Články

Kde odpočívať v októbri 2018: najlepšie miesta pre pohodlný pobyt

Nástup jesene, ako nič iné, prináša smútok a vyžaduje nové dojmy. Preto je sametová sezóna v rezortu mimoriadnou náladou a romantikou odchádzajúcej teplej sezóny.

Zoznam krajín, ktoré potešia hostí teplým počasím aj na jeseň - Turecko, Egypt, Tunisko, Dominikánska republika, Izrael, Indonézia, Jordánsko, Kuba a ďalšie. Ruské strediská sú tiež schopné privítať a zahriať turistov z viacerých severných regiónov:

 • Anapa;
 • Soči;
 • krym;
 • Karélie;
 • Krasnaya Polyana.

Tieto miesta predĺžia zvyšok pod teplým slnkom a nasiaknutiu sa od mokra a dažďa. Egypt poteší hostí s teplotou vzduchu 29 stupňov a vodou pri 22 stupňoch; v Tunisu v tomto čase, 26 stupňov Celzia a teploty vody 23 stupňov; Izrael ponúka extrémne komfortné počasie o 28 stupňoch a Dominikánska republika a Indonézia potešia 30 alebo viac stupňov tepla.

Dovolenka v zahraničí v októbri 2018

Chcem venovať viac pozornosti najobľúbenejším "októbrovým" smerom.

egypt

V Egypte môžete lietať za 30 000 rubľov. Okrem toho je v októbri, že teplota vody a vzduchu na tomto mieste je najpohodlnejšia. Tento koncept môže zahŕňať všetko: vodu, vzduch, úžasný servis a krásu miestnej prírody.Cena sa líši vo veľkom rozsahu. Ak školské prázdniny zatiaľ nie sú začaté, potom spoločne tu môžete lietať za 750 dolárov. Niektoré lacnejšie poslednú minútu. Počas školských prázdnin sa cena takejto cesty zvýši na 1 100 USD. Mestá Luxor, Hurghada a Sharm el-Sheikh sú považované za najobľúbenejšie.V tejto krajine je niečo vidieť. Rôzne výlety vám umožnia navštíviť najznámejšie a najzaujímavejšie miesta, vidieť niečo nové a otvoriť si pre seba závoj niektorých tajomstiev krajiny. Ak si prajete, môžete sa zúčastniť tohto safari alebo sa dostať do nádherného podvodného sveta a zoznámiť sa s jeho farebnými obyvateľmi.

Stredisko Taba ponúka odpočinok v 3-hviezdičkových hoteloch za cenu 30 000 za 7 dní a od 38 000 za 10 dní za dve. V Hurghade za 3 hviezdy bude musieť platiť od 37 000 rubľov za 7 dní a od 47 000 za 10 dní. Ak chcete ísť do Sharm el-Sheikhu na 3 hviezdy, môže to byť za cenu 35 000 rubľov za týždeň a od 45 000 za 10 dní. El Gouna pozýva turistov na svoje 3 hviezdičky pre 34.000 a 41.000, resp. Vyššie hotely budú drahé, ale miestne služby dokonca troch-hviezdičkové hotely vám umožnia tráviť čas s komfortom a potešením.

Tunisko

V priemere výlet do Tuniska stojí 40 000 rubľov. To je primeraná náhrada za Turecko a Egypt. Rusi sem môžu prichádzať bez víz a sezóna sametov je príjemná pre hostí s výrazným znížením cien za poukážky. Odpočinok pre dvoch na 4 hviezdy bude stáť 900 dolárov za pár. Cena zahŕňa jedlá.Miestne podnebie zabezpečí pohodlný pobyt po celý rok. V októbri sa teplo znižuje a teplota vzduchu sa stáva príjemným a mora si dlho udržuje teplej vody. Ak máte v úmysle cestovať s deťmi, potom október umožní deťom prispôsobiť sa neznámej klímy najlepšie.

Druhá polovica októbra je najčastejšie dažďová, takže dovolenka sa plánuje najlepšie v prvej časti mesiaca. Ležiaci na pláži môžu byť rozptýlené s aktívnou zábavou. Početné prehliadky a výlety zriedia pasívny plán. Medzi radosťami by mala byť prvá vybudovaná talasoterapia, pretože v Tunisku má osobitný význam a je pozoruhodná pre svoju obrovskú účinnosť.Dominikánska republika

Výlet do Dominikánskej republiky bude oveľa drahší, ale stojí za to. Takúto prehliadku si môžete kúpiť za sumu 100 000 rubľov. Ak cesta netrvá dlhšie ako 30 dní, potom sa vízum nevyžaduje.V októbri skončí obdobie dažďov a suché, slnečné počasie. Aby ste si mohli bezpečne vychutnať dobré počasie, mali by ste plánovať vlak pre čísla po 20. októbri.Miestna zábava poteší rozmanitosť. Niektoré z nich ponúkajú hotely, pre ostatné je potrebné cestovať do mesta. Špeciálne potešenie pri nakupovaní v miestnych obchodoch. Medzi výlety sú výlety do prírodných pamiatok a múzeí obľúbené:

 • Las Casas Reales;
 • Palác Diego Columbus;
 • Columbus Lighthouse;
 • Národný park Los Haitises;
 • Ostrov Catalina.

Počasie v Dominikánskej republike sa prihodí s priemernou dennou teplotou 27-28 stupňov Celzia a ohromujúcou teplou vodou o 29 stupňoch.

Cena za prehliadku dvoch na 7 nocí bude stáť od 100 000 rubľov. Vstupenky do lietadla budú mať za následok 58 000 rubľov. Ak chcete plánovať svoju turistiku sami, môžete vypočítať životné náklady. Jedna noc v hoteli stojí asi 6000 rubľov, v apartmánoch - 3500 rubľov.

