Články

Nový rok 2019 na mori: krajiny, zájazdy, hotely, ceny

Pre väčšinu ľudí za rok sú dve najjasnejšie očakávané udalosti: zimné prázdniny a sviatky, najlepšie na brehoch teplého mora. Ako príjemné bude kombinovať tieto dve udalosti so všetkými ich nádhernými pocitmi. Ak už bolo rozhodnutie stráviť Nový rok pri mori, zostáva len vybrať si teplú krajinu. Existuje veľa z nich a takmer všetci sú k dispozícii pre Rusov. Musíte si vybrať podľa niekoľkých hlavných kritérií: klímu, zábavy, vzdialenosti a ceny.

Ruské strediská, Gruzínsko a Turkménsko

Jednou z dobrých možností bude jeden zo stredísk Krymu alebo Krasnodar Territory. Kúpanie v mori na Nový rok v tomto regióne nie je k dispozícii, ale počasie zostáva teplé a pohodlné na prechádzky a výlety. Napríklad 3 dni v Soči spolu s cestou z Moskvy, rovnako ako pobyt v dvojhviezdičkovom hoteli s raňajkami stojí asi 30 000 rubľov. V súkromnom sektore Yalta a Sevastopolu nájdete ubytovanie za 3 000 rubľov za klepanie. Existuje veľa reštaurácií a kaviarní, takže sa nemusíte starať o jedlo vopred. Každá z týchto inštitúcií bude rátať s hosťami na Silvestra, poskytne bohatý stôl a zábavný program. V najpopulárnejších reštauráciách je potrebné vopred rezervovať stoly.

V Gruzínsku môžete ľahko nájsť ubytovanie na prvom pobreží. V meste Batumi sa cena miesta na deň pohybuje okolo 10 000 rubľov. Nespočetné kaviarne a reštaurácie sú otvorené až neskoro. Cena jedla je celkom primeraná. Na novoročné turné v Gruzínsku bude musieť zaplatiť približne 35 000 rubľov na osobu. Tieto prehliadky zvyčajne zahŕňajú obedy a večere, novoročnú banketu a ubytovanie, pretože cesta bude musieť platiť oddelene. V tejto dobe je tu aj mora, takže by ste nemali plánovať nový rok kúpanie. Ale pobrežie v meste Batumi na sviatky vyzerá báječne. Miestne úctivo zdobia mesto a výsledkom sú turisti a hostia. Počas zimných prázdnin sa tu konajú veľké množstvo koncertov, rôznych festivalov a koncertov.

V Turkménsku priťahuje veľká rekreačná zóna "Avaza" pozornosť turistov. Je to komplex hotelov, chát, penziónov a sanatórií pre každý vkus. Myšlienka trávenia prázdnin na Nový rok by bola skvelým rozhodnutím. Ceny za izbu za deň začínajú na 70 dolárov.

Očarujúca dovolenka v SAE

Pre ľudí s priemernými príjmami môže byť Nový rok v Spojených arabských emirátoch jedným z najživších dojmov v živote. Tu všetko vyzerá luxusne, veľké a drahé. Môžete si predstaviť, čo veľkoleposť očakáva turistov na Nový rok. To všetko nie je lacné: cena za deň v hotelovej izbe sa pohybuje od 200 do 20 000 dolárov na osobu.

Nové 2019 vo Vietname

Vo Vietname sa sviatky môžu oslavovať pomerne lacno. Najlepšie je stráviť dovolenku na juhu krajiny:

  • Phan Thiet;
  • Mui Ne;
  • Vung Tau;
  • Ostrov Phu Quoc

Stredisko Nha Trang, populárne v inom čase, počas prázdnin v novom roku sa stretne s turistami so zlým počasím. Preto je lepšie si vybrať niečo zo zoznamu uvedeného vyššie. Napríklad ostrov Phu Quoc bude odpočívať na pokojnom čistom mori na nádhernej pláži s bielym pieskom. Ale vo Phan Thiet a Müyne môžu byť vlny, ktoré vylučujú kúpanie, najmä s deťmi. Ale aj počasie je dobré.

Vietnamci majú nový rok oslavovaný koncom januára a začiatkom februára. Ale pre turistov v ich zvyčajnom novom roku sú tu organizované hlučné prázdniny takmer vo všetkých hoteloch, reštauráciách a kaviarňach.

Let do Vietnamu bude stáť od 31 000 rubľov. Ubytovanie v jednom z miestnych hotelov 2 alebo 3 hviezdy stojí od 1200 rubles za deň. Hotely vyššej úrovne budú musieť zaplatiť od 4 000 do 5 000 rubľov. Môžete si tiež zakúpiť pripravenú prehliadku, ktorá zahŕňa dobre navrhnutý program s ubytovaním a cestou. Takéto potešenie bude stáť v priemere 54 000 rubľov. Cena stúpa v závislosti od množiny možností. Napríklad 7 dní v Mui Ne s ubytovaním v hoteli na prvom pobreží, raňajky vrátane a letu stojí 120.000 rubľov za dve. Život v Phu Quoc je lacnejší. Tu nájdete ubytovanie za cenu 1000 rubľov denne. Päťhviezdičkový hotel bude stáť od 5 000 do 10 000 rubľov. K dispozícii sú tiež exkluzívne luxusné zájazdy, ktorých cena sa počíta v miliónoch.

