Články

Oddych v Jordánsku v roku 2018 all inclusive: ceny, hotely, fotografie, recenzie

Jordánske kráľovstvo je pomerne exotické miesto na pobyt. Turisti tu budú spokojní s pomerne obyčajnými zážitkami v strediskách: potápanie, šnorchlovanie, početné výlety, zábava na pláži. Spolu s tým bude Mŕtve more a nekonečná púšť vytvárať nový jedinečný efekt od obvyklého odpočinku pri mori.Táto krajina priťahuje svojou tisícročnou históriou. Určite sa dá nazvať kolískou civilizácie. Okrem toho je jedným z centra Stredného východu, kde sa aktívne rozvíja potenciál cestovného ruchu.

Cestovanie do Jordánska je väčšinou k dispozícii pre tých, ktorí sú ochotní prideliť priemerný alebo vyšší rozpočet, ako je to na dovolenku. Turisti sa tu snažia zlepšiť svoje zdravie, omladiť telo, duchovne sa rozvíjať a relaxovať s telom.

Ako sa dostať do Jordánu

Hlavné medzinárodné letisko sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Jordánska v Ammáne. Z Moskvy môžete lietať tu priamym letom za 340-400 dolárov. Charta bude lietať rýchlejšie a stojí len 195 USD. Letecké spoločnosti Aegean Airlines ($ 165) sú lacnejšie, ale budete musieť uskutočniť prevod v Aténach. Let "Tarom" bude vyžadovať transplantáciu v Bukurešti a bude mať za následok 295 dolárov. Toto sú náklady na jednosmerné lístky. Let z Petrohradu bude stáť 295-445 dolárov. Ale všetky lety s prevodom.Z Moskvy platia letí do Aqaba na letisku pomenované po kráľovi Husajnovi. Môžete lietať len za 160 dolárov. Z Petra do tohto smeru môžete lietať za 310 USD s prevodom.

Z letiska do centra mesta Aman sa dostanete kyvadlovou dopravou. Cestujú každú pol hodinu a cena letenky je len 5 JOD. Cena za taxík na tej istej trase bude stáť 20 JOD počas dňa a v noci stúpne cena. Taxi služby z hotelov sú lacnejšie - 15 JOD.

Vnútrozemská doprava

Najväčšia vnútroštátna letecká spoločnosť ponúka pravidelné priame lety z Ammánu do Aqaba za 55 JOD. Toto je jediný domáci let. Táto skutočnosť je odôvodnená malou rozlohou krajiny a dobre zavedenou autobusovou dopravou. Hlavné mestá sú prepojené pomocou Jettovej dopravy. Z Ammánu do Petry sa dá dostať v 10 JOD, v meste Irbid za 20 JOD.

Súkromné ​​autobusy prepravujú turistov a miestnych obyvateľov medzi malými mestami. Sieť trasy je dosť rôznorodá a lístky sú lacné. Nevýhody možno považovať za nedostatok rozpisov, klimatizáciu v salónoch, ako aj preplnené autobusy. Vlaky medzi mestami boli zrušené v dôsledku vojny v Sýrii.Doprava vo vnútri miest je hnacou silou. Iba v hlavnom meste má tento aspekt určitú usporiadanosť. Tu používajú autobusy, minibusy a takzvané "služby" - sedemmiestne autá, ktoré majú vlastnú trasu. Cestovné sa platí priamo vodičovi. V meste, je to suma 0,5 JOD, môžete ísť na predmestí pre 1,25 JOD.

Taxíky sa nachádzajú v každom meste. Väčšina vozidiel je vybavená meračmi, klimatizáciou a ďalšími zariadeniami. Pristátie bude stáť v priemere 0,25 JOD, po ktorom za každý kilometer budete musieť zaplatiť za 0,5 JOD. V noci je sadzba dvojnásobná.

Požičanie auta si vyžaduje kreditnú kartu. Blokuje od 150 do 500 USD ako vklad. Prenájom automobilu v priemere 30 JOD za deň. Prémiová trieda bude mať 60 JOD a minivan - 75 JOD. Benzín v Jordánsku stojí 0,9 za 1 liter.

Dovolenka v Jordánsku 2018: ceny, hotely, pláže, liečba

V hoteloch v Jordánsku si môžete byť istí najvyššou úrovňou miestnych služieb. Vo väčšine hotelov zamestnanci hovoria po anglicky, a niektorí dokonca aj v ruštine. Väčšina možností ubytovania v meste Aqaba a priamo na pobreží mora.

Prvá linka je zdobená luxusnými päťhviezdičkovými hotelmi, na druhom riadku sú hotely trojhviezdičkových a štvorhviezdičkových. Hotely na pobreží Mŕtveho mora radujú hostí s množstvom reštaurácií, kúpeľov a zábavných centier.

