Články

Dizajnové kvetinové nápady: nápady na tvorivosť a fascinujúce majstrovské kurzy

Kvety tkaniny sú skvelou alternatívou k živým rastlinám v prípade, keď ich citlivosť neumožňuje ich používať na zdobenie svadieb, rautov, narodenín. Tiež dekorácie kvetinových tkanín môžu byť použité na dekoráciu miestnosti.

Existuje mnoho techník na výrobu kvetov z textílie. Každý z nich vám umožňuje vytvoriť originálne a krásne veci.


Kvetinové umelé kvety

Organza položky sú ideálne pre svadobný obrad. Ich výhody v rôznych odtieňoch a elegantný vzhľad tkaniny samotnej. Materiál sa ľahko používa a je schopný pracovať v akejkoľvek forme. Táto tkanina bude tiež schopná harmonizovať s textúrami, z ktorých sa zvyčajne vyrábajú elegantné dámske šaty.
Na výrobu kvetov budete potrebovať súpravu šijacieho príslušenstva, drôtu, organzy rôznych odtieňov. V prípade potreby môžete vymeniť šifón alebo satén. Ak chcete zdobiť kvety potrebujú korálky a korálky. Na spracovanie detailov potrebujete sviečku a zápalky, rovnako ako papier na vytvorenie vzorov.

Výrobný proces krok za krokom

 1. Pomocou niekoľkých nádob s okrúhlym krkom rôznych priemerov by sa malo na papieri kresliť niekoľko kruhov. Môžete tiež použiť kompasy na to. Vzory je potrebné strihať a presunúť do tkaniny.
 2. Pomocou zapálenej sviečky by okraje kruhov vyrezaných z organzy mali byť roztavené rovnomerne. To vám prinesie zaujímavé ohyby. Najmenšie časti lepšie priviesť do ohňa pomocou pinzety.
 3. Ďalším krokom bude zostava bavlnenej tkaniny. Začínajúc veľkými časťami, musíte ich strčiť na vlákno alebo drôt, až kým nebudete mať svieži kvet. Stred je zdobený podľa vášho vkusu sadou korálkov a korálkov alebo veľkým lesklým prízvukom.
 4. Ak chcete získať ružu z organzy, musíte urobiť 4-5 kusy v rovnakej vzdialenosti od každého kruhu pred odpálením. Po páde sa okvetné lístky ohýbajú smerom hore. Takto by mali byť položené jeden na druhého.

Štýlové ružové tkaniny na príslušenstvo

Na výrobu malých roztomilých ruží bude potrebné:

 • denim;
 • viskóza alebo bavlna;
 • zamat;
 • korálky, korálky, kamienky;
 • lepenka;
 • nite, ihly, nožnice;
 • ceruzka;
 • lepidlo.

Začneme vytvárať ruže s rezanou textíliou do segmentov s rozmermi 20 cm, kusy džínsov by mali byť 2 cm široké, bavlnené a zamatové - 3 cm, čo sa robí s cieľom diverzifikovať budúci produkt s kvetmi rôznych veľkostí.

Ďalším krokom bude vytvorenie postrojov z získaných segmentov. Musia byť skrútené do tesných valčekov.

Výsledné polotovary budú ruže. Aby ste to urobili, musia sa položiť do kruhu a pripevniť vláknom, aby zodpovedali tkanine. Tu môžete meniť veľkosť a tvar budúcej kvetiny.

Z takých polotovarov vytvorte krásne doplnky od náhrdelníkov až po náušnice, brošne a krúžky. Tiež kvety môžu zdobiť oblečenie, obrus a záclony. Okrem toho je každá kvetina zdobená korálkami a korálkami.

Dekoratívne kvety pre interiér

Plsťové kvety môžu byť nádherným interiérom. Na výrobu takéhoto príslušenstva bude potrebná vysoko kvalitná plsť a plsť. Musíte tiež dostať tesný povraz s drôtom vo vnútri. Takéto prúty sa nachádzajú v obchodoch pre Hand Made. Tiež majster bude potrebovať plstené guľôčky, lepidlo, kolíky, papier a nožnice.

