Články

Najlepšie miesta na rekreáciu v roku 2018

V posledných rokoch sa zdravotné strediská na celom svete stávajú čoraz obľúbenejšími. Koniec koncov je to jedinečná príležitosť nielen mať dobrý odpočinok a oboznámiť sa s kultúrou a pamiatkami rôznych krajín, ale aj zlepšiť vaše fyzické a psychické zdravie. Navrhujeme, aby ste sa zoznámili s najlepšími miestami, kde môžete mať dobrý čas a zlepšiť svoje zdravie.

Organizácia odpočinku a rekreácie v Slovinsku

Slovinské strediská patria medzi najstaršie v Európe. Povaha tejto malej krajiny je pozoruhodná v jej rozmanitosti: Jadranskom mori, horských vrchoch, krasových jaskýň, riek a jazier. Okrem toho je v Slovinsku mnoho termálnych prameňov. Všetky tieto prírodné darčeky sa už po stáročia používajú na zlepšenie, prevenciu rôznych ochorení a obnovu pokoja.

Jeden z populárnych slovinských stredísk je už dávno Portorož, ktorý sa nachádza na pobreží Jadranského mora. V talasoterapeutickom centre pre liečbu a kozmetické procedúry používajte množstvo morských živočíchov. Soľné kúpele a inhalácie morskej vody sa účinne vyrovnávajú s ochoreniami svalov a kĺbov, reumatizmom a rôznymi neurologickými patologiami.

Kúpele Rogashka Slatina nie sú menej známe. Nachádza sa v regióne, kde sa vyrába unikátna minerálna voda, ktorá nemá kdekoľvek na svete žiadne analógie.

Rekreačné a rekreačné centrá v Taliansku

Taliansko je tiež bohaté na termálne pramene. V tomto prípade nájdete studené aj horúce pramene. Prax a kultúra ich použitia na liečenie tela pochádza z obdobia rímskej ríše.

Okrem minerálnych vôd používajú talianske strediská termálne bahno, ktoré obsahuje prírodné hliny, magnetické horniny, riasy a rôzne mikroorganizmy. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu môže mať takáto nečistota pozitívny vplyv na ľudské telo.

Jedným z najobľúbenejších liečebných kúpeľov v krajine sa stal Merano, ktorý hraničí s Rakúskom. Používa minerálnu vodu, ktorá sa skladá z minimálnej dávky prírodného žiarenia. Takáto voda pomáha vyliečiť stres, neurózu, chronickú únavu a nadváhu.

V Neapolskom zálive je ostrov Ischia, známy mnohým turistom, ktorí chcú zlepšiť svoje zdravie. Okrem toho, že ostrov je veľmi pekný, existujú wellness centrá špecializujúce sa na relaxačné procedúry a kozmetológiu. Na tento účel používajú minerálne vody so zlúčeninami alkalických železných a radónových zlúčenín.

Oddych a zotavenie v Turecku

Mnohí z nás sa už podarilo navštíviť krásne turecké pláže. Ale mierne podnebie, malebné pobrežie a dostupné ceny na odpočinok nie je jediné, čo sa môže pochváliť Turecko. Ukazuje sa, že existuje veľa stredísk, ktoré sa špecializujú na rehabilitáciu.

Najslávnejším z nich bol termálny areál Pamukkale, ktorý sa prekladá ako "bavlnený hrad". Podľa legiend sa Kleopatra sama kúpala v týchto zdrojoch. Obsahujú vysokú dávku oxidu vápenatého, ktorý má priaznivý účinok na kožu, kosti, kĺby, kardiovaskulárne, nervové a močové systémy.

V severozápadnej časti krajiny sa nachádza letovisko Yalova. Voda v miestnych minerálnych prameňoch je bohatá na fluoridy, chlorid sodný a síran vápenatý, čo môže byť užitočné pri metabolických poruchách, alergických reakciách, reumatizme a patologických stavoch tráviaceho traktu.

Termálne pramene Rakúska

Dovolenka v Rakúsku sa ukáže byť nielen skvelou príležitosťou na lyžovanie. V tejto krajine je toľko stredísk, ktoré sa špecializujú na rehabilitáciu. Tu prichádzajú tí, ktorí chcú zbaviť stres, zbaviť sa ďalších kilogramov a rôznych chronických ochorení. Rakúske liečebné kúpele sa vyznačujú dobre rozvinutou infraštruktúrou, vysokou úrovňou lekárskej starostlivosti, čistým horským vzduchom a termálnymi prameňmi so soľným roztokom, jódovými a sírovými vodami.

