Krása

Topaz nádhera: neprekonateľná estetika v kombinácii s ohromujúcimi vlastnosťami kameňa

Topaz má vynikajúce dekoratívne vlastnosti. Často sa používa na dekoráciu šperkov alebo samotný kameň sa stáva ústredným prvkom dekorácie. To je jeden z najžiadanejších polodrahokamov pre ženy.

Minerálne vlastnosti

Topaz patrí do triedy silikátov. Je to polodrahokam, minerál. Najčastejšie má odtiene modrej, žltej, ružovej, hnedej a zelenej. Čím je kameň bližšie k povrchu zeme, tým je menej pigmentovaný. Vystavenie slnečnému najlepšiemu odfarbovanému minerálu. Na stupnici Mohs sa jeho tvrdosť odhaduje na 8 jednotiek a hustota 3,5 gramov na kubický centimeter. Vo svojej triede je to najtvrdší minerál. Jeho sklený lesk a odľahčenie s perlou matky láka oči a dodáva kamenným úžasným dekoratívnym vlastnostiam.

Prvý kameň sa nachádza na ostrove Topazios v Červenom mori. Čo slúžilo ako voľba názvu minerálu. Tam je tiež verzia, že názov pochádza z Sanskrit slovo "Topas", ktorý sa prekladá ako oheň.

Topaz v prírode sú bežné. Kryštály môžu dokonca vážiť asi sto kilogramov. Najväčšie ložiská sú v Barme, Japonsku, USA, Nemecku, Madagaskare, Zimbabwe, Brazílii, Austrálii. V Rusku sa topaz v Uraloch a Transbaikalii.

Postup rafinovania kameňa klenotníkmi spočíva v jeho ožiarení a tepelnom spracovaní. To umožňuje kryštálom poskytnúť viac nasýtených farieb. Paradoxne, rafinovaný kameň je lacnejší ako surový. Je to spôsobené tým, že upravený kryštál vyzerá jasnejšie a svieži silnejším. Najdrahšie sú surové kamene ružových a fialových odtieňov. Tiež v cene modrých, žltých a hnedých kameňov so zlatými odtieňmi. Rez je obyčajne použitý brilantný alebo smaragdový. Najväčšie zberateľné exempláre vychádzajú vo forme kabochónov alebo vôbec nie sú spracované. Cena topazu v Londýne sa pohybuje okolo 1000 rubľov za 1 karát. Švajčiarska modrá a Imperiálna cena asi 600 rubľov za karát, ako napríklad ružový topaz.

Topazova liečba a kúzlo kameňa

V staroveku boli ochorenia gastrointestinálneho traktu liečené topazom. Bolo tiež považované za účinné pri otravách a peptických vredoch. Ak topaz zdobí jedlá, chuťové poháriky môžu byť aktivované a dávajú jedávači veľké potešenie.

Topaz chráni pred chladom a zvyšuje imunitu. Tiež pomocou minerálu môžete kľudnúť človeka, zastaviť útok psychózy a liečiť nervové ochorenia.

Tí, ktorí chcú dieťa, topaz im pomôže získať. Modrý minerál liečí rany a je schopný zastaviť krvácanie. Na zmiernenie bronchitídy alebo pneumónie by topaz mal nosiť okolo krku.

Topaz je spojený s priateľským pocitom, obozretnosťou, duchovnou čistotou a radosťou. Kameň je schopný vštípiť optimizmus do človeka a odháňať zlé myšlienky. Topaz je tiež účinný v boji proti depresii.

Modrý minerál bol uznávaným talizmom pre námorníkov. To bolo veril, že umiera prvok a šetrí cestujúci z problémov na ceste. Golden Topaz je vhodný pre tých, ktorí sú blízko k osvieteniu. Aj tento odtieň sľubuje šťastie a prosperitu. Môže odhaliť tajné rozhovory. Ružové topaz sú zodpovedné za milostné zážitky. Zapaľujú pocity a nedovoľujú, aby vášne zmizli. Ktorýkoľvek z topazu ostrostuje intuíciu až po darček predvídavosti. Pomocou kameňa môžete obdivovať ľudí z prostredia a vodcov.

Kto potrebuje topaz a vzťah so znameniami zverokruhu

Topaz bude najviac profitovať z tých, ktorí majú veľa komunikovať s ľuďmi. Sú to diplomati, psychológovia, vedúci rôznych sfér, učitelia. Minerály pomôžu podnikateľom vyriešiť partnerov a odhaliť podvod. Najlepšie je nosiť topaz vo forme krúžkov zo zlata alebo príveskov. Krúžok by mal zdobiť ukazovák.

Ak hovoríme o znakoch zverokruhu, Gemini najviac profitujú z bezfarebných alebo žltých kameňov. Ženy tohto znamenia si môžu vybrať modré kamene. Budú mať svojho majiteľa mäkšie, zastavia hnev a iné prejavy negatívnych emócií.Rakovina je najlepšie vybrať dekoráciu s modrým alebo zeleným topazom. Tieto kamene budú učiť svojich majiteľov, ako plánovať a premýšľať o svojich krokoch. Vodnár vhodný ružový minerál. Pre ženy Vodnár, kameň prinesie harmóniu v rodine alebo rýchle milostné vzťahy. Je lepšie nosiť ružový topaz okolo krku. Červený a ružový topaz oblek Lions. Odhalia všetku svoju zmyselnosť. Modrý topaz pomôže Leovi nájsť spoločný jazyk s príbuznými a podriadenými.

Baran na energiu by mal zapôsobiť lila a zlatý topaz. To prinesie múdrosť a obozretnosť. Fialové a žlté topazy budú vyhovovať pannám, ktoré zabezpečia emočnú rovnováhu a nebudú závisieť od nálady druhých.

Kozorožec odporúčame doporučiť transparentné a zelené kamene. Minerály môžu byť spoľahlivým talismanom pre tých, ktorí sa narodili v 8. a 16. lunárnych dňoch. Ryby budú menej citlivé na psycho-emocionálne podnety. To im pomôže modrý topaz. Ľudia tohto znamenia budú cítiť pokojný a pokojný a budú obdarení zdravím a dlhovekosťou.

Strelec sa odporúča nosiť topaz okolo krku vo forme náhrdelníka. Je lepšie vybrať modré kamene. V takom prípade človek nezačne utrácať sily na zanedbateľné drobnosti a bude sa môcť sústrediť na dosiahnutie skutočne dôležitých cieľov. Taurus topaz vhodný ako talizman. Chráni pred zlými ľuďmi a zlým okom.

Váhy narodené v októbri by si mali vybrať modrý topaz. Vytvorí skutočné priateľstvo a lásku. Kameň dáva majiteľovi energiu a umožňuje mu, aby sa stal nezávislým a úspešným vo svojom spoločenskom živote.

Scorpio topaz umožní sledovať emocionálnu rovnováhu a nie ísť do extrémov. Pomáha pri rozhodovaní v ťažkých situáciách. Magické vlastnosti kameňa budú viesť Scorpion k zladeniu s ľuďmi a pomôcť vyhnúť sa stresu. Topaz v tomto prípade pôsobí ako prostriedok sebakontroly.

Môžeme povedať, že topaz je univerzálny kameň, ktorý sa hodí všetkým. Jeho silná pozitívna energia je prínosom pre všetky znamenia zverokruhu, mužov a žien a ľudí v každom veku.

Loading...