Články

Najlepšie strediská rekreácie v Gruzínsku 2018

Gruzínsko je úžasná krajina, kompaktne umiestnená v blízkosti teplého mora, majestátne hory, absorbovala kultúru a históriu starých kostolov a chrámov, starobylé mestá, tajomné jaskyne.

Väčšinu turistov priťahujú nielen pamiatky a krásna príroda, ale aj gruzínska pohostinnosť a úžasná kuchyňa. Dovolenka v tejto krajine bude oveľa jasnejšia ako v iných pobrežných oblastiach.

Koľko stojí za odpočívanie v Gruzínsku

Pokiaľ ide o ceny, Gruzínsko je pomerne demokratická a lacná krajina na odpočinok. Dokonca aj v skromnej výške môžete spontánne relaxovať bez toho, aby ste sa cítili pohodlne. Tu nájdete celý rad hotelových ubytovaní - od elite 5-hviezdičkových hotelov a penziónov až po izby v súkromných hoteloch a stany na divokých plážach.

Ubytovanie v pohodlných 3-4 hviezdičkových hoteloch za dve bude stáť $ 1,500-2,000 za 21 dní. Cena môže zahŕňať ďalšie služby, napríklad raňajky, koktaily, bar.

Apartmány v luxusných hoteloch stojí v priemere 30-35 dolárov / deň na osobu. Pre zložitý obed v reštaurácii, budete musieť minúť $ 10-20 dolárov. Pokiaľ ide o výlety, ich náklady závisia od trvania a vzdialenosti atrakcie. Priemerná suma za prehliadku je 25-75 GEL na osobu.

Skúsení turisti sa ubezpečia, že pre pohodlný odpočinok v Gruzínsku stačí, aby ste s vami nemali viac ako 500 dolárov v nákladoch - reštaurácie, suveníry, výlety, výlety autom, atď.

Aké peniaze treba vziať do Gruzínska

Oficiálnou menou Gruzínska je GEL. Výmena peňazí sa uskutočňuje v bankách alebo burzách, ktoré sú tu na každom kroku. V turistických oblastiach je sadzba o 10-15% nižšia. V tomto prípade môžu turistov čeliť skrytým províziám.

Nie je problém pracovať s plastovými kartami Ruskej federácie, ktoré môžete platiť v nákupných centrách, reštauráciách, supermarketoch alebo turistických miestach. Odporúča sa však mať malé množstvo GEL, dolárov alebo eur na malé platby.

Koľko potravín je v Gruzínsku

Ekonomika Gruzínska sa z väčšej časti opiera o sektor cestovného ruchu, takže infraštruktúra je tu veľmi rozvinutá. Turisti nebudú hladní, pretože v krajine je veľa reštaurácií pre každý vkus a rozpočet.

Ceny v reštauráciách a kaviarňach sú nízke. Priemerný účet je 15-30 dolárov. Spolu s lacnými reštauráciami tu nájdete reštaurácie s vysokou úrovňou služieb. Turisti Khachapuri, ktorí sú nielen lacní, ale aj dokonale uspokojujú hlad, nezanechajú ľahostajný.

Ak ste si prenajali dom v súkromnom sektore v hoteli so spoločnou kuchyňou, môžete si kúpiť výrobky v supermarketoch alebo na trhu a variť si sami. Ceny potravín závisia aj od miesta, čím ďalej sú obchody z turistických miest, tým sú ekonomickejšie.

Obľúbené strediská a mestá Gruzínska

2 veľké georgiánske strediská - Tbilisi a Batumi sú veľmi obľúbené medzi turistami. Práve tu je sústredený veľký počet hotelov, hotelov, reštaurácií a obchodov so suvenírmi. Fanúšikovia alpského lyžovania chodia do Bakuriani, mladí ľudia, ktorí chcú relaxovať v Gudauri a pre zdravie - v Borjomi.

Tbilisi je najobľúbenejšie letovisko v Gruzínsku

Farebné mesto, hlavné mesto krajiny a príťažlivé miesto pre väčšinu turistov, ktorí sa chcú ponoriť do dávnej histórie tohto miesta. Tu staroveké štvrte a moderné nové budovy harmonicky koexistujú. Medzi pamiatkami mesta Tbilisi stojí za zmienku aj Prezidentský most, Dom spravodlivosti, Peace Bridge.

Kam ísť

Nezabudnite si vziať lanovku na Mount Narikala. Odtiaľ sa otvára neuveriteľne krásny výhľad na mesto. Nenechajte si ujsť príležitosť nasiaknuť sa v jednej z najznámejších sírnych kúpeľov, ktorým dlhuje Tbilisi svoj vzhľad. Komplex procedúr zahŕňa masáže a plávanie vo vyhrievanom bazéne.

