Články

Všetko o odpočinku v Gelendzhik v roku 2018: hotely, ceny, pláže, doprava

Gelendžik je oprávnene považovaný za najlepšie letovisko na pobreží Čierneho mora v Rusku. Ak chcete konkurovať cudzím miestam na odpočinok, toto mesto zatiaľ nemôže, ale v každom prípade sa snaží zlepšiť úroveň služieb, zvýšiť zábavu a programy pre poznávanie pamiatok.

Ak si vyberiete z niekoľkých možností odpočinku v Čiernom mori, Gelendžik je nepochybne mimo konkurencie. Slnko a more - symboly, ktoré sú zobrazené na embléme mesta. Sú to tí, ktorí sa spájajú s prvotriednym odpočinkom na pobreží Čierneho mora za rozumné ceny.

Dnes v Gelendžiku žije asi 70 tisíc ľudí. Sanatóriá a hotely neustále aktualizujú a rozširujú svoju infraštruktúru, nové zábavné centrá sa budujú. Gelendžik je hrdý na také pamiatky ako Gidroaviasalon International, letný karneval, nábrežie, najlepší vodný park v Európe. Okrem toho turisti čakajú na množstvo malých a útulných letovísk s stovkami čistých pláží a úžasnou prírodou.

Obľúbené letoviská Gelendzhik sú Divnomorskoye, Beta, Dzhankhot, Kabardinka, Arkhipo-Osipovka, Praskoveevka.

Ako sa dostať do mesta Gelendzhik

Dopravná komunikácia s Gelendžikom je dobre rozvinutá, mnoho turistov sa môže ľahko dostať do najodľahlejších rekreačných miest. Najbližšia železničná stanica, do ktorej cesta pochádza z takmer všetkých hlavných ruských miest, sa nachádza v meste Novorossijsk. Okrem toho región má širokú sieť avivostey.

Ak sa chcete dostať do malých letovísk, väčšina turistov využíva autobusovú dopravu, taxislužbu alebo súkromné ​​dopravné prostriedky, ktoré sú dostatočné v oblasti priľahlej k stanici.

Ak pôjdete do Gelendžiku na vlastnú dopravu, dostanete sa do hlavných stredísk ešte jednoduchšie. Hlavný dopravný uzol je sústredený v Adler a Soči, cesta k nim je celkom pohodlná, bez počítania nebezpečného úseku v Goryachiy Klyuch a Dzhugbe s dlhými sostupmi a výstupmi.

Najlepšie strediská mesta Gelendzhik

Pokiaľ ide o rozprávanie o Gelendžiku, mnoho miestnych obyvateľov v konverzáciách pridá predponu "Big", čo znamená samotné mesto a priľahlé 4 vidiecke oblasti. Sú považované za najobľúbenejšie mestá a obce na rekreáciu na pobreží Čierneho mora.

Kabardinka

Osada sa nachádza na brehu zálivu Tsemessky, medzi Gelendžikom a Novorossijskom. To je celkom pekné miesto s plochými plážami, suchým podnebím, zeleňami, horami. Infraštruktúra je dobre rozvinutá - kaviarne, reštaurácie, hotely a súkromné ​​hotely. Nájdenie miesta na pláži je jednoduché, široký pobrežný pás sa tiahne na mnoho kilometrov.

Divnomorskoe

Predmestie Gelendžik sa nachádza pri ústí rieky Aderbievka. Jedná sa o nezávislý rezort populárny medzi turistami, ktorý je známy svojimi čistými plážami a vodou, prekvapivo ľahkým čistým vzduchom a zábavnou historickou základňou. Na území Divnomorskoe sa nachádza niekoľko hotelov a aquapark.

Dzhanhot

Malá dedina, v ktorej 500 ľudí žije silou. V sametovej sezóne sa Džankhot premenil na malé, ale malebné letovisko. Hlavnými atrakciami tohto miesta sú hustý borovicový les a otvorené čisté more. Tu je chata Korolenko, rock Sail.

Praskoveevka

Najmenšie stredisko regiónu Krasnodar. V súčasnosti neexistuje žiadna turistická infraštruktúra. Jedná sa o pokojné odľahlé miesto pre ľudí, ktorí chcú relaxovať na pláži, ďaleko od zhonu. Neexistujú tu žiadne hotely ani hotely, ale autopožičovňa je široko rozvinutá, kde si môžete postaviť stan a pripraviť jedlo na oheň. Hlavnou atrakciou rezortu - sa nachádza v blízkosti chaty Putin.

Betta a Krinitsa

Dve dediny s počtom obyvateľov okolo 1000 sú umiestnené tak blízko, že trvá asi hodinu, kým prechádzajú z centra jedného do druhého. Zábavný priemysel je tu dobre rozvinutý - kaviarne, reštaurácie, niekoľko malých hotelov, rekreačné centrá. To je skvelé miesto pre prechádzky po borovicovom lese, drieňových hájov, dobrých jemne svahovitých pláží a útesov.

