Hendmeyd

Liečivé a magické vlastnosti smaragdu

Pravdepodobne na planéte nie je žiadna osoba, ktorá o takom vzácnom kameňu nepočula ako smaragd. Tento minerál sa spomína takmer vo všetkých kultúrach a národoch, v súvislosti s ktorými sa okolo nej rozprestiera množstvo príbehov, legend a mýtov. Emerald je typ berylov zelených odtieňov, príležitostne s mierne modrou farbou. Farba spektra tohto minerálu je tak jedinečná, že prispieva k vysokej cene kameňa, takže aj diamanty sú často zanechané. Od staroveku je smaragd symbolom nádeje a múdrosti.

Ako už bolo spomenuté, smaragd odkazuje na beryl, a to akvamarínovú zelenú. Alternatívny názov smaragdu je zelený ľad, zatiaľ čo jedinečná farba je poskytovaná chrómom prítomným v chemickom zložení kameňa. Vlastnosti a vlastnosti minerálu závisia od chrómu, niektoré typy kameňa obsahujú aj vanád, ktorý slúži ako náhrada chrómu. Všeobecne platí, že smaragdové parametre závisia od toho, kde sa ťažia.

Hustota kameňa závisí od kovov v jeho zložení (rubidium a cézium). Teda minerálna hmota strednej hustoty sa ťaží na Sibíri a Kolumbii, v Brazílii má smaragd zníženú hustotu av južnej Afrike - naopak. Hlavným rozlišovacím znakom smaragdu je to, že má jedinečnú čistotu a transparentnosť, zatiaľ čo geológovia tvrdia, že tvrdosť smaragdu sa neustále zvyšuje. Diamond, rubín a smaragd sú tri najdrahšie kamene.

Typy a farby smaragdu

Ako viete, hlavným dôvodom klenotov tohto kameňa je jeho rarita a jedinečnosť. V zásade sa tento minerál nachádza kdekoľvek na svete, avšak jeho rezervy sú v obmedzených množstvách. Najväčšie oblasti, kde sa vyskytujú vrstvy tohto minerálu, sú Nová Granada a Zambia, Brazília a Kolumbia, Egypt a Rusko. Emerald je tiež ťažený vo Francúzsku a Argentíne, USA a Indii.

Vysokokvalitné kamene sa však často nevyskytujú, takže ich vyhľadávanie vyžaduje veľa času a úsilia. Najdrahší a dokonalý smaragd je kameň ťažený v Kolumbii. Práve tu majú kameň nádherný vzhľad a bohatú farbu, zatiaľ čo odchýlky a deformácie tu skoro chýbajú. Kameň ťažený v Rusku (v Uraloch) má silnejšiu farbu, pretože zloženie obsahuje veľké množstvo chrómu a železa.

Koľko je skutočný smaragd

Hodnota minerálu je stále nejednoznačná. Samozrejme, môžete žiť bez smaragdu, ale nie je to tak jednoduché kúpiť. Avšak ľudia, ktorí sa stali šťastnými vlastníkmi smaragdu, opakovane tvrdia, že už bez nej nemôžu žiť. Všetci majitelia kameňa sa rýchlo stanú jeho úprimným obdivovateľom, pretože minerál láka svojou tajomstvom a krásou.

Náklady na smaragd sú determinované množstvom odtieňov, ale vždy zostávajú na veľmi vysokej úrovni. Všeobecne platí, že neexistuje univerzálna cena za smaragd, na domácom trhu jeden karát bude stáť asi 10-12 tisíc rubľov. Hlavné parametre ovplyvňujúce hodnotu minerálu:

  • Hmotnosť - čím ťažší je kameň, tým drahšie je.
  • Čisté a priehľadné. Avšak nie všetko je tak jednoduché, pretože škvrny, ktoré majú originálny a nezvyčajný tvar, neznižujú náklady na kameň, ale naopak robia to cennejšie.
  • Farba minerálu. Sýtosť a jas farby je dôležité, pretože to je to, čo priťahuje prvý smaragd.
  • Stupeň spracovania a jeho kvalita. Ak kameň prešiel iba primárnym čistiacim procesom, potom je mnohokrát lacnejší, pretože hlboké rezanie a spracovanie je zložitý a drahý proces.