Krok 1. Na papieri je potrebné nakresliť srdce o výške 4 až 5 cm. Vzor sa odrezáva a pripevní na kus červenej plsti pomocou čapov. Nožnice vyrezávajú srdce z plsti a opakujte tento postup 4 krát. Výsledkom budú 4 okvetné plátky pre budúce tkanivové vlčie maky.

Krok 2. Štyri plátky sa navzájom prekrývajú v tvare kvetu a jemne sa lepia spolu s lepidlom. Je dôležité zabezpečiť, aby sa medzi jednotlivými časťami nedochádzalo k úniku silikónu.

Krok 3. Z hnedej plsti je potrebné strihať pás s dĺžkou 6 cm a šírkou 1 cm. Pomocou ostrých nožníc urobíme rezy na prijatej časti po celej jej dĺžke. Každý zárez by sa mal dostať do stredu plsti. Výsledok bude okrajový.

Krok 4. Plstená guľa musí byť obalená získanými okrajmi a prerušiť prebytok. Silikón z pištole sa aplikuje na spodnej časti pásky, kde nie je žiaden okraj. Potom sa časť okamžite stlačí okolo kruhu plsti a fixuje sa.

Krok 5. Výsledný dizajn je umiestnený v strede červeného kvetu zbieraného skôr a zabezpečený tam silikónovou pištoľou.

Krok 6. Pomocou ostrého konca jedného z nožov nožníc je dieru mierne od stredu kvetu. Napriek tomu, že otvor bude na zadnej strane, musíte to urobiť opatrne, aby ste nepoškodili celú konštrukciu a aby ste sa nepoškodili.

Krok 7. Malé množstvo silikónu sa nanáša na koniec drôteného povrazu. Potom je tento koniec umiestnený vo vnútri otvoru vytvoreného v kvete.

Výsledkom je roztomilý červený mak, ktorý vyzdobí pracovnú plochu alebo poličku. S náležitou starostlivosťou môžete urobiť veľa z týchto kvetov a zbierať z nich luxusnú, nikdy nevyblednúcu kyticu.

Čerstvé a šťavnaté listy plsti

Zelené listy pôvodnej formy budú môcť urobiť interiér čerstvý a originálny. Na výrobu takéhoto umeleckého diela budú potrebné:

 • listy plsti každej kvality (najlepšie 5 rôznych odtieňov zelene);
 • lepiaca pištoľ a silikónové palice;
 • nožnice, papier, ceruzka.

Krok 1. Z papiera musíte odstrániť 3 veľké okvetné lístky, 5 stredné, 5 malé a 5 veľmi malé (viac na fotografii).

Krok 2. Vzorky kolíka na každý cítil na svoju vlastnú farbu a znížili požadovaný počet dielov.

Krok 3. Každá z kvetov by mala byť zozbieraná podľa pokynov na fotografii nižšie:

 1. V najmenšej časti musíte vložiť malé množstvo silikónu a zložiť list do stredu.
 2. Stlačením tohto prvku medzi prstami musíte dať potrebný tvar. Niekoľko kvapiek lepidiel pomôže vytvoriť centrum kvetu.
 3. Skladaním zostávajúcich listov na polovicu musíte posunúť ostré konce.
 4. Výsledné časti musia byť prepojené okolo predtým vyrobeného stredného dielu.

Krok 4. Pre detaily o inom tvare sa používa iný spôsob zostavenia kvetu. Každý list je nalepený na polovicu a zostavený do kvetenstva bez centrálnej časti.

Výsledné kvety rôznych tvarov a veľkostí môžu byť použité na zdobenie venca na stenu, fotorámika, čalúnený nábytok a iné textilné výrobky.

Okrem toho vlasy ozdoby, náhrdelníky alebo náušnice s tak roztomilé detaily na nich bude vyzerať veľkolepe.

Je potrebné zvoliť spôsob výroby kvetín z tkaniny na základe ich budúcej destinácie. Potom bude jasné, aký materiál si vyberiete, veľkosť výrobkov a spôsob ich vytvorenia.

Loading...