Dospelý si môže zakúpiť lístok na vodný park za 1000 rubľov, deti - 500 rubľov.

Je zaujímavé stráviť deň rybolovom na jachte. Rybolov a varenie na palube stojí asi 700 rubľov. Prechádzka s plavom bude stáť 400 rubľov. Extrémna zábava je o niečo drahšia: potápanie - 1200, let padákom - 2000 rubľov.

Mierne nižšie náklady môžu prísť, ak prídete v máji, na začiatku júla alebo v septembri. Uložiť tiež pomôže skoré rezervácie, ktoré je už k dispozícii u väčšiny tour operátorov.

Loading...