Články

Lacná dovolenka v Sudáku v roku 2018

Sudak okres na Kryme sa môže pochváliť špecifickou krajinou a množstvom pamiatok na svojom území. Rozkladá sa pozdĺž pobrežných a horských oblastí na juhovýchode republiky.

Turisti stredného príjmu majú tendenciu k tomuto miestu, pretože ceny v sudáku sú nižšie ako v Jalte. Tiež tu prichádzajú milovníci geologických expedícií a archeologických vykopávok. Okrem toho miestne druhy priťahujú mnohých režisérov a producentov.

Sektor služieb ročne rastie so závažným rozsahom. Infraštruktúra je zameraná na uspokojenie potrieb turistov. V posledných rokoch sa tu objavili nespočetné moderné kaviarne a reštaurácie, ako aj vodný park.

Ako sa dostať do Sudaku

Najjednoduchšia cesta z Moskvy je lietanie do Simferopolu lietadlom. Do Sudaka odtiaľto len 104 km, ktoré možno prekonať taxíkom, autobusom, prenajatým vozidlom.

Najlacnejšie využitie autobusu. Ak chcete urobiť, z letiska sa dostať na "autobusovej stanice-2". Odtiaľ do Sudaka každých 20-30 minút posielali autobusy a taxíky. Stojí to asi 400-500 rubľov. Ak ste museli ísť vlakom, potom z železničnej stanice môžete prejsť priamym autobusom do Sudaku.

Taxi vám ušetrí čas. Ale bude musieť stráviť asi 3000 rubľov s podmienkou, že auto bolo nariadené prostredníctvom dispečera. Výlet minibusom bude stáť o niečo viac, ale čas jazdy sa zníži na hodinu a pol.

Verejná doprava je obmedzená na mikrobusy. Cena cestovného je 10 rubľov. Existuje iba 5 ciest cez mesto, ktoré pohodlne spájajú okraj s centrom Sudak. Taxíky sa najčastejšie používajú na výlety do okolitých miest. Výlet do Morskoye bude stáť 500 rubľov, do nového sveta - 400, a do Cape Meganom na 300.

Sudakské pláže

Na území rezortu Sudak existuje niekoľko obcí typu morského dna. Ich výhody v čistej vode v mori, lacné ubytovanie a zábava. Medzi najväčšie turistické centrá:

  • Sudak;
  • Nový svet;
  • Marine;
  • krym;
  • Sunny Valley.

Sudak sám sa tiahne pozdĺž údolia v rovnomennej zátoke Čierneho mora. Tu je unikátne podnebie, ktoré vzniklo vďaka špeciálnej polohe. Na východe mesta stojí Mount Ay-Georgiy, od mora, koryta Pike je pokrytá Capeom Alchakom a na západe sa nachádzajú pohoria Perch-Kaya a pevnosť. Tu je jedna z hlavných atrakcií polostrova - zrúcaniny janovskej pevnosti. Toto miesto je dnes historickou a architektonickou rezerváciou, ktorá pôsobí ako múzeum.

Neďaleko od Sudaku sa nachádza ďalšie stredisko - Nový svet. Povaha tohto miesta je úžasná. Tu útulné zátoky vedľa seba s strmou horou pokrytou sviežou vegetáciou. Ďalšie stredisko, ktoré sa nazýva Morskoye, je známe svojimi malebnými kamienkovými plážami a stredisko Sunny Valley poteší svojich hostí s množstvom slnečných dní a nádhernými vinicami.

Pláže Sudáka sa rozprestierajú 2,5 km. Tu je mora plytká, čo sa stalo nespornou výhodou pre firmy s malými deťmi. Voda je tu teplá a čistá. Míry a vlnolamy zabraňujú vysokým vlnám, aby sa dostali k pobrežnej línii. Väčšina pláží je pokrytá štrkovým štrkom. Z každého miesta na pláži možno vidieť hory a skaly obkľúčené okolo tohto miesta.

Miestne pláže sú vybavené všetkým, čo potrebujete: dáždniky, šatne, sprchy, ležadlá a rôzne kaviarne. Tu si môžete prenajať loď, katamarán, loď a závesné plachtenie.

Okrem dovolenky na pláži sú wellness zariadenia obľúbené. Existuje veľa rôznych stredísk a stredísk. Hlavným profilom miestnych nemocníc sú:

  • respiračné choroby;
  • kardiovaskulárny systém;
  • nervový systém.

Ubytovanie v Sudaku

Výhoda v Sudáku má bývanie na prvej línii. To možno vysvetliť akumuláciou obchodov, kaviarní a reštaurácií na nábreží. Väčšina jázd a nočného života hostí. Medzi najvyhľadávanejšie oblasti patrí Cypress Alley, Sudak Tourist Centre, okres vodného parku.

Pre tých, ktorí radšej žijú ďaleko od hlučných miest, je na druhom a dokonca treťom mieste dostatok izieb a apartmánov. Odtiaľ sa dostanete na pláž pešo za 20 minút. Tu ubytovanie bude vyžadovať nižšie náklady: 500-5000 rubľov. Tam sú hotely na okraji mesta, ale tu je veľmi žiadaná infraštruktúra.

Jedlo v Sudáku

Hlavná skupina horúcich miest je umiestnená na uliciach Lenina, More a Quay. V meste je tiež veľa jedální, kde ceny príjemne prekvapujú svojich hostí. Kuchyňa nie je iná rozkoš, ale má dobrú kvalitu.

Jedálny lístok v kaviarni je tradičný: jedlá z rýb, kebaby, pizza. Môžete tiež navštíviť koncepčné inštitúcie s konkrétnou kuchyňou. Napríklad turecká a talianska kuchyňa je obľúbená.

Okrem toho v meste Sudak existuje trh, kde si môžete kúpiť výrobky známe ruskej osobe a pripraviť si jedlo sami. Ak sa budete variť, potom za deň na osobu, prejdite v priemere 550 rubľov. Stojí za zmienku, že cena jedla v Sudaku je asi o 20% vyššia ako priemer v Kryme.

Exkurzie a zábava v Sudáku

Výhodou lokality mesta je, že môžete ísť kamkoľvek na polostrove. Výlet do Nového sveta bude stáť 400 rubľov taxíkom alebo iba 20 rubľov autobusom. Tiež by ste mali venovať pozornosť prehliadkam do Cape Karaul-Oba za 900 rubľov, delfináriu v obci Kurortnoye za 800 a v Koktebel za 1 400. Pre rovnakú sumu môžete ísť do Kara-Dag a preskúmať miestne múzeum prírody. Cena zahŕňa výlet loďou.

Návšteva mesta Feodosia s vyhliadkovou prehliadkou stúpne na 1250 rubľov. Degustácia vína Koktebel stojí 1500. Starý Krym môže byť zobrazený len za 800 rubľov.

Toto nie je kompletný zoznam zaujímavých a známych miest, ktoré môžete navštíviť od Sudaku. V každom prípade malé mestečko prinesie svojim hosťom veľa príjemných pocitov.

Loading...