Interiér

Závesy v kuchyni: 100 najlepších nápadov 2018 - 2019

Pri plánovaní kuchynského interiéru zohráva významnú úlohu výber záclon. Správna farba, vzor, ​​tkanina môže byť hlavným prízvukom, výhodne zdôrazňujúc všetky výhody luxusného dizajnu. A naopak, bez ohľadu na to, ako sa môže zdalo módna kuchyňa, bezkusne vybrané textílie pre okná nepochybne rozmaznávajú všetky bývalé estetiky. Navyše neškodí uvedomiť si najnovšie trendy. Pozrime sa, aké záclony v interiéri kuchyne budú obzvlášť dôležité v rokoch 2018 - 2019.

Moderné závesy pre kuchyňu: dizajn 2018 - 2019

Zrejmé pravidlo, ktoré je vždy potrebné dodržiavať - ​​dizajn a vzor záclony by mali byť v súlade s všeobecným usporiadaním kuchyne. Z jeho dizajnu závisí výber textilu na oknách, ktorý nielen chráni pred jasným slnečným svetlom, ale aj úspešne maskuje chyby v interiéri.

Napríklad závesy s vertikálnymi pruhmi vizuálne zdvíhajú strop, rakúske odrody zriedia minimalistický štýl a vzduchový tyl je ideálnou voľbou pre kompaktné miestnosti. Ak má kuchyňa tvar podlhovastého prívesu, závesy s hlbokým tmavým odtieňom vizuálne prinesú vzdialenú stenu bližšie.

A ešte jeden aspekt, pre tých, ktorí starostlivo premyslia všetky detaily. Farby ovplyvňujú nielen náladu, ale aj chuť do jedla. Ohnivá - žltá, červená, oranžová - vzrušuje ju a studená - modrá, fialová, modrá - redukuje.

Závesy pre malú kuchyňu 2018 - 2019

Čím jednoduchšie, tým lepšie

Skvelý diskrétny štýl a farby - hlavné priority pri výbere závesov pre malú kuchyňu. Kuchynské závesy musia byť umývané častejšie a jednoduché čistenie je jednoduché a jednoduché. Syntetické aj prírodné odrody sú dokonalé, ale najlepšie budú tie, ktoré nevyžadujú veľmi jemnú starostlivosť. Ak sa kachle nachádzajú v blízkosti okna, nezakrývajte horľavé materiály. Ľan, bavlna, chintz dokonale beat krajiny alebo štýl Provence.
Pre elegantné interiéry je lepšie vybrať tyl, organza, závoj.
Zvážte, oveľa bujnejšie model opona, vizuálne jednoduchšie a ľahšie jeho tkanina by mala byť. Takmer vždy univerzálna možnosť pre každú kuchyňu - ten najľahšie tenké závesy, zhromaždené v obvyklých závesoch. Jednoduchosť je vždy elegantná a ľahké priesvitné textílie dodajú interiéru ľahkosť a romantiku.

Krátke závesy pre kuchyňu: dizajn 2018 - 2019

Zmení veľkosť?

Samozrejme, v našich kuchyniach sa často nemusia stretávať dlhé závesy. Často niečo rozlijeme, vylijeme ju a dlhé závesy sa len znečistia a pri čistení musia byť vždy vyzdvihnuté. Navyše pod oknami sú zvyčajne skrine a police, jedáleň alebo pracovisko. Preto záclony v kuchyni často vyberajú dĺžku mierne nad okenným parapetom.

Výnimka z pravidla

Ak je však kachle ďaleko od okna a už nie sú žiadne prekážky, potom je to vaša vôľa - vyberte si akúkoľvek verziu, ktorá sa vám páči, ktorá zodpovedá štýlu kuchyne. Dlhé závesy sú vhodné najmä v jedálňach (najmä keď je kuchyňa pripojená k obývacej izbe). Tu vyzerajú veľmi útulne a slávnostne.

Rímske záclony

Táto verzia záclon v kuchyni je veľmi populárna. Napriek tomu, univerzálnosť, jednoduchosť a praktickosť - čo je potrebné pre pohodlie. Priame plátno Romanové závesy, bez akýchkoľvek závesov, sa v interiéri kuchyne vkĺzli a štýlovo vyzerajú. Tieto záclony úplne zakrývajú okno a zobrazujú vzor v celej svojej sláve. Rôznorodý dizajn a štýl im umožňuje zdobiť elegantné klasické interiéry a moderné minimalistické. Extra bonus: menej ozdôb a flonces - menej prachu a ľahšie údržby.

