Hendmeyd

Jesenná nálada pri zdobení sklenenej fľaše

Je na jeseň na ulici, čoskoro začne pršať a farby jesene budú slabnúť. Chcem priniesť do môjho života niečo svetlé a neobvyklé. Interiér môžete zdobiť umeleckým objektom pomocou techniky decoupage a sklenenej fľaše. Decoupage v skutočnosti napodobňuje umenie. Obraz je volumetrický.

Pokúsime sa vytvoriť krásnu dekoratívnu vázu z fľaše pôvodného tvaru. Okrem toho bude možné dať do neho krásne perie, sušené bavlnené stonky, jesenné listy úžasnej krásy. Áno, už bola získaná trojvrstvová utierka s obrazom rajských vtákov. Zostáva len používať techniku ​​Marty Stewartovej.

Materiály na decoupage

K práci potrebujete:

 • Fľaša, je žiaduce, aby to nebolo príliš konvexné.
 • Trojvrstvové utierky. Máme im obraz rajských vtákov.
 • Prostriedky umožňujúce odmasťovanie povrchu skla. V našom prípade ide o alkohol.
 • Špeciálne lepidlo alebo PVA.
 • Akrylový lak.
 • Syntetické střapce rôznych formátov.
 • Nožnice na manikúru.
 • Kúsok penovej gumy.

Pri vykonávaní tejto práce je najlepšie použiť lesklý povrch. Dokonale zachováva hotový výrobok. Môžete dokonca použiť umývačku na umývanie vázy!

 1. Akonáhle sú rajčiaky na fľaši, zakryjeme ich novou vrstvou lepidla so širokým štetcom. Nechajte produkt sušiť približne dve hodiny.
 2. Použite obrázok na zvolené miesto na povrchu skla so strednou časťou. Potom sa priblížime k okrajom pomocou kefy alebo kúska peny, aby sa zabránilo tvorbe vrások alebo bublín.
 3. Okamžite naneste lepidlo na pripravený obrázok zvnútra.
 4. Na povrch budúcej váhy nanášame lepidlo na oddelenie alebo lepidlo PVA. Robte to štetcom.
 5. Nožnice na manikúru jemne vystrihujú obraz rajských vtákov s utierkami. Môžete tiež vytiahnuť obrázok, v tomto prípade nebudú žiadne jasné čiary. Pre prácu je potrebná iba horná časť obrúsky. Máme detaily na pracovnej ploche.
 6. Varenie fľaše. Z fľaše odoberáme štítok a namočíme ho v teplej mydlovej vode. Čisto umývaná fľaša by mala byť dôkladne odmastená. Na tieto účely je najlepšie použiť vodku, odstraňovač laku na nechty, čistiaci prostriedok na sklo. V tomto prípade je vybraný alkohol. Pre podzimnú scenériu nie je potrebné naniesť základný náter. Venujte pozornosť výberu farebného skla. Potrebujeme bezfarebnú priehľadnú fľašu.
 7. Obraz a celú fľašu zakryjeme bezfarebným akrylovým lakom.
 8. Postup by sa mal zopakovať 3-4 krát, čo by umožnilo prácu sušiť minimálne dve hodiny.

Nová váza je pripravená, ale nemôžete okamžite využiť toto dielo. Mala by stáť približne mesiac, kým základňa ztuhne. Potom môže nielen vymazať, ale v prípade potreby aj umývať. Wow!

Po mesiaci sušenia sa obraz stáva transparentným. Váza vyzerá skvele na pozadí iných remesiel v štýle decoupage.

Súhlasíte s tým, že vyzerá skvele s dekoratívnymi kvetmi, perím a jesennými líškami? Nie je to len sklenená fľaša. Toto umelecké dielo - rajské vtáky na skle! A urobiť si elegantnú jesennú váhu s vlastnými rukami nie je tak ťažké! Choďte do toho!

V technike decoupage od Mary Stuart, môžete vykonávať všetky remeslá, vrátane odtieňa lampy.

Nezabudnite zdieľať jedinečnú vázu so svojimi priateľmi. Na druhej strane vám poskytnú originálne nápady na používanie techník dekópií na vytvorenie nových projektov.

Loading...