Stredisko Baden je známe svojou sulfurovanou minerálnou vodou, ktorá dokáže liečiť pohybový systém. Tu sú hosťom ponúknuté relaxačné a terapeutické procedúry, ktoré vám umožnia rýchlo sa zotaviť z traumy.

Ľudia s chorobami dýchacích ciest a obezitou prichádzajú do Bad Ilsh. Tu sa na ich liečbu používa Glauberova soľ, ktorá sa ťaží v miestnych baniach. Okrem toho v rezorte je viac ako 10 zdrojov s jódovanou vodou, ktorá účinne bojuje proti hormonálnym poruchám.

Rekreačné a rekreačné programy v Nemecku

Nemecká medicína je celosvetovo uznávaná ako jedna z najlepších. Súčasne v krajine existujú nielen kvalifikované kliniky, ale aj kúpele nachádzajúce sa v malebných oblastiach Nemecka.

Najznámejšie z nich je Baden-Baden. Pred viac ako 100 rokmi prišla ruská šľachta, aby zlepšila svoje zdravie. Dnes strediská Baden-Baden ponúkajú svojim hosťom balneologické a kozmetologické procedúry, kúpanie v prameňoch a špeciálne rehabilitačné kurzy na pitie.

Bad Reichenhall je stredisko, kde sa na liečbu používa špeciálna soľ, z ktorej sa pripravujú kúpele. Tento postup vám umožní nasýtiť telo užitočnými látkami a stopovými prvkami cez pokožku a počas dýchania.

Izraelské strediská

Najznámejším miestom ponúkajúcim wellness programy v Izraeli je Mŕtve more. Jeho voda sa skladá z tretiny minerálnych solí a stopových prvkov, ktoré sa líšia v liečivých vlastnostiach. Pozdĺž pobrežia Mŕtveho mora sa nachádza množstvo terapeutických bahna a termálnych prameňov.

Miestne strediská sú jedným z mála na svete, kde sa úspešne zbavia rôznych kožných ochorení. A vďaka špeciálnym prírodným podmienkam, ktoré zabraňujú prenikaniu škodlivého ultrafialového žiarenia, je možné po celý deň užívať vzduchové kúpele na pobreží.

Ďalším slávnym izraelským zdravotným strediskom je Eilat, ktorý sa nachádza na pobreží Červeného mora. Väčšina miestnych nemocníc sa špecializuje na balneoterapiu a talasoterapiu.

Thalassoterapia Francúzsko

Veľká časť zdravotných stredísk vo Francúzsku je založená na talasoterapii, ktorá zahŕňa používanie morských produktov (riasy, soľ, extrakt z planktónu atď.). Vzhľadom k tomu, morská voda je čo najbližšie k zloženiu ľudskej krvnej plazmy v jej chemickom zložení, je účinne absorbované v tele a umožňuje hojenie rôznych chorôb.

Thalassoterapia Francúzske strediská sa nachádzajú na pobreží Atlantického oceánu a Stredozemného mora. Morský vzduch a talasoterapia pomáhajú zbaviť sa akumulovaného stresu, zmierniť chronickú únavu a vyliečiť rôzne choroby. Tu stojí za zmienku stredisko Kodali a Biarritz.

Oddych a zlepšenie detí a dospelých v Českej republike

Medzi európske kúpeľné strediská sú veľmi obľúbené české Františkovy Lázně, Mariánske Lázně a Karlovy Vary. Miestne strediská sa špecializujú na balneoterapiu, ktorá je kombinovaná s bahennou terapiou, masážou a fyzioterapiou.

Indická ayurveda

Ayurveda - veda o zdraví a živote, ktorá má viac ako jedno tisícročie. Staroveké indické učenia sa zásadne odlišujú od bežných lekárskych postupov. Tu sa nemá liečiť špecifická choroba, ale celý organizmus ako celok. Koniec koncov, indiáni veria, že všetky choroby tela sú priamo spojené s negatívnou karmou. Ajurvédske rezorty preto ponúkajú množstvo ošetrení, ktoré pomáhajú očistiť karmu. Jóga, Panchakarma, rastlinné liečby a dychové cvičenia sa používajú na to.

Väčšina týchto stredísk sa nachádza v meste Kerala a na ostrove Goa.

Staroveká čínska medicína

Čínske praktiky pochádzajúce z dávnych čias sú založené na hľadaní vnútorných rezerv tohto tela. Preto čínske používajú gymnastiku, liečivé byliny, ručnú terapiu, akupunktúru, bláto, meditáciu atď.

Mnoho kúpeľných stredísk sa nachádza v meste Dalian a Hainan. Balenie ponúka rezort Anshan.

Loading...