Rakúske závesy

Majú podobný dizajn ako rímsky, ale samy o sebe elegantnejšie. Ideálne pre vytvorenie romantickej atmosféry v kuchyni. Spodná časť rakúskych závesov je obložená girlandami, čo im dáva zvláštny šarm.

Románske záclony

Tento druh záclon je veľmi obľúbený v stredomorských interiéroch a dnes nestráca jeho význam. Vonkajšie pripomínajú rakúske záclony, ale na odkvapoch sa páska. Vo vyvýšenom tvare romantické záclony tvoria polkruhové elegantné záhyby.

Žalúzie: modernosť a ergonómia

Slepí ako v kaviarni

Roztomilé záclony pokrývajúce spodnú časť okna sú nádherné nielen v dizajne kaviarne alebo vlaku, ale aj v kuchyni. Krásne svetelné závesy nezabraňujú slnečnému žiareniu a súčasne chránia pred očarujúcimi očami.

Koncepcia lambrequin

Ak funkčná súčasť závesov nie je pre vás dôležitá, lambreky na okná kuchyne môžu slúžiť ako nádherný dekoratívny prvok. Bez toho, aby zakryli kuchyňu, prinášajú viac krásy a pohodlia. Lambrequins v kombinácii so zaujímavými rámami a krásnym výhľadom z okna by boli ideálne.

Keď váš štýl krajiny: aktuálne záclony pre kuchyňu

Biele priesvitné závesy, jemne zdvihnuté závesmi - perfektné riešenie pre kuchyňu s rustikálnym akcentom.

Čoraz viac mestských obyvateľov uprednostňuje útulnú a príjemnú atmosféru v rustikálnom interiéri. A kuchyňa nie je výnimkou.

Elegantné kvetinové žalúzie sú vynikajúce nielen ako dekorácie okien, ale dokonca môžu byť aj očarujúce fólie na pokrytie skladových priestorov.

Moderný nábytok v kombinácii s ľahkými domácimi povrchovými úpravami vyplní dom s vinobranou atmosférou s modernými detailmi. Veľmi zaujímavé dizajnové riešenie pre dvojvrstvové záclony: valce hlbokého kábla s krásnou potlačou, ktoré sú v ekologickom kontraste s tradičným neutrálnym krémovým odtieňom, ktorý zodpovedá drevenému vzhľadu.

Romantický pohľad na záclony v tejto kuchyni je plne v súlade s jeho interiérovým dizajnom - kombináciou modernity a ľudového štýlu.

Pri pohľade na dizajn tejto kuchyne je rustikálny duch okamžite cítiť. Záclony s kvetinovými vzormi profitujú iba v podobnej atmosfére.

Prečo väčšina návrhárov zbožňuje rustikálny štýl? Po prvé, pre svoju vernosť zaujímavým riešeniam a pokusom. Stačí sa pozrieť na fotografiu nižšie a okamžite to vyjasní. Krásne záclony tlmených tmavo-modrej farby vytvárajú dosť odvážny, ale veľmi harmonický kontrast s logom stien a tyrkysovou kuchyňou.

Neutrálne žalúzie sú ideálne pre domáce kuchyne s minimalistickým dôrazom. Ak chcete v dome prirodzenú a uvoľnenú atmosféru, potom sa na pozadí objavia ďalšie dekorácie a jasné detaily.

Závesy do kuchyne: nové položky 2018 - 2019

Bez ohľadu na trendy, ktoré každoročne sledujeme, záclony je potrebné vybrať na základe úlohy, ktorú budú hrať vo vašej kuchyni. Ak sa chcete skrývať od zvedavých očí a márnosť mimo okná, kupte si pomerne husté tradičné alebo valcované vyrianty. Chcete zdôrazniť nenápadný dizajn svetla a svetla - dávajte prednosť priesvitným modelom pomocou snímačov. A keďže sa rozhodli navrhnúť kuchyňu podľa najnovších módnych trendov a funkčnosť nehraje osobitnú úlohu, potom sa spoliehame na osobný vkus a našu radu.

A ty, moji priatelia, na čo si dávate pozor pri výbere závesov? Ktoré druhy preferujete? Zdieľať v komentároch.