Články

Ako odstrániť žltú škvrnu na obrazovke smartfónu?

Moderní majitelia zariadení, najmä smartfónov, veľmi často majú problém vo forme bielej alebo žltej škvrny, ktorá sa objaví na displeji gadgetu. Tento problém je obzvlášť dôležitý u ľudí, ktorí vlastnia lacné telefóny. Ako ukazujú štatistiky, podobné stopy na obrazovke smartfónu sa môžu objaviť už po pol roka po akvizícii smartfónu. Najviac zaujíma otázka: ako odstrániť žltú škvrnu z displeja svojho obľúbeného mobilného telefónu? Na odstránenie tohto problému je potrebné určiť príčinu jeho výskytu. Urobme to spoločne.

Príčiny žltých bodov na displeji smartfónu

Odborníci sú presvedčení, že existuje len niekoľko faktorov, ktoré môžu spôsobiť takéto problémy. Budeme sa venovať každému samostatne.

vlhkosť

Vlhkosť je jednou z najpopulárnejších príčin žltej a bielej škvrny alebo pruhov pod displejom smartphonu. Podsvietenie obrazovky LCD obsahuje žiarovky, niekoľko fólií a menič. LED diódy nasmerujú svoje svetlo na stranu telefónu a filmy ho rozdeľujú na obrazovku a vytvárajú jednotnú žiaru. Ak medzi vrstvami filmu existuje voda, začnú sa držať spolu, preto je svetlo skreslené a viditeľná stopa sa objaví vo forme škvrny. Tento problém sa nevzťahuje na telefóny s displejom AMOLED, pretože existuje úplne iná štruktúra a kvapka vody nevytvára viditeľné problémy.

Je to dôležité! Ak sa vlhkosť dostane pod stenu, škvrna má nepravidelný tvar a vyznačuje sa zvýšenou jasnosťou. Pri zmene pozorovacieho uhla môžete vidieť, že miesto zmení svoj tvar alebo sa stáva úplne neviditeľným.

Problémy s podsvietením LED

Ďalším dôvodom vzniku žltých škvŕn na obrazovke smartfónu je porucha LED diód. Ak aspoň jeden z nich nefunguje, zobrazí sa na displeji gadget malé, ale viditeľné žlté miesto.

prehriatiu

Aj príčina nepríjemných stôp v podobe škvŕn môže byť prehriatie telefónu, čo je možné v prípadoch, keď výrobca neinštaloval chladič alebo nesprávne počas inštalácie. V oblasti, kde teplota prekračuje prípustné hodnoty, sa fólie začnú deformovať (zmena tvaru). Po ochladení sa môžu objaviť škvrny, ktoré sa nedajú ľahko odstrániť.

Je to dôležité! Skvrny na obrazovke smartfónu z prehriatia majú žltú farbu, ich odtieň závisí od toho, ktorá časť obrazovky je škvrna. Napríklad na okrajoch obrazovky budú škvrny ľahšie, ale v strede naopak. Avšak všetky škvrny spôsobené prehriatím postupne stmavujú a stávajú sa tmavožltými.

Manželstvo v továrni

Nemenej relevantný je problém so žltými škvrnami, ktorý je dôsledkom nekvalitného montážneho zariadenia. Účinok je podobný tomu, čo sa prejavuje pri vniknutí vody pod displej. Takýto výsledok vo forme škvŕn je možný, ak majster omylom vybral dĺžku skrutiek. Stlačia proti filmom a stláčajú ich navzájom, výsledkom čoho je obrazovka s okrúhlymi žltými škvrnami, ktorých tvar z pozorovacieho uhla zostáva nezmenený. Ak sa zistí, že problém je v tomto, potom je lepšie nahradiť smartphone kupovaním lepšieho a drahšieho vybavenia.

Baterka sa zväčšuje

Posledným problémom, ktorý sa môže vyskytnúť, je opuch batérie. Batéria má veľký význam pre tablet alebo smartphone, takže v prípade opuchu treba batériu okamžite vytiahnuť a nahradiť novým.

Je to dôležité! Oprava podsvietenia je nákladný a náročný proces, takže väčšina odborníkov vám odporúča, aby ste neriskovali, ale aby ste zmenili modul obrazovky.