Izrael

Sametová sezóna v Izraeli je mimoriadny zážitok. Výlet tu bude stáť od 46 000 rubľov. V októbri sa v Izraeli nachádza najpohodlnejšie počasie na pláži. Nie je tak horúce a výlety nebudú tak zdĺhavé.

Milovníci pláže sa budú môcť tešiť na plávanie v mŕtvom mori. Triedy pre seba a tých, ktorí majú záujem o potápanie a šnorchlovanie. Nezabudnite navštíviť Dolphin Reef, podvodnú observatóriu a akvárium. Medzi pamiatkami si zasluhujú také svetoznáme objekty ako kostol Božieho hrobu, Nábožnícka stena, záhrady Bahai, Sarinny Jaffa, Promenáda Louis. Medzi najnavštevovanejšie turistické mestá:

 • Jeruzalem;
 • Nazareth
 • Tel Aviv;
 • Eilat.

Pre týždenné prehliadky pre dvoch ľudí bude musieť zaplatiť 46 000 rubľov. Let bude stáť približne 14 000 rubľov. Prenocovanie v hoteli zvyčajne trvá od 2 000 rubľov, v apartmánoch stojí 1400 rubľov.Medzi ďalšie zámorské strediská stojí za to zdôrazniť:

 • Indonézia, kde môžete lietať za 110 000 rubľov;
 • Jordánsko za 100 000 rubľov;
 • Kuba za 100 000 rubľov;
 • Paradaj Maledivy za 156 000 rubľov;
 • Čierna Hora za 55 000 rubľov;
 • Grécko za 67 000 rubľov;
 • Španielsko za 103 000 rubľov;
 • Taliansko za 101 000 rubľov;
 • Cyprus na 51 000 rubľov;
 • Malta za 71 000 rubľov.

Všetky tieto krajiny ponúkajú nádhernú pláž a kultúrnu a rekreačnú dovolenku v októbri 2018 za zľavnené ceny. Zostáva len určiť výber a zbierať veci.

Dovolenka v októbri 2018 v Rusku

V Rusku existujú aj regióny, kde môžete mať veľkú sametovú sezónu. V októbri 2018 za sumu 30 000 rubľov môžete mať dobrý odpočinok v meste Anapa. Dovolenka na pláži v tejto dobe pre amatéra, ale vzduch je stále teplý a zdravý. Počas tohto obdobia si výlety na miestne krásy prinesú osobitné potešenie a lekárske postupy nebudú prerušené potrebou ležať na pláži.

Soči tiež víta hostí pre sametovú sezónu. Môžete ísť tam len za 15 000 rubľov. Pod mäkkými lúčmi slnka môžete mať prírodu v prírode, vidieť pamiatky a zlepšiť svoje telo.

Rovnaké špecifiká budú mať odpočinok v októbri na Kryme (zo 43 000 rubľov), Karelia (z 10 000 rubľov), Krasnaya Polyana (z 15 000 rubľov). To možno tiež spočítať v Essentuki. V októbri má odpočinok v regiónoch Ruska z väčšej časti zdravotný, kultúrny a zábavný charakter. V uvedených bodoch nie je dostatok dažďa, slnko svieti často, ale teplota zostáva pohodlná. Preto je väčšinou venovaná prechádzkam, exkurziám a preventívnym zdravotným postupom.

Dovolenka v Turecku v októbri 2018: all inclusive

V októbri zostáva Turecko najobľúbenejšou destináciou už mnoho rokov. Môžete ísť tam len za 33 000 rubľov. Existuje mnoho stredísk s vynikajúcou infraštruktúrou a vynikajúcou klímou. Medzi ostatnými zahraničnými strediskami bude Turecko vyžadovať najmenej finančných investícií na osobné pohodlie. Osobitná pozornosť sa venuje kvalite služieb a turecký "All Inclusive" nemá vo svete žiadne analógie.Pobrežie Stredozemného mora je v októbri dostatočne teplé. Denná teplota je 29 stupňov s plusom. V noci, nie tak pohodlné, len 13-17 stupňov. Zároveň mora udržiava teplotu čerstvého mlieka. Tiež pohodlné v tejto dobe na pobreží Čierneho a Egejského mora.Odporučiť návštevníkom plážovú dovolenku Side, Alanya. V októbri je dážď a teplota vzduchu zostáva na najvyššej úrovni v porovnaní s ostatnými regiónmi krajiny. V Antalyi sa môžete venovať veľa zábavy z rôznych zábavných programov. Tu nájdete jazdu na koni a golf a nočné kluby s diskotékami. Bezpočet barov, kaviarní a reštaurácií neustále zavíra dvere. Milovníci kultúry by mali navštíviť miestne divadlá.

Výhodou miestnej sametovej sezóny je neprítomnosť davov turistov. V tomto kontexte všetky hotely znižujú ceny svojich služieb. Napríklad známe 4 hviezdičkové hotely Marmaris ponúkajú týždeň na odpočinok za 33.000 rubľov a 10 dní za 35.000 rubľov. V Kemeru môžete stráviť týždeň za 33 000 a 10 dní za 40 000 rubľov. 4 hviezdičky v Side budú stáť 32 000 a 39 000 a Antalya bude stáť od 55 000 rubľov za 7 dní a zo 70 000 rubľov za 10 dní.

Takmer všetky cestovné kancelárie na svete ponúkajú výlety do Turecka. Môžu byť nájdené, rezervované a platené bez opustenia vášho domu.

Ak chcete získať veľa pozitívnych dojmov po októbrových prázdninách, musíte starostlivo preskúmať všetky ponuky, zhodnotiť svoje finančné možnosti a ísť na cestu v dobrej nálade.

Loading...