Liečivé vlastnosti smaragdu

Prírodné minerály a kamene vždy spôsobili zvýšený záujem o ľudstvo, pretože skryjú v sebe silu prírody, ktorá obsahuje tajomstvá. Po rozsiahlom výskume vedci zistili vlastnosti každého kameňa, ktorý je preň charakteristický. Pokiaľ ide o smaragd, to priaznivo ovplyvňuje telo svojho majiteľa ako celku. Po prvé, kameň stabilizuje krvný tlak, odstraňuje bolesť hlavy.

Emerald má priaznivý účinok na močový systém, liečivé ochorenia a ochorenia močového mechúra. Tiež kameň zmierňuje bolesť v žalúdku, je užitočná pre kompozície. Minerál má antibakteriálne vlastnosti, takže sa môže použiť na čistenie vody. V súčasnej dobe tento kameň nie je často používaný litoterapeutmi, pretože jeho hodnota "kousne" trochu.

Magické vlastnosti minerálu

Emerald je úžasný a jedinečný kameň, takže nie je nič divné, že priťahuje pozornosť ľudí, ktorí sa zaoberajú magiou. Ak veríte čarodejníkom a iným osobám spojeným s mysticizmom, potom smaragd je kameň, ktorý pomáha v boji proti zlým a zlým myšlienkam. Minerál prekonáva podvod a dobrodružstvo, neumožňuje vykonať nelegálne konanie a núti človeka, aby zostal verný svojej druhej polovici. Ak sa kameň nosí na seba nepretržite po dobu troch mesiacov, potom uvoľní svojho majiteľa z nedostatkov a negatívnych znakov charakteru, vyčistí svoju dušu.

Emerald sa tiež môže stať zdrojom šťastia a zdravia, bude podporovať človeka vo všetkých jeho dobrých snahách. Minerálne čistí biofield, ničia negatívnu energiu. Zároveň kameň chráni dom svojho majiteľa pred negatívnymi, zlými očami a tmavými silami pri zachovaní rodinného krbu. Ak má človek dobre vyvinutú intuíciu, kameň vám umožní nájsť spojenie s druhým svetom.

Aby vyhovoval smaragdu na znamení zverokruhu

Ako viete, každé znamenie zverokruhu má kameň, ktorý mu najviac vyhovuje, môže sa stať skutočným talizmom a talizmom. Emerald je klenot, ktorý má obrovskú latentnú silu, s ktorou sa nedokáže vyrovnať každý. Pokiaľ ide o znamenia zverokruhu, smaragd je najlepšie hodí pre Kozorožec a Virgins, Váh a Aries. Ale Scorpios, tento kameň je prísne zakázaný.

Tiež odborníci ubezpečujú, že tento kameň je dobre kombinovaný s Gemini, pretože posilňuje ich duchovnú silu a zbavuje všetkého negatívneho od svojho majiteľa. Zároveň smaragd pre ženy narodené pod týmto znakom slúži ako verný strážca rodinného krbu, šťastia a blahobytu. V tomto prípade kameň vám umožní zabudnúť na veci ako nespavosť, bolesť hlavy a únavu.

Zároveň vám smaragd umožní dosiahnuť ciele Strelets and Cancers. Je dôležité, aby vplyv kamene závisel nielen od znamenia zverokruhu, ale aj od povahy jeho majiteľa. Vodnár, Ryby a Leo - tieto znamenia zverokruhu nájdu mier a stabilitu, získajú podporu a spoľahlivého priateľa vo forme smaragdu.

Loading...