Mnoho turistov priťahuje história Gruzínska, ktorá sa môže pochváliť pamiatkami z niekoľkých storočí. Nezabudnite prejsť ulicami Starého Tbilisi, navštívte okresy Sololaki, Mtatsminda, Avlabari a Kldisubani.

Prejdite sa po betlehemských schodoch do starobylých cirkevných kostolov a do kostola sv. Juraja. Vyššia je obrovská socha matky Gruzínska.

būtu

Toto je obľúbené letovisko, tí, ktorí sa chcú ponoriť do teplého mora a ležať na pláži. Batumi je nezvyčajné a moderné mesto. Pláže sú pomerne skromné ​​a uvoľňujú sa na mnohých miestach na mori v rovnakom regióne Krasnodar. Táto nevýhoda je však kompenzovaná rôznymi výletmi a atrakciami.

Choďte na prehliadku Adjara, kaňonov Martvili, pozrite sa na jaskyňu Prometheus a rezerváciu Sataplia.

Gudauri

Mladé, ale veľmi sľubné stredisko pre nadšencov v prírode. Gudauri sa špecializuje na alpské lyžovanie. Prišli sem jazdiť na krásnych svahoch, ochutnať najkrajšie jedlá gruzínskej kuchyne.

Od Tbilisi po Gudauri z autobusovej stanice Diddu je martutka, ktorá vás dopraví do miesta v priebehu 2,5-3 hodín. Cena cestovného je 10 GEL.

Treba poznamenať, že niekedy v zime môže byť časť gruzínskej vojenskej cesty zatvorená v dôsledku sneženia a lavín. Preto ak sa zámerne dostanete do Gudauri, je lepšie sa najprv dostať do Tbilisi a potom do samotného rezortu.

Gergő

Veľkolepé malebné miesto, ktoré sa nachádza na jednej z častí gruzínskej vojenskej cesty. Hlavnou atrakciou mesta Gergeti je kostol Sameba Trinity. Odtiaľ je nádherný výhľad na horu Kazbek. Je pravda, že často v lete sa schováva za závoj oblakov a oblakov.

Môžete chodiť do kostola na vlastnú päsť (2-3 hodiny pešo) alebo si vziať taxík 4x4. Náklady na cestu sú 40 GEL. Nedoporučuje sa tam ísť do vášho osobného auta. Cesta je celkom "mŕtva" a môže poškodiť auto.

Ako sa dostať do Gruzínska

Lety s Gruzínskom vykonávajú Aeroflot, S7, Georgian Airways. Náklady na cestu pre jednu osobu je 70-150 dolárov jedným smerom. Trvanie letu je približne 2,5 hodiny.

Ak cestujete samostatne, mali by ste zvážiť možnosť letu do Vladikavkazu. Cena vstupenky je 3 200 - 5 500 rubľov. Odtiaľ sa do mesta Tbilisi dostanete každodenné autobusové spojenie. Cesta trvá v priemere 5 hodín. Okrem toho pohodlné autobusy do Tbilisi idú priamo z Moskvy a Petrohradu. Cena letenky je 40-100 dolárov, trvanie cesty je 1,5-2 dní.

Populárne pláže v Gruzínsku

Hlavné klastre pláží v meste Adjara. Medzi ne patrí:

  • Sapri je najjužnejším pobrežným bodom Gruzínska. Obec sa nachádza na hraniciach s Tureckom. Predtým tu bola hraničná zóna, ale teraz hranica je doslova pár metrov od sunbathers.
  • Kvariati - hlavná atrakcia - čistá kamienková pláž s miernym svahom k moru. Je to skvelé miesto pre rekreáciu s rozvinutou infraštruktúrou - reštaurácie, kaviarne, zábava na jet ski a "cheesecakes".
  • Gonio je dedina známa nielen svojou pomerne dobrou plážou, ale aj starobylou pevnosťou Gonio-Apsarossky, ktorá sa nachádza v blízkosti. Miesto na plávanie tu je typické pre všetky ostatné pláže Adjara - široký dlhý pás kamienkových mohylov s čistou vodou a tradičnými turistickými atrakciami.

Oddych v Gruzínsku je celá škála dojmov z tejto skutočne pestrej krajiny. Veľké množstvo starobylých pamiatok, pohodlných pláží a lyžiarskych stredísk bolo zozbieraných na pomerne malej ploche. Nemožno oceniť celú krásu tejto krajiny za 2-3 dni, takže ihneď dostanete lístok na niekoľko týždňov.

Loading...