Články

Top 10 najlepších kníh pre príjemný pobyt

Aktivita odpočinku je neoddeliteľne spojená s duchovným odpočinkom. Ak to chcete urobiť, existuje veľa spôsobov. Jeden z nich číta knihy. Je to básnik, ktorý pri odchode na dovolenku často starostlivo vyberá knihy, ktoré budú čítať na výlete. Zoznam žánrov a autorov je široký. Snažili sme sa zjednodušiť vyhľadávaciu úlohu a ponúknuť, aby sme sa zoznámili s TOP 10 najlepšími knihami na dovolenke.

"11/22/63", Stephen King

Väčšina kníh Stephena Kinga je skvelá čitateľská fikcia. Iba jeden bol zahrnutý do nášho hodnotenia: fantastické a mierne desivé. Príbeh sa odohráva okolo jednej z najhlasnejších tragédií v Spojených štátoch 20. storočia. Ide o vraždu Johna F. Kennedyho. Prípad ešte nebol vyriešený. Ale čo by sa dalo urobiť, keby ste mali ísť ten deň? Je možné zachrániť prezidenta a zmeniť príbeh inak? Túto skutočnosť zisťuje profesor, ktorý získal prístup na dočasný portál. Kniha neuvoľňuje čitateľa na poslednú stránku, pričom udrží intriku.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Tri na lodi, nepočítajte psy," Jerome K. Jerome

Tento humorný príbeh dobyli celý svet s ľahkosťou a jasnosťou. Kniha naozaj uvoľňuje mozog a dáva dobrú náladu. Obrazové verzie diela boli dokonca aj v Rusku, kde jedna z hlavných rolí hrála sám Andrej Mironov - uznávaný majster komédia. Aj napriek ctihodnému veku práce sú vtipy z neho aj naďalej relevantné.

Sprisahanie hovorí o troch priateľoch, ktorí z nudy absolvovali výlet po Temži a vzali so sebou psa Montmorency. Séria sladkých, smiešnych a zábavných nedorozumení sa deje s nimi, ktoré Jerome K. Jerome opísal s humorom.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Moby Dick alebo Biela Veľryba", Herman Melville

Školské spomienky spájajú čítanie tejto knihy s potrebou. Ale čo stojí za to čítať túto skvelú prácu vo voľnom čase na dovolenke. Nové dojmy získané od "Moby Dicka" sa výrazne líšia od dojmov detí, keď sa štúdium románu uskutočnilo "pod bičom".

Americký námorník Ishmael hovorí o jednej z plavieb na veľrybárskej lodi Pecode. Kapitán lode sa chce pomstiť obrovskej bielej veľrybovej legende, ktorá zabila mnohých námorníkov. Kapitán Ahab sľubuje odmenu prvému, ktorý si všimol obrovského zvieraťa. Tri dni prenasledovania a trikrát veľryba opúšťajú harpúnu. Výsledok príbehu je nepredvídateľný. Potrebujem dokončiť čítanie knihy až do konca.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Lavender Room", Nina Gheorghe

Jej prvotriedna psychológka Nina Gheorghe napísala svoj román vo svojom vlastnom štýle. Hlboko si uvedomuje štruktúru ľudskej duše a stavia popisy svojich postáv, takže sa čoskoro zdá, že ich poznáš už mnoho rokov. "Lavender Room" nehovorí o klasických romantických postáv. Ľudia z tohto príbehu sú obyčajní. Len v jednom bode svojho života sa stratili. Vykazujú jednoduché vlastnosti: urážka, hnev, strach, sklamanie, hanba. Hlavná postava Jean Egare z prvých línií je sympatická. Je to akýsi literárny lekárnik, ktorý predpisuje knihy chorým duševne chorým ľuďom, aby uzdravili svoje duchovné rany. To všetko sa deje na pozadí krajiny Provence. Kniha poskytuje mier - presne to, čo potrebujete na dovolenke.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Endgame Maccabre", Kiril Bonfioli

Hrdina knihy - cynik a snob Charlie McCabrey - má úžasnú schopnosť dostať sa do všetkých druhov problémov. Jeho zločinecké udalosti odrážajú všetky akútne situácie v živote hrdinu. Sprisahanie sa odohráva na pozadí zlého a pretenčivého Londýna s jeho aukciami a galériami, pašovanými syndikátmi a politickými intrígmi.

