Interiér

Kvitnúce rastliny: kvitnúce a listnaté

Samozrejme, kefy kvitnúce v kvetináčoch sú schopné zdobiť akýkoľvek interiér. Ale takýto účinok ako z horolezcov, od jednoduchých domácich kvetov je ťažké dosiahnuť. S pomocou zelených stoniek s ladným plazom po stenách môžete vytvoriť báječný efekt v každej miestnosti. Navyše, husté lístie zmiešané s kvetmi pomôžu skryť nedostatky stien.

Kučeravé alebo, ako sa zvyčajne nazývajú, ampelózne rastliny môžu byť elegantné a miniatúrne alebo veľké so šťavnatými stonkami, kvitnúcimi alebo jednoducho listnatými. Ktorýkoľvek z nich dokonale dopĺňa výzdobu miestnosti.

Lezenie vnútorných rastlín: mená a fotografie

Medzi horolezcami domu sa dá rozlíšiť podľa farby a tvaru listov. Môže ísť o tmavé, svetlé, zelené alebo motýľové listy. Tiež môžu byť listy rozdelené na špicaté, oválne a okrúhle.

Cissus (Birch)

Rastlina je jedným z najbližších príbuzných viniča. Je nenáročná v starostlivosti a rastie rýchlo. Listy na stonkách majú jasne bohatý odtieň zelených. Na zadnej strane niektoré rastliny majú ružový odtieň so striebornými škvrnami. Zastreky obohatené o húževnatý fúzy, ktoré sa krútia okolo podpier a plazí sa vyššie a vyššie pozdĺž stien. S náležitou starostlivosťou, cissus poteší majiteľa s nádhernými vetvami.

Birch miluje veľa svetla. Ale ak je to potrebné, cíti dobre v tieni. Napriek odolnosti voči teplu a chladu má kvetina svoje slabosti. Netrpí nadmernou vlhkosťou. Stačí postrek a zriedkavé zavlažovanie.

Spindapsus

Táto vnútorná preliezka nevyžaduje od svojho majiteľa veľa času a úsilia. Pre neho sú vhodné takmer všetky podmienky. Bez ohľadu na osvetlenie a teplotné výkyvy bude zariadenie potešovať násilný rast. Jeho listy majú jasnú farbu. Čerstvá zelená farba sa zriedi ľahkými náplasťami. Samotný list má tvar srdca.

Distribúcia pozdĺž podpory nových výhonkov, viniča rastie rýchlo. Aby ste zabránili tomu, aby sa drobné stonky zavesili, odporúča sa podľa potreby odstreďovať. V prvom roku svojho života získa spinaptsus moment, po ktorom začína aktívny rast. V zime sa kvetina cíti lepšie v chladnej miestnosti, v lete je dosť dostatočná izbová teplota. Ak je to potrebné, hnojivo by malo byť menej koncentrované ako odporúčané pokyny na balenie. Množstvo vody sa môže zdvojnásobiť.

Ivy bežné

Ivy sú jedným z najobľúbenejších liany pre vnútorné i vonkajšie prostredie. Kvety sú obdarené listami zaujímavého tvaru. Môžu usporiadať okno alebo zdobiť špeciálne vytvorenú oporu v jednom z rohov miestnosti. V závislosti od triedy, ako je liana, je pestrá alebo monofónna farba. V prípade potreby nájdete výberové pohľady s pôvodným tvarom listov a nezvyčajným sfarbením. Zvyčajne listy majú štyri alebo päť čepele. Sú kožovité a lesklé.

Zariadenie nevyžaduje komplexnú starostlivosť. V období aktívneho rastu potrebuje veľa vody. Jarná a letná sezóna je vhodná na kŕmenie. Mal by sa vykonávať každé dva týždne. Ivy milujú veľa svetla, ale tieňové miesta mu neublížia.

Monstera

Monstera sa týka listnatých viničov s veľkými listami. Povrch listu má lesklý lesk a tmavozelené farby. Takmer do stredu listov majú zárezy. Táto funkcia platí len pre dospelé rastliny. Mladé kvety sa vyznačujú celistvými listami v tvare srdca. Na stonke rastliny sú tvorené hrubé vzdušné korene, ktoré umožňujú monstera plaziť nahor pozdĺž podpery. V dome takejto rastliny môže dosiahnuť tri metre na výšku.

Robustná trubica zabalená v mechu je ideálna. Vlhký mach umožní koreňom rásť a rásť. Monstera miluje svetlé miestnosti, ale obáva sa priameho slnečného žiarenia.

Kvitnúce lezenie rastliny

Kvitnúce lezenie je samostatná kategória horolezcov, ktorá vám umožní vytvoriť úžasný dekoratívny efekt.

Hoya (Waxy Ivy)

Táto vinná réva je zdobená nádhernými kožovitými listami a kvetmi v tvare hviezd. Maximálna možná dĺžka stonky v domácnosti - 3 metre. Výhodou tohto viniča je dlhá kvitnúca doba niekoľkých mesiacov. S príchodom prvého kvetinového puku sa odporúča, aby sa rastlina nerušila, aby sa neotáčala a aby sa nezmenila. V prípade nepriaznivých podmienok môže kvetina zložiť púčiky.

Ak umiestnite hrniec na parapet na východnej alebo západnej strane, listy na stonke budú mimoriadne jasné a pružné. Počas obdobia aktívneho rastu bude kvety vyžadovať hojné zavlažovanie. V zime je lepšie obmedziť prístup tekutiny k zemi. V teplom období je potrebné zorganizovať top dresing s vysokým percentom fosforu.

Ipomoea tricolor

Táto rastlina je ročná v prípade pestovania na záhrade. Ale po mnoho rokov sa bude páčiť majiteľovi, ktorý ho robí v dome. Modré neobvyklé kvety na viniči majú tvar gramofónu. Sú rovnomerne rozptýlené okolo stonky a dokážu zdobiť miestnosť. Kvety a listy robia vinič ťažký, takže by mal byť bezpečne podopretý na podpore. Kvôli rozkvete sa museli odstrániť svieže a dlho sušené kvety.

V izbe by Ipomoea mala stáť na dobre osvetlenom mieste, ale mimo priameho slnečného žiarenia. Zavlažovanie by malo byť hojné a pravidelné. V zime by mala byť táto rastlina na chladnom mieste.

Tradescantia

Tradescantia sa dá nazvať jednou z najobľúbenejších kvitnúcich rastlín, ktorá sa nachádza v každom druhom dome amatérskych pestovateľov kvetov. Liana má špecifický vzhľad: listy majú klesajúci vzhľad a snehovo biele kvety sú krehké a krehké.

Pôvodnejšia odroda je tradescantia silomantanu. Jeho kvety sú fialové, rovnako ako samotné listy. Kvety potrebujú veľa svetla na dobré rozvíjanie. Teplá sezóna bude vyžadovať pravidelné hojné zavlažovanie pre Tradescantia. V tomto prípade nadmerná vlhkosť môže zničiť kvetinu. Horný obväz by mal byť mierny bez nadbytku dusíka.

Každá z opísaných kvetov sa môže stať slušnou kópiou pestovateľskej zbierky. Liany v ich hmote nevyžadujú komplexnú starostlivosť, ale netolerujú prebytočnú vodu a priame slnečné žiarenie. Zvyšné pravidlá starostlivosti o rastliny sú dosť štandardné.

Loading...