Datovania Ruské ženy

Druhá z počtu a úrovne turistickej aktivity po Gelendžiku. Infraštruktúra je tu dobre rozvinutá. V meste Arhipo-Osipovka sú veľké hotely, súkromné ​​penzióny a hotely, aquapark, delfinárium, park s reliktnými stromami. Turistom sú ponúkané prehliadky veľkých koncentrácií dolmens, ktoré sa nachádzajú v údolí rieky Jean a zrúcaniny rímskej strážnej veže.

Dopravná komunikácia v Gelendžiku

Doprava v meste Gelendzhik je obmedzená na prevádzku obecných autobusov, súkromných taxíkov a taxíkov. Existuje asi 40 destinácií, ktoré spájajú centrálnu časť regiónu s najodľahlejšími strediskami.

Cestovné v meste nie je viac ako 25 rubľov. Cena letenky do vzdialených oblastí závisí od trvania cesty. Autobusy opúšťajú trasu okolo 6-7 hod. A končí v 20:22.

Taxikári nezískavajú ceny a ak môžete vyjednávať až 200 rubľov za jednu cestu. Ak idete spoločnosť, potom táto suma pre vás bude len halier.

Požičovňa áut

Prenájom auta je vynikajúce riešenie pre tých turistov, ktorí chcú cestovať po tejto malej turistickej oblasti bez obmedzení a navštíviť všetky pamiatky. V Gelendžiku je niekoľko kancelárií, ktoré poskytujú prenájom. Priemerné náklady na prenájom auta sú 1200-1800 rubľov / deň. Cena sa líši v závislosti od značky automobilu a triedy.

Obľúbené pláže Gelendžik

Hlavnou atrakciou mesta Gelendzhik a jej oblastí je nepochybne more. Väčšina turistov prichádza len na plávanie vo vlnách Čierneho mora, opaľuje sa na pláži a ak je to potrebné, prijíma liečebné procedúry. Veľkosť a čistota pláží závisí vo veľkej miere od miesta. Na celých 100 km dlhých pobrežiach nájdete kamienkové, skalnaté, piesočné, kamienkové a piesočné pláže.

Najlepšia pláž sa nachádza v zálive Gelendzhik a je 1,5 km umelý mohyla s najčistejším pieskom. Na severnom svahu je mierny, mierny, čo je veľmi výhodné pre rodiny s deťmi. Je to dosť preplnené miesto, takže buďte pripravení pre pravidelných predajcov v každom malom veku, hlučné spoločnosti a plaťte za lehátka.

Pláže v Kabardinke a Modrých zálive sú neobývané a pozostávajú z jemných kamienkov a piesku. Spodok je mierne šikmý piesočný. V oblasti Dzhanhot sú väčšina pláží strmé a skalnaté, ale tu nájdete tiež priechod na úzku divokú pláž. V plážach Arkhipo-Osipovka dlho žili. Tu sa sústreďuje veľké množstvo turistov, ktoré sú priťahované jemnou, čistou piesočnatou štrkovitou plážou.

Gelendžik dovolenka v roku 2018: ceny hotelov v blízkosti mora

Viac ako 300 hotelov, penziónov, hotelov, sanatórií a liečebných kúpeľov funguje na území mesta Gelendzhik. Navyše viac ako 4,5 tisíc súkromných hotelov, ktoré prenajímajú apartmány, izby a domy na prenájom, je pripravené prijímať turistov.

Ceny hotelových izieb v súkromnom sektore sú celkom prijateľné. V hlavnej sezóne nájdete izbu 300-600 rubľov za deň na osobu. Štandardné izby v penzióne budú stáť turistov 1000-1700 rubľov za deň na osobu. Trojhviezdičkové hotely poskytujú izby za 2 000 až 3 500 rubľov za deň v sametovom období.

Elitný hotel "Kempinski Grand Hotel" - pýcha Gelendžik, ponúka izby pre rekreantov s výhľadom na more za 13 000 - 20 000 rubľov.

Rezervovať hotelové izby vopred. Pokiaľ ide o izby v súkromných hoteloch, môžete ich okamžite odstrániť po príchode do strediska, nájsť správne online alebo pomocou bežných papierových reklám, ktoré sú visiace na všetkých pilieroch dediny.

Oddych v Gelendžiku je ekonomický spôsob, ako stráviť dovolenku na pobreží, dýchať čistým morským vzduchom a užívať si nádhernú prírodu tohto regiónu. Nepochybne úroveň služieb a infraštruktúry stredísk je nízka, to však nebráni milovníkom "divokého" odpočinku, aby mali veľa času od zhonu.

Loading...