Pre tých, ktorí nie sú pripravení vyhradiť veľa peňazí na ubytovanie, sú hostely, kde pre 5 JOD si môžete prenajať posteľ v spoločenskej miestnosti. Samostatná miestnosť pre dvoch vás bude stáť 15 JOD za deň na takom mieste. Ak výber spadol na trojhviezdičkový hotel, potom ubytovanie bude stáť 20 JOD. Päť bude vyžadovať investície - noc v takom hoteli bude stáť 70 JOD.

Môžete tiež využiť kemping. Tu 20 JOD si môžete prenajať izbu s raňajkami. Najdrahšími miestnymi pivami sa zaoberá JOD 180 za noc. Priemerná úroveň v hoteloch so štyrmi hviezdičkami bude stáť 50 JOD.Medzi miestne pláže sú mestské a súkromné, ktoré patria k hotelu. Vstup do obecných pláží je zadarmo, ale len málo ležadiel a slnečníkov. Miestni občania túžia tu. Pláže v hoteloch sú k dispozícii zadarmo len pre svojich klientov, ale aj za neprístupné sú tu aj za poplatok.

Na pobreží Mŕtveho mora sú takmer všetky pláže súkromné. Výnimkou je pláž Amman. Tu budete musieť zaplatiť 20 JOD za vchod. Záujemcovia môžu zakúpiť 3 hrnce JOD s liečivým bahnom.

Na severe sú pláže väčšinou piesčité, na juhu - kamienkové. Najlepšie rekreačné oblasti sa nachádzajú na predmestí Tala Bay. Voda je tu čistá a čistá.

V Jordánsku existuje viac ako 100 kliník. Liečba je pomerne lacná. Zároveň nemocnice a motely sú vybavené najmodernejšou technológiou. Liečia pacientov s najťažšími diagnózami. V hoteloch sú kúpeľné balíky s wellness centrom. Najčastejšie sa táto služba nachádza v piatich hviezdičkových hoteloch. Balík príslušných procedúr bude stáť 60-300 JOD za deň.

Dovolenka v Jordánsku 2018: all inclusive (ceny)

Zvyšok je dvojnásobne príjemný, ak sa všetky domáce problémy vyriešia sami. Za týmto účelom existuje systém "all inclusive". V Jordánsku ponúka mnoho hotelov all inclusive ubytovanie. Napríklad Marina Plaza Hotel Tala Bay 4 hviezdičky za 41,200 rubľov ponúka prehliadku 11 nocí na osobu. Hotel sa nachádza na druhej línii.

Na prvom riadku môžete žiť v Dead Sea Spa 4 hviezdičky pre 47 500 rubľov. 5-hviezdičkový Grand East Hotel prijíma hostí pre 49 000 rubľov a DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba - 57 000 rubľov.

Vysoké skóre v hodnotení hotelov je tiež hodnotené:

 • Grand Swiss-Belresort Tala Bay Aqaba (59 000 rubľov);
 • Moevenpick Resort (od 72 000 rubľov);
 • Holiday Inn Dead Sea (85 500 rubľov);
 • InterContinental Aqaba (88 000 rubľov) a iné.

Zábava a atrakcie

Ako na každom malebnom pobreží, potápanie je populárne v Jordánsku. Potápanie do Červeného mora znamená prevoz do báječného podmorského sveta. Je to zaujímavé pre začiatočníkov i skúsených potápačov. Medzi exotickými obyvateľmi hlbokého mora sa tu nájdu:

 • škorpión;
 • Moray úhor;
 • koraly rôznych tvarov a farieb;
 • korytnačka;
 • rybie kamene a oveľa viac.

Pri potápaní s inštruktorom budete musieť zaplatiť 75 JOD a za prenájom vybavenia od 5 do 45 JOD. V meste Aqaba je 6 existujúcich potápačských centier. Najpopulárnejší z nich je Kráľovský potápačský klub.

Atrakcie v Jordánsku, veľa. K dispozícii sú posvätné biblické miesta, staroveké zrúcaniny, nádherné paláce a prírodné krásy.

Najprv sa odporúča navštíviť:

 • Jerash - provinčné mesto Rímskej ríše;
 • mesto Matabu;
 • pamätník Mojžiša;
 • miesto krstu Ježiša;
 • Crusader castle v Karak;
 • Wadi Rum púšte;
 • Gadar (Umm Qais);
 • kalifské paláce púšte;
 • hrad v Ajlun;
 • Bani Qasr Amr a mnoho ďalších.


Pre aktívnu rekreáciu si môžete prenajať SUV a premiestniť ho z jednej atrakcie do druhej. Z balónika je pekné vidieť krásu zo vzduchu. Fanúšikovia paintballu a golfu budú môcť nájsť niečo pre seba. Môžete tiež ísť na koni alebo ísť turistiku tu.

