Články

Akčné filmy: Top 10 filmov z roku 2017

Moderné akčné filmy sa zlúčili do jedného konceptu s akčnými filmami. Diváci očakávajú od tohto žánru jasné zmeny scény, špeciálne efekty a šikovne skrútené scény. Najčastejšie sa v takýchto filmoch hrdina sám vyrovnáva s obrovským množstvom darebákov, používajúc jeho vtip a fyzickú silu. Najúspešnejšie filmy v tejto sérii nie sú len súborom trikov, ale okázale prezentovaná opozícia dobra a zla v rámci jedného sprisahania.

2017 potešilo fanúšikov takýchto filmov s veľkým množstvom nových produktov, a to ako vo forme pokračovania známych filmov, tak aj úplne nových príbehov s neznámymi hrdinami.

"Planéta opíc: Vojna"

Tento film vyšiel v roku 2017 a predstavuje prepojenie viacerých žánrov: drama, dobrodružstvo, thriller. Vzrušujúci príbeh rozpráva, ako armáda opíc vedená Cézarom čelí nemilosrdnému vodcovi ľudskej armády, takzvanému plukovníkovi. V predchádzajúcej časti planéty opíc: revolúcie boli opice porazené a ich hlava bola dlho trýznivá hlava na pomstu. Vyvrcholením akčného filmu bude osobná bitka plukovníka s cisárom, ktorý predurčuje osud každého druhu.

Recenzia filmu boli nekonzistentné. Podľa kritikov je použitie detí a zvierat na pozemku bezpečným pohybom. Hlavný "zločin" - plukovník - je obdarený mnohými zlozvykmi, takže opice od samého začiatku filmu vyvolávajú sympatie od publika.

"Blasting Blonde"

Nezanedbaná Charlize Theronová hrá vo filme agentka britskej spravodajskej služby Lorraine Broughton, ktorá prišla do Berlína, aby vyšetrila smrť svojho kolegu. Hlavnou úlohou hrdinky sa stáva vyhľadávanie zoznamov dvojitých agentov, s ktorými pracoval mŕtvy špión. Počas filmu sa hrdinka spája s miestnym miestnym náčelníkom Davidom Percivalom.

Pri sledovaní filmu sa zdá, že početné rozhovory s postavami zapĺňajú iba čas medzi kaskadérskymi a špeciálnymi efektmi. Autori neskrývajú skutočnosť, že rozpočet neumožnil priblížiť "Blasting Blonde" bližšie k úrovni "Bondians". Preto na súde diváci predstavili, čo sa stalo.

"Valerian a mesto tisíce planét"

Fantastický akčný film hovorí, že v 28. storočí ľudia prekonali priestor a čas a naučili sa, ako ich ovládať. V Galaxii žije každý vo virtuálnej realite. Protagonista Valerian je určený na ochranu planéty pred dočasnými paradoxmi. Spolupracuje so svojim partnerom Lorelinom, ktorý prišiel zo stredoveku.

Od detstva bol fanúšik komiksu o hlavných postavách, Besson ich natočil. Ale sprisahanie bolo veľmi približné. Môžeme povedať, že fanúšikovia komiksu nedostali dlho očakávanú filmovú verziu, ktorá sa očakávala.

"Thor: Ragnarek"

V príbehu Loki podvodne obsadil trón Odina. To spôsobilo koniec sveta pre bohov, takzvaný Ragnarok. Dávať, aby bohovia padli a nebeské príbytky boli spálené. Iba veľký Thor môže zmeniť budúcnosť. Napriek dramatike sprisahania je film plný vtipov a komediálnych prvkov. Scény bitiek sú sprevádzané hard rockovou hudbou, ktorá vytvára zodpovedajúcu náladu pre divákov. Film je lepšie sledovať v 3D, pretože je plný očarujúcich bitiek a psychedelickej krajiny.


"Kingsman: Zlatý prsteň"

Po zničení hlavného sídla tajnej anglickej divízie je ohrozený osud pokoja na zemi. Hlavným nebezpečenstvom je brilantný svetoznámy zločinec. V boji proti nemu sa musia spájať spravodajské služby Spojených štátov a Británie.