Jasné Turecko na Nový rok 2019

Turecko sa už domorodilo obyvateľom Ruska. Preto nie je prekvapujúce, že cestovné kancelárie dostávajú nespočetné množstvo žiadostí o novoročné prehliadky do tureckého mora. Tu si môžete vybrať akékoľvek pobrežie: žula, oblázky, nádherný biely piesok alebo kameň. Okrem toho je mesto pre tento čas roka dostatočne teplo - asi 21-22 stupňov s plusom. Najodvážnejšie plávanie. Tiež turistov priťahuje systém all inclusive. Na novoročných sviatkoch môžete počítať s luxusným banketom a originálnym bohatým programom. Túto výhodu možno považovať aj za nespočetné množstvo výletov, ako kultúrne, tak aj nákupné zájazdy. Priemerná cena za takýto výlet je okolo 50 000 rubľov.

Nezvyčajná Kuba a jej výhody

Kuba je ďalšou exotickou destináciou, kde ruskí turisti majú tendenciu ísť na nový rok. Medzi výhody tohto miesta patrí úžasná ekológia a najčistejší vzduch na svete, čo dokazujú mnohé vedecké ukazovatele a štúdie. Okrem rýchlej zábavy môžete získať liečivý účinok pre celé telo.

Najlepšie medzi plážami na Kube zostáva Vardaredo. Toto je skutočne slnečné a teplé miesto. Práve tu môžete plne zažiť jasný kontrast s ruskou zimou. Tyrkysová voda počas zimných prázdnin si zachováva teplotu 28 stupňov plus. Čistota pláží je prekvapujúca, rovnako ako transparentnosť pobrežných vĺn.

Tu dominuje komplexná zábava, rozptýlená nečinnosťou blaženosti dovolenky na pláži. Táto cesta bude stáť 140 000 rubľov za dve za 7 dní. Okrem toho sa predpokladá, že v zimných mesiacoch na Kube sú nízke ceny, takže turisti sú radi, že idú do miestnych miest Havana, Varadero, Trinidad.

Kubánci, podobne ako mnohí iní, radšej oslavujú nový rok so svojou rodinou a potom musia ísť do ulíc miest a zúčastňovať sa na masových oslavách. V Havane sa na Katedrálnom námestí konajú najhlučnejšie strany.

Ak nechcete zakúpiť pripravené prehliadky, potom je celkom možné zakúpiť letenku na vlastnú päsť (zo 44 000 turnajov) a rezervovať hotel (z 3 100 rubľov denne v závislosti od miesta, mesta a hviezdy).

Ďalšie obľúbené novoročné destinácie na more

Aj turisti na Silvestra priťahujú Dominikánska republika a jej obľúbené letoviská Punta Cana, Santo Domingo, Puerto Plata. Let z Moskvy tu bude stáť 65 000 rubľov. Náklady na život začínajú od 2500 rubľov za deň.

Hainan čaká na to, aby všetci oddychovali od hektického mesta. Počas novoročných sviatkov je pohodlná teplota 25 stupňov s plusom a vysokou vlhkosťou. Na Silvestra si môžete prezrieť veľkú ohňostroj, vychutnať si miestnu kuchyňu v luxusnom banketu v hoteli alebo v niektorej z reštaurácií. Týždenné prehliadky pobytu v štvorhviezdičkovom hoteli s raňajkami budú stáť približne 24 000 rubľov. V tejto čiastke nie sú zahrnuté cestovné a vízové ​​náklady.

Nemenej populárne je horúce Thajsko. More je tu vždy teplé a priemerná ročná teplota vzduchu je 29 stupňov. Týždenný odpočinok v novom roku bude stáť hosťom okolo 85 000 rubľov za dve. Väčšina turistov cestuje do Phuketu a Pattayy a celý kultúrny život je sústredený v Bangkoku.

Na Maledivách môžete stráviť niekoľko skvelých nocí. Novoročné sviatky tu budú stáť najmenej 500 000 rubľov za pár s ubytovaním v päťhviezdičkovom hoteli. Toto je možno najdrahšie stretnutie nového roka na našom zozname, ale stojí za to. Názory tu, rovnako ako na reklamných plagátoch - biely piesok, čerstvé zeleniny a azúrová voda. Prostredníctvom cestovných kancelárií sa môžete pokúsiť nájsť lacnejšie zájazdy na Nový rok, pretože služby a podmienky v ktoromkoľvek z hotelov sú na najvyššej úrovni.

Aj Filipíny čakajú na dovolenku. V závislosti od voľby miesta, odpočinok tu môže byť relatívne rozpočet. Let z Moskvy do hlavného mesta bude stáť okolo 35 000 rubľov. Z Manily, vnútorný let, môžete dosiahnuť miesto odpočinku. Stojí to ďalších 4000-5000 rubľov. Hotelové ubytovanie stojí od 2000 rubľov denne. Na pobreží je o niečo drahšie - zo 4400 rubľov.

Nezáleží na tom, kde sláviť Nový rok. Hlavná vec je robiť to s dobrými ľuďmi v príjemnej spoločnosti. Potom z oslavy zostanú len príjemné spomienky.