Ako odstrániť žlté škvrny z obrazovky telefónu?

V závislosti od toho, čo spôsobilo vytváranie žltých škvŕn na displeji gadget, existuje niekoľko spôsobov, ako tento problém odstrániť.

Venujte pozornosť! Bez špeciálnych zručností pri opravách zariadení, najmä mobilných telefónov, sa neodporúča vykonávať nezávislé opravy. Takáto akcia môže byť nebezpečná nielen pre smartphone, ale aj pre osobu.

Hlavné metódy boja proti žltým bodom na obrazovke smartfónu:

 • Vymeňte batériu (v prípade opuchu).
 • Naneste ľad na obrazovku v mieste, kde sa zobrazuje žltá stopa.
 • Zakryte vnútornú stranu plastov špeciálnym chladiacim roztokom.
 • Vymeňte snímač teploty.
 • Aktualizujte firmvér miniaplikácie.
 • Vymeňte zobrazovací modul (extrémne, ale najúčinnejšie).

Je to dôležité! Ak chcete zistiť príčiny problému a ako ho vyriešiť, je lepšie kontaktovať servisné stredisko. Len tu môžu poskytnúť záruku na opravy a vykonávať ich s vysokou kvalitou, pretože kvalifikovaný majster je schopný nielen odstrániť chybu, ale tiež rozpráva o dôvodoch jej výskytu.

Softvér na odstránenie škvŕn z obrazovky

Môžete odstrániť žlté alebo biele škvrny z displeja inštaláciou špeciálnej mobilnej aplikácie nazývanej - Dead pixel detection fix. Program si môžete stiahnuť z trhu Play úplne zadarmo. Táto aplikácia sa zvyčajne používa aj počas kúpy telefónu, ak má obrazovka sporné miesta alebo stopy. Ak sa po chvíli objavia žlté škvrny, musíte aplikáciu stiahnuť a nainštalovať a po jej spustení stlačiť tlačidlo "Fix". Ráno všetky chyby displeja zmiznú, je dôležité len pripojiť telefón k nabíjačke.

Čistenie dotykovej obrazovky

Mnohí ľudia o tom nevedia, ale obrazovka smartfónu potrebuje konštantnú a čo je najdôležitejšia starostlivosť. Môžete tak nielen udržiavať prezentáciu, ale predĺžiť aj životnosť gadgetu. Postup čistenia snímača:

 • Pomocou mikrovlákien odstráňte viditeľné nečistoty a prach.
 • Pred čistením displeja si musíte prečítať pokyny k telefónu, obyčajne popísať tento proces, špecifikovať čo a ako najlepšie odstrániť znečistenie.
 • Počas čistenia displeja musí byť telefón vypnutý.
 • Najlepšie je použiť špeciálne nástroje - utierky na dotykové obrazovky a leštidlá.
 • Kvapalné prostriedky je lepšie umiestniť na tkaninu, nie na obrazovku.

Odporúčania pre správnu funkciu smartphonu

Môžete predĺžiť životnosť mobilného telefónu, ak budete postupovať podľa pokynov odborníkov na správne používanie modulu gadget. Zoznam jednoduchých, ale dôležitých odporúčaní obsahuje nasledujúce položky:

 • Získanie vodotesného ochranného krytu - zabraňuje poškodeniu čipov a škrabancov, kvapalina vstupuje do displeja alebo do skrinky.
 • Nákup nárazuvzdorného skla alebo ochranného filmu - okrem škrabancov a mechanických poškodení.
 • Inteligentný telefón nie je možné prenášať do rovnakého vrecka malými zmenami alebo tlačidlami.
 • Dodržiavanie teploty. Ako viete, chytré telefóny sa veľmi bojí chladom, často reštartujú a rýchlo vypúšťajú.

Je to dôležité! Ak bol telefón v chlade, nemôžete ihneď nabíjať nabíjanie. Týmto okamžite môžete rozbiť telefón, čo spôsobí skrat v dôsledku kondenzácie vytvorenej na čipe smartfónu. Ak sa chcete vyhnúť takýmto problémom, je lepšie nechať telefón bokom vracať domov a nechať ho zohriať na izbovú teplotu.

Loading...