Svet

Čo bude toto leto? Predbežná predpoveď na rok 2018

Leto je najnavštevovanejšia a dlho očakávaná sezóna. Je netrpezlivo očakávaný ako deti a dospelí. Výlety do mora a piknikov, teplý vietor a letný dážď, bronzové opálenie a vôňa kvetov sú spojené s letom. Hlavnými znakmi nástupu leta v strednom Rusku sú vysoká teplota vzduchu, minimálne množstvo dažďa a jasné oblohy.

Čas leta sa rozkladá v závislosti od geografickej polohy jednotlivých regiónov krajiny. V niektorých južných regiónoch sa už v máji stáva horúce počasie. A bližšie k severu, otepľovanie prichádza už v polovici júla. Tieto stránky počas celého leta môžu zostať nestabilné počasie. Ak vezmeme do úvahy celé Rusko naraz, prvé známky leta sú už zjavné už dvadsiateho mája. V tejto dobe na juhu môže teplota dokonca vystúpiť na 300S.

V lete, aby ste realizovali všetky svoje plány, musíte sa oboznámiť s dlhodobou predpoveďou počasia. Nemali by ste čakať na absolútnu presnosť tak dlho, ale pochopíte všeobecné trendy.

Výhľad z meteorologického centra pre leto roku 2018

Na základe informácií poskytnutých príslušnými orgánmi nebude leto príliš horúco. Nečakajte na veľa dažďa. Teplomer predovšetkým vzrástol v júli. Okrem toho sa maximálne množstvo dažďa bude konať aj v júli. Vo všeobecnosti bude leto priemerné, bez anomálií.

Pre pohodlie pri analýze počasia v nadchádzajúcom lete a plánov budov je lepšie používať mesačné predpovede počasia.

Počasie v júni 2018

Tento mesiac leto začína získavať dynamiku, takže by ste sa nemali vyhýbať vrchnému oblečeniu. Je stále celkom vhodné vychladnúť dážď ako prameň. Pre Rusko je to typický začiatok leta. Obzvlášť jasný chlad je cítiť v tme, keď slnko ešte nevyšlo nad obzor a neohrieva vzduch a zem. Do polovice mesiaca sa vzduch zahreje na maximálne 230C a v noci maximálna teplota bude 140C. Možno povedať, že ukazovatele sú v komfortnej zóne, ale až do tohto leta ešte nie sú spokojné. Do konca mesiaca teplota už dosiahne 260Šťastný a 190S nocou.

Jún je vhodný pre pešiu turistiku a pikniky. Noc v lese v tejto dobe nemusí byť tak príjemné. Dobré školenie a špeciálne vybavenie však vytvoria správne podmienky.

Júl 2018

Tento mesiac tí, ktorí čakajú na tento letný horúčav, čakajú na odmenu. Júl je považovaný za najhorúcejší mesiac av roku 2018 tento titul nestratí. Neočakáva sa však extrémne teplo.

Začiatok mesiaca bude mäkký, iba 270Počas tohto obdobia sa vzduch, pôda a voda vo vodných útvaroch dostatočne zahriali, aby ste mohli začať plnohodnotnú plážovú sezónu. Do konca mesiaca dosiahne priemerná teplota 310C. Počas tohto obdobia sa dokonca aj najchladnejšie telá vody prispôsobia na plávanie a prinesú potešenie ostatným. Pre rok 2018 bude vrchol horkých dní 330C. Pre rovník letnej sezóny je to celkom očakávané a dokonca aj príjemné počasie.

August počasie

Minulý rok sa teplo v auguste dlho pamätalo aj Rusi. 2018 bude milosťou pre občanov a hostí krajiny. Uspokojí všetky mierne teploty. Iba na začiatku mesiaca sa očakáva niekoľko mierne horúcich dní, zvyšok času teplo začne ustupovať a dokonca bude v pohode do konca obdobia. Ak popoludní bude teplomer stále držať na 250Vzhľadom k tomu, v noci už viac ako 160C čakať nestojí za to. Aj August je známy dlhými dažďami, ktoré môžu zničiť zvyšok. V roku 2018, podľa meteorologických prognostikov, takéto problémy by nemali vzniknúť. Zrážky mierne poklesnú a až do jesene zostanú prevažne suché počasie. Po dvadsiatych znakoch prechodu na chladnejšiu sezónu sú už zrejmé a občania budú musieť používať teplejšie oblečenie. Zriedkavé teplé dni potešia priemerné letné teploty a v noci bude úplne chladno.

Ľudia podpísali, aby pomohli predpovedateľom

Často sa ľudia pokúsia pochopiť, čo bude v lete v zimných mesiacoch. Ak je február obzvlášť zasnežený, leto bude daždivé. Ak by sa december zdalo byť zvlášť mrazivé, potom sa letné obdobie od prvých dní stane samo osebe a od začiatku bude horúce. Doteraz bolo zaznamenané, že počasie sa vo februári týkajú aj stability počasia v auguste. Navyše, čím jasnejšie klesne teplota vo februári, tým stabilnejší a teplejší bude posledný mesiac leta.

Na jar je potrebné venovať pozornosť poškodeniu brezovej kôry: čím viac sa v tomto mieste produkuje moklo, bude to daždivé letné obdobie. Môže búrky bez hromu sľubovať suché leto. Zvieratá tiež pomôžu určiť predpovede počasia: ak pavúky spájajú veľa pavučiny na jar, potom leto bude horúce a suché.

Zameraním sa na predpovede meteorologických predpovedí a národných značiek môžete urobiť približný plán počasia a získať plány na cestovanie a rekreáciu.

Loading...