McCabrey sa rozhodol vziať z krajiny veľmi zriedkavý obraz, rovnako ako nebezpečné informácie o vysoko postavenej osobe. Toto musí byť únik nielen z nepredložených tajných služieb, ale aj z kriminálnych prvkov. Charlie McCabrey je profesionál vo svojej oblasti. Je očarujúci a zároveň nemorálny. Cez celkový úpadok a rozvracanie sa cíti celkom pohodlne.

"Októbrová krajina", Ray Bradbury

Špecifiká románov Raya Bradburyho v kombinácii detektívnych príbehov s hrôzami. V knihe 19 príbehov, z ktorej je lepšie odopierať ľudí s nestabilnou psychikou. Témy príbehov sú rôzne: od školskej lásky až po smrť.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Dom stratených snov", Graeme Joyce

Kniha sa týka žánru magického realismu. Malý grécky ostrov s červenými západom slnka a teplým surfom je najromantickejším miestom. Mladý pár to cíti a je šťastný každú minútu. Ale zrazu sa na ňu začínajú čudné udalosti. Zdá sa, že ostrov má rozhovor s mladými Angličanmi. Povie im svoj príbeh a súčasne svedčí o súčasných tajomstvách. Rajské obrazy v dizajne magického realismu robia príbeh príjemným pre čítanie.

"Job Random", JK Rowling

Po "Harry Potterovi" je to prvý zväzok autorky. Čakali ho všetci fanúšikovia talentu Rowlinga. Veľký objem diela je kompenzovaný jednoduchosťou slabiky. Príbeh rozpráva o živote a návykoch obyvateľov malého mesta v Anglicku. Ako obvykle, temné nepríjemné tajomstvá obyvateľov domov sú skryté za ideálnymi fasádami. Konflikty sa vyskytujú pri každom kroku. Škandály všetko: mladiství medzi sebou, mladá generácia s dospelými, manželia a celé rodiny so susedmi. Koniec knihy nebude zvyčajným všetkým šťastným koncom.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Výzva kukučky, Robert Galbraith

Tento román bol debutom autora, čo spôsobilo skutočnú rozruch okolo neho. Označil začiatok série kníh o detektíve Cormoran Strike s komplexným charakterom a zvláštnym vzhľadom. V tomto prípade je genialita profesionálnych zručností detektívu nepochybná.

Intríg knihy nie je v samotnom pozemku. Robert Galbret je pseudonym. V skutočnosti Call of the Cuckoo je napísaný notorickým Joanom Rowlingom. Možno s týmto rozhodnutím by autor chcel zdôrazniť zásadný rozdiel medzi jeho skorými románmi a novou sériou s detektívnou zaujatosťou.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Posledná romantická", Elizabeth Gilbertová

Táto kniha patrí do žánru biografií. Povie o súčasnej úplne skutočnej osobe Eustace Conwayovej, ktorá utiekla od svojich rodičov a usadila sa vo wigwame. Lovil na jedlo a úplne opustil výhody civilizácie. Rozhodol sa vytvoriť tábor rezervu, kde sa niekto unavený z zhonu môže cítiť ako divoch. Na jednej strane biografická kniha autora je príručka o psychológii. V práci sa čitateľ bude môcť stretnúť s detskými komplexami a zraneniami, neschopnosťou hrdinov vybudovať vzťahy s ostatnými, fanatizmus a iné momenty, ktoré charakterizujú osobnosť Eustaceovej.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

10 najlepších kníh pre ženy

Medzi knihami pre ženy, ktoré možno čítať na dovolenke v TOP, boli tieto:

  • "Adresy lásky" Vyacheslav Nedoshivin;
  • "Urobte svoje deti úspešne" Jim Rogers;
  • "Jedzte" Elena Chekalova;
  • "Loď neviest" od Jojo Moyes;
  • "Fantázie ženy stredného veku" Anatoly Toss;
  • "Tvoje skutky, láska" Javier Marias;
  • "Osobný anjel" Tatiana Ustinová;
  • "Whirlpool želaní iných ľudí" Elena Mikhalkova;
  • "Piper Piper" je jeden z Mikhalkovových;
  • "Jedným dychom" Tatiana Ustinová.

Každá z týchto kníh má odlišnú špecifickosť. Bez ohľadu na to, či si vyberiete zábavný detektívny príbeh alebo hlboko poučný príbeh, kniha zo zoznamu ponúka radosť a pomôže vám stráviť svoju dovolenku efektívnejšie.

Loading...