Články

Oddych a zotavenie v Tamane 2018

Obec Taman má svoju históriu od staroveku. V tom čase sa tu nachádzala križovatka obchodných trás medzi Turkami, Byzantmi, Grékmi, Alanmi a Chazarmi. Rezort sa nachádza na západ od polostrova Taman. Keď je počasie dobré, môžete vidieť krymský polostrov z jeho brehu. Toto stredisko sa vyznačuje cenovo dostupnými cenami, množstvom ovocia a zeleniny a ideálnym prostredím pre rodinnú dovolenku.

Ako sa tam dostať

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Tamanu, je cez Anapu. Najrýchlejší spôsob - letenky. Z Moskvy a Petrohradu pravidelne lietajú charterové lety. Priemerná cena letenky je v rozmedzí 4500-8000 rubľov.

Od Anapy po Taman niekoľkokrát denne ide autobus číslo 612. Cena lístka - 180 rubľov. Tí, ktorí nechcú tráviť čas na verejnej doprave, sa do rezortu dostanú taxíkom za 1900 rubľov. Súkromní dopravcovia ponúkajú jazdu za nižšiu cenu. Ale rozhodujete sa, že budete využívať ich služby, musíte zabezpečiť spoľahlivosť ich vozidla.

Železničná doprava nie je menej populárna. V lete odchádzajú z Moskvy do Anapy asi 15 vlakov. Cesta trvá dlhšie ako 23 hodín a cena letenky je od 3 100 do 4 900 rubľov.

Tí, ktorí chcú ísť súkromným autom, musíte sledovať diaľnicu M-4 Don a potom sa obrátiť smerom na obec Kislyakovská. Z diaľnice M-4 don do dediny asi 350 km.

Dovolenka v Taman 2018: súkromný sektor, hotely, hotely, penzióny

Turisti, ktorí prídu na odpočinok v meste Taman, môžu zostať v malom hoteli, penzióne alebo súkromnom sektore. Hotelová izba pre 2 osoby, v závislosti od vzdialenosti od pláže a úrovne komfortu, bude od 3 do 5 tisíc rubľov za deň. Niektoré hotely majú vonkajšie bazény, detské ihriská a gril.

Ubytovanie v penzióne bude lacnejšie. Turisti tu ponúkajú prenájom miestnosti na 1500-2000 rubľov denne. Výhodou penziónov je, že je obvykle k dispozícii kuchyňa pre vlastné stravovanie, takže dovolenkári majú možnosť šetriť na jedlo.

Prenájom chaty v blízkosti mora v Taman môže byť asi 7 tisíc rubľov.

Maximálny počet ponúk čakajúcich na rekreantov v súkromnom sektore. Tu náklady na bývanie sa pohybuje od 300 do 2000 rubľov na osobu.

jedlo

Aj keď nie ste usadení v súkromnom sektore alebo vybraný hotel neponúka plnú penziu, v Tamane nebudete hladní. Využíva dostatočný počet jedální a občerstvenie, kde môžete dobre jesť. Komplexný obed v nich bude od 200 rubľov.

Večerať v kaviarni na pobreží, môžete za 400-500 rubľov. Náklady na večeru v reštaurácii "Hermonassa" začína 800-1000 rubľov.

V jedálni "Seli-eaten" sa pripravujú lahodné domáce jedlá.

Tí, ktorí dávajú prednosť rybám, by mali navštíviť kaviareň Big Catch.

Veľké množstvo rôznych bufetov je otvorených na nábreží, kde ponúkajú jesť chebureks, horúcich psov, koláče a iné nezdravé jedlá. Ich cena je asi 50-70 rubľov.

Námorné prehliadky v Taman

Stredná pláž Tamanu je pokrytá štrkovými kamienkami. Je vybavený všetkým potrebným pre pohodlný oddych (šatne, lehátka, dáždniky atď.). Nad vodou vznikla platforma, na ktorej sa pravidelne konajú rôzne koncerty a predstavenia.

Na jednej strane centrálnej pláže sa nachádza promenáda s kaviarňou a platformou pre zábavu detí. Na druhej strane - divoké pláže. Nie je tu preplnený, ale turisti si všimnú prítomnosti veľkého množstva odpadu na pobreží.

Rekreácia v meste Taman

4 km od obce je sopka Karabetova sopka. Jeho špina sa používa na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu. Neexistuje však žiadna infraštruktúra.

Na 40 km od rezortu sa nachádza obec Za Rodinu, vedľa ktorej je sopka Tizdar s baňou s vybaveným rekreačným areálom.

Okrem sopečných jazier na polostrove Taman sa nachádza bahno. V blízkosti Tamanu sú 2 z nich - Salty a Markitan. Voda v nich je nasýtená minerálmi.

Zábava a atrakcie

Tí, ktorí majú záujem o dávnu históriu regiónu, by mali navštíviť pozostatky osady Hermonassa-Tmutarakan a Archeologické múzeum, v ktorom sa nachádzajú zaujímavé artefakty nájdené počas výkopov.

Z mála historických atrakcií rezortu môžeme rozlíšiť tureckú fontánu, ktorá je jediným zdrojom kondenzovanej vody v krajine. Nachádza sa v pavilóne, ktorého steny sú maľované obrazmi hrdinov starobylých legiend spojených s regiónom.

V obci je jedna z najstarších pravoslávnych kostolov na polostrove - katedrála Pokrovskaya, ktorú tu postavili kazári Záporožie.

Neďaleko od dediny je úžasná prírodná pamiatka - údolie lotosov.

Klady a zápory odpočinku v Taman

Taman priťahuje turistov s pokojným odpočinkom. Aj na vrchole sezóny je tu málo ľudí, takže nie sú žiadne problémy s bývaním alebo hľadaním miesta na pláži. Náklady na bývanie a stravu v obci možno nazvať rozpočet. V obci sa pravidelne konajú rôzne festivaly, počas ktorých sa môžete oboznámiť s kultúrou regiónu.

Bláznivé sopky a jazerá susediace s Tamanou sú úspešne využívané turistami na rekreáciu. Ale napriek veľkému počtu pozitívnych chvíľ odpočinku v Tamane sa mladí cestovatelia tu zdajú byť nudné, pretože v dedine nie sú nočné kluby a hlučné diskotéky. Okrem toho sú turistov vystrašení pomerne dlhou cestou do strediska.

Pozrite si video: 1052-1 Be Forgiving and Merciful: Masters Diary, Multi-subtitles (Október 2019).

Loading...