Zver

Ako robiť šaty pre psov s vlastnými rukami?

Predtým, než sa dostanete do psa, nezabudnite, či ste pripravení poskytnúť jej správnu starostlivosť. To platí nielen pre jedlo, prechádzky a návštevy veterinára, ale aj pre získanie špeciálneho oblečenia. V modernom svete sa to považuje za povinný prvok psa. Avšak aj pri minimálnej schopnosti šitia alebo pletenia si môžete také oblečenie urobiť vlastnými rukami.

Ako urobiť merania a vybrať materiál?

Voľba materiálu závisí od počasia, počas ktorého budete robiť oblečenie. Napríklad pre prechádzky je veľmi dôležité vybrať tkaniny, ktoré sa ľahko udržujú a umývajú. Z tohto dôvodu bude jeho životnosť oveľa dlhšia.

Pre jesennú sezónu je lepšie pozrieť sa na jednovrstvový materiál, ktorý ochráni vlnu pred mokrom a nečistotou. To platí najmä pre psov s dlhými vlasmi alebo trpaslíkom.

V zimnom období je úloha oblečenia trochu iná. Preto musí mať ohrievač. Napríklad syntetické zimolez, sintepukh alebo fleece. Takéto výrobky sú požadované od majiteľov malých a hladko psaných psov.

Vo všeobecnosti sa predpokladá, že prirodzená bavlna je lepšia na výber bavlny a umelého mikrovlákna, polyesteru a viskózy. Satin a hodváb sú vhodné ako podšívka, pretože neumožňujú zamotanie vlny.

Pokiaľ ide o merania, v skutočnosti to nie je ťažké robiť. Hlavná vec, že ​​zviera bolo v stojacej polohe a iba na rovnom povrchu. Tiež pre šijacie potreby môžu byť potrebné rôzne merania, preto dávajte pozor na fotografiu.

Hodnota všetkých meraní, ktoré sú zobrazené na obrázku:

 1. Dĺžka chrbta je vzdialenosť od kohútika po koniec chvosta.
 2. Obvod krku naznačuje, že potrebujete merať na najširšom mieste na krku. Môžete to urobiť jednoduchým meraním obojku.
 3. Hrudný obvod sa meria aj v najširšom bode.
 4. Obvod pása.
 5. Dĺžka brucha pre feny.
 6. Šírka prsníka (vzdialenosť medzi základňami humeru).
 7. Dĺžka predných nožičiek sa meria len zo základne.
 8. Dĺžka zadných končatín by sa mala merať podľa toho istého princípu.
 9. Dĺžka brucha pre psov.
 10. Vzdialenosť medzi ušami na šitie pokrývky hlavy.
 11. Obvod hlavy.
 12. Obvodový oblúk.

Oblečenie pre malé psy to urobte sami

Šitie šiat pre malé psy môže byť trochu ťažšie, pretože tam budú malé detaily. Ale napriek tomu, ak je všetko vykonané správne, výsledok bude užitočný.

Dildo jazvečík

Napriek skutočnosti, že jazvečík je poľovníckym psom, určite potrebuje oblečenie. Najmä v chladnom a daždivom počasí sa spodná časť tela veľmi rýchlo zmrzne. Preto je poponka ideálnou voľbou, ktorá nezabraňuje pohybu. Dokonca aj keď váš pes nie je zvyknutý na oblečenie, bude veľmi ľahké a rýchle, aby sa na tento výrobok.

Jumpsuit pre Yorkshirský teriér

Ak chcete vytvoriť roztomilé kombinézy pre vášho psa, vyberte vhodný a kvalitný materiál a pripravte si merania. Takéto oblečenie je najlepšie pre chladné počasie.

Upozorňujeme, že vzor pozostáva zo štyroch častí. Ich veľkosť bude závisieť od meraní vášho teriéra. Preto ich správne odstráňte. Je tiež potrebné poznamenať, že kombinéza zahŕňa zips na chrbte. Táto možnosť je pre toto plemeno skvelé, pretože psi sú veľmi hraví a niekedy dokonca rozmarní.

Chihuahua Jumpsuit

Roztomilé, hravé čivavské psy potrebujú predovšetkým vhodné oblečenie na jeseň-zimnú sezónu. Preto je pre toto plemeno lepšie urobiť niekoľko možností. Jeden z najpotrebnejších bude zahrievaný pracovný odev. V prípade potreby môžete dokonca vytvoriť model s kapucňou. Z tohto dôvodu bude pes môcť chodiť dlhšie a bude chránený pred nárazmi vetra.

Vzorové oblečenie pre psy

Takmer každý výrobok potrebuje svoj vlastný vzor. Niekedy je ťažké pochopiť detaily, a preto ponúkame všestrannejšiu verziu kombinézy s vreckom. Hlavnou úlohou je prispôsobiť ho parametrom vášho psa.

Tí, ktorí sa prvýkrát pokúšajú niečo šiť a obávajú sa, že nebude možné vypočítať správnu veľkosť vzoru, odporúčame použiť najjednoduchší vzor. Preto je potrebné vykonať nasledujúce merania od vášho psa:

 • zadná dĺžka;
 • hrudný obvod.

Rozdelte dĺžku chrbta o desať a tým získate veľkosť strany námestia. Použite to na vytvorenie vlastného vzoru. Urobte to lepšie na kus papiera a najprv nakreslite mriežku. Len potom prejdite na body aplikácie. Dávajte pozor, aby chrbát pozostával z dvoch častí a tkaniny pre brucho - detail z jedného kusu.

Nasledujúce vzory sú ideálne pre malé plemená psov, ako je Chihuahua, Yorkshirský teriér a ďalšie.

Pletené odevy pre psy

Môžete nielen šiť krásny, ale aj funkčný odev pre svojho psa, ale tiež ich viazať vlastnými rukami. Bude to o niečo ťažšie, ale výsledok stojí za to.

Odborníci odporúčajú používať pletené oblečenie v jesennej sezóne a v zime len na to, aby sa spájali pod nevyfukovanými pracovnými odevmi. Dávajte pozor aj na kvalitu vlákien, pretože musia chrániť pred chladom a nesmú narúšať vstrebávanie potu. To je veľmi dôležité pre zdravie a pohodlie vášho psa.
Existuje veľa rôznych možností pre pletené odevy pre psy. Vybrali sme pre vás niekoľko nápadov, medzi ktorými nájdete niečo vhodné pre vášho domáceho maznáčika.

Navyše vytvárajú oblečenie pre psy

Pri výbere neelastického materiálu na šitie nezabudnite pridať niekoľko centimetrov na každú stranu výrobku. To je potrebné, aby oblečenie nebránilo pohybu, najmä v oblasti hrdla a hrudníka.

Tiež rôzne upevňovacie prostriedky a suchý zips sú lepšie umiestnené na chrbte. Je to potrebné nielen pre psa, ale aj pre vás, pretože proces obliekania bude oveľa jednoduchší a pohodlnejší. Okrem toho, ak je váš domáce zviera dlhosrstý, potom sa uistite, že sa spony nedržia. Ak je to žiaduce, môžete si šiť gombíky alebo detské lindery.

Samozrejme, že proces šití pre psov je veľmi časovo náročný. Ale zároveň, vďaka tomu môžete výrazne ušetriť a kúpiť vaše domáce zviera ešte jednu hračku.

Loading...