Tí, ktorí majú radi prvú časť filmu, budú mať aj tento film. Mnoho akčných scén a kúskov poteší milovníkov akcie. Bohužiaľ, nový film stratil svoju jedinečnosť a britskú chuť. Americký duch zasiahol do sprisahania, ktorý sa mohol len odraziť na filme.

"Justice League"

Fantázny thriller hovorí o tom, ako Batman zhromaždil tím ľudí s superpóriami. Dúfal, že poskytne Zemi ochranu pred nebezpečenstvom, ale zdá sa, že je oveľa rýchlejší, než hrdinovia očakávali. Kritici sa domnievajú, že obraz nedosahuje "Avengers" a niektoré postavy nie sú pre diváka úplne jasné. Napríklad, Aquaman nezodpovedá svojej postave od komiksu. Situácia je trochu zachovaná jasnou hrou Jason Momoa. Napriek mnohým ilogikám na sprisahaní zostáva obraz príjemným dojmom. V mnohých ohľadoch je to spôsobené množstvom vtipov a komických scén.


"Baby na disku"

Nezvyčajné pre odvetvie moderného kina sa stalo hudobným thrillerom "Kid na disku". Sprisahanie sa rozvíja okolo mladého muža menom Kid, ktorý dokonale riadi auto. Osud ho priviedol do práce na miestnej kriminálnej autorite, ale hrdina očakáva, že čo najskôr zmení rozsah činností. Plány sa menia po osudnom stretnutí Kid s krásnou servírkou, ktorá sa nevedomky zamiluje do hrdinu.

Malé množstvo činnosti je kompenzované vysokou kvalitou. V tomto filme je minimálne pôsobivé zápasy, ale dosť to stačí ako akčný film.

"John Wick 2"

Bývalý vrah sa rozhodol odísť do dôchodku. Ale minulosť ho nenechá ísť a objavujú sa nečakané hostia vo svojom dome. Hrdina je povinný zabiť svoju sestru, ktorá je súčasťou mafiánskeho syndikátu. Wick odmieta, ale pravidlá vyžadujú vykonanie úlohy.

Tento film podľa kritikov otvoril novú stránku v odvetví výroby militantov. Riaditeľ zvýšil estetiku vraždy na novú úroveň. Rieky krvi v takmer každej epizóde dopĺňajú iba kvalitné akčné scény, ktoré boli usporiadané a vylepšené počas dvoch rokov.


"Kong: ostrov lebky"

V dejinách kina je to už ôsmy film o obrovskej opici. V príbehu v oceáne bol objavený ostrov, predtým neznámy a neoznačený na mapách. Expedícia, ktorá sa tam dostala, sa stretáva s obrovskými príšerami obývajúcimi tento ostrov. Okrem obrovských goríl, hrdinovia čelia rôznym nebezpečenstvám tvárou v tvár iným obrovským príšerám. Iba niektorí hrdinovia prežijú a zistia, ako dobrodružstvo skončí.

Na obrázku je veľa hrdinov. Každá z nich má jasnú líniu práce. Takéto množstvo postáv vás však prinúti premýšľať o tom, že boli do filmu vložení, aby zomreli jasne. Výsledkom toho je, že divák nemá čas rozhodnúť o svojich obľúbeniach a nepáči. Na ostrove sú miestni obyvatelia vo forme malej osady ľudí, ktorí sa naučili prežiť v týchto podmienkach. Mystika a vnímanie nebezpečenstva pre divákov pridávajú záhadnú krajinu neprístupnej džungle. Stručne povedané, film má všetko, aby sa stal dôstojným pokračovaním eposu o obrovskej opici.

"Rýchle a zúrivé 8"

Kriminálny film "Fast and Furious 8" bol pokračovaním známej série filmov. Hrdinovia sa vzdali zločinu a uzdravili pokojný život. Ale neočakávane nová tvár tváre hrdinky Charlize Theron vtiahne Dominic do sveta kriminality a núti ho, aby zradil svojich priateľov. Kluci sú nútení znova sa zjednotiť, aby vrátili zdravý rozum členovi svojho tímu.

Kritici tvrdia, že film nemá absolútne zmysel a žiadne hlboké myšlienky. Avšak veľké množstvo výbuchov, prenasledovania vozidiel a špeciálnych efektov ju premenili na vzrušujúcu predstavu. Avšak pre tých, ktorí majú radi predchádzajúci seriál, nový film bude zrejme zábavný.

Loading...