Jedlo a nakupovanie v Jordánsku

Turisti prinášajú z Jordana Madaba preuté koberce, fľaše so špeciálnym farebným pieskom z Petry, výrobky z olivového dreva, pokrmy, šperky a oveľa viac. Tiež je obľúbená miestna kozmetika s minerálmi z Mŕtveho mora. Tí, ktorí hľadajú jednotu s prírodou, prijímajú s nimi miestne liečivé bahno.Jordánska kuchyňa podporuje arabské tradície varenia. Rozdiel je v tom, že kuchári tu nepoužívajú korenie a korenie tak bohato. Namiesto toho môžete skoro v každom jedle ochutnať chuť mäty. Marinované olivy, citrón, byliny, zelenina, borovica, cibuľa môžu byť tiež považované za charakteristické prísady.

Falafel a hummus, pečivo s rôznymi náplňami, šaláty a jahody sú najobľúbenejšie medzi miestnymi občerstvami. Pekárske výrobky sú najčastejšie zastúpené pita chlebom, chlebom ragf a Kmazh flatbread. Medzi ochutnávky mäsa, kuracie, jahňacie alebo teľacie mäso s prílohami zemiakov alebo ryže si zaslúžia osobitnú pozornosť.

Miestne sladkosti patria medzi najlepšie na východe. Turisti by mali skúsiť:

 • pečeň so sezamom;
 • baklava s pistáciami;
 • kakaa so syrom;
 • katafe koláče;
 • dezert z java guavy;
 • zmrzlina;
 • ovocie v cukre.

Alkohol tu nie je obmedzený. Výnimkou bude mesiac pôstu pre moslimov. Z nápojov si môžete vybrať arak, víno, miestnu kávu.

Môžete jesť shawarma alebo ovocie na ulici v 1-2 JOD. Večera v strednej úrovni kaviareň bude stáť 4-8 JOD, a večera v reštaurácii už 15-25 JOD za dve bez alkoholických nápojov. Turisti, ktorí prichádzajú na gastronomické lahôdky a gurmánsku kuchyňu, budú musieť vyťažiť peniaze. Miestne elitné reštaurácie žiadajú o svoje nadmerné peniaze.

Klíma Jordánska

Kvalita cesty do mora závisí od počasia. Jordánsko má subtropické podnebie so stredomorskými a ostré kontinentálne črty. Je tu veľmi suchá. V januári sa teplota vzduchu pohybuje od 8 do 14 stupňov plus. V polovici leta dosahuje priemerná denná teplota 35 stupňov. Preto plánovanie cesty je lepšie pre mimosezónne obdobie. V novembri prší na severe krajiny.V moriach môžete plávať po celý rok. Voda udržuje komfortnú teplotu 21 stupňov. Je teplé v noci pri mori a v noci chladné v centrálnych oblastiach.

Oddych v Jordánsku: recenzie

Turisti idúci do Jordánska, najčastejšie, už majú nejakú predstavu o charakteristikách krajiny. Najmä nespokojnosť môže spôsobiť teplo a piesočné lietanie na tvár. Napriek tomu, že tieto faktory sú špecifikami krajiny, sú turistov, ktorí sú nepríjemne prekvapení. Hostia Jordánu si sťažujú, že stavebné projekty idú všade a prach je stále vo vzduchu. Ak chcete vytvoriť pohodlie, skúsení turisti odporúčajú používať šály a šály, ktoré pokrývajú spodnú časť tváre.

Medzi negatívne aspekty rekreantov hovoria nekvalitné služby v hoteloch. Dokonca aj vtedy, keď si cestovný ruch zakúpil cestovný lístok so všetkými vstupenkami, nemali by ste sa spoliehať na tureckú kvalitu služieb a jedál.

Navyše turistov navštevujúcich Jordánsko varujú pred miestnymi vodičmi a oslami. Sú mimoriadne neoceniteľné: môžu veľmi náročne požadovať tip pre svoje služby. Dokonca uchopiť niektoré z položiek zákazníka a požadovať výkupné. Taxi tu je drahé a cena nie je možná.

Ďalšou užitočnou radou pre rekreantov - nezabudnite si priniesť papuče, ktoré budú určené na plávanie. Vstup do vody je pokrytý kameňmi a kúskami koralov, o ktorých sa môžete zraniť.

Zvyšok recenzií je nadšený. Všetci návštevníci oslavujú nádherné more a pláže, prekrásne západy slnka a zaujímavé výlety. Jordán má niečo, čo by ich hostia potešilo. Všetky aspekty turistických aktivít sa tu rozvíjajú a sú na vysokej úrovni.

Loading...