Články

Najlepšie filmy pre deti a rodinu.

Filmový priemysel pokrýva všetky kategórie divákov, takže v kine tvorí významnú časť detské filmy. Sú povolaní ubytovať v dušiach detí láskavosť a vieru v mágiu. Používanie zvierat ako hlavných postáv umožňuje hlboké myšlienky ľahšie nájsť cestu do mysle starších detí a detí. Každý z týchto filmov je vhodný na sledovanie rodiny.

Kniha džunglí (2016)

Film bol natočený spoločne Anglicko a Spojené štáty v réžii Johna Favreaua. Film je založený na kombinácii fantastických prvkov a animovaných častí.

Istria rozpráva o neúprosnom zápase Mowgliho s tigrom Sher Khanom. Nekonečná konfrontácia donútila hrdinu opustiť balík vlkov, ktorý sa pre chlapca stal rodinou a chodil k ľuďom. Po ceste si Mowgli so sebou vzal skutočných priateľov: medveď Balu, panter Bagira a python Kaa.

Dobrodružstvá Paddingtona (2014)

Britský režisér Paul King urobil rodinný film o smiešnom, neohrabanom medvedíkovi Paddingtonovi. Film rozpráva o tom, ako sa plyšový hrdina presúva z Peru do Anglicka. Patrí k vzácnemu plemenu peruánskych medveďov. Preto má okamžite nepriateľa tvárou v tvár taxikářovi Millicentovi, ktorý sníva, že otočí hrdinu na vycpanú postavu pre múzeum. Na stanici metra Paddington spĺňa rodinu menom Brown. Noví priatelia s radosťou vezmú medvedisko do rodiny.

Druhá časť filmu vyšla trochu neskôr. V ňom prechádza Paddington Bear nové dobrodružstvo. V jednej zo starožitrových obchodov nájde starú knihu, ktorú túži získať. Ale zatiaľ čo hrdina zbiera peniaze, kniha je ukradnutá. Medveď sa rozhodne osobne nájsť stratu s použitím svojej vášne pre reinkarnáciu.

Domov sám (1990)

Zábavný film o nešťastnom chlapcovi Kevinovi sa ihneď zamiloval do dospelých aj do detí. Zhodou okolností bol zabudnutý doma sám. Celá rodina prešla na vianočnú cestu a zmiznutie mladšieho dieťaťa nebolo okamžite odhalené.

Zatiaľ čo rodičia sa zúfalo snažia dostať späť na svojho syna, rodina McCalisterovcov je napadnutá zlodejskými gangstermi. Len Kevin musí brániť svoj domov od pretrvávajúcich zločincov.

Harryho hrnčiara

Báječná séria filmov Harry Potter získala celý svet v prvých dňoch prenájmu. Fantasy hrdinovia okamžite získali svojich vlastných fanúšikov, špička na tému Harry Potter sa stala nie menej populárnou než maskovanie ako znaky komiksov.

Vesmír Harryho Pottera vynašiel anglický spisovateľ J.C. Rowling. Kniha Warner Bros. Spoločne s spin-off, séria sa skladá z 9 častí. Všetky sa zaradili do zoznamu filmov s najvyššou výplodnosťou v histórii kina. hrajú:

 • Daniel Radcliffe;
 • Emma Watson;
 • Rupert Grint.

Séria Harry Potter obsahuje nasledujúce filmy:

 • Harry Potter a čarodejnícky kameň (2001);
 • Harry Potter a tajomná komora (2002);
 • Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004);
 • Harry Potter a Ohnivá pohár (2005);
 • Harry Potter a Ródium Phoenixu (2007);
 • Harry Potter a princ krvi (2009);
 • Harry Potter a Deathly Hallows. Časť 1 (2010);
 • Harry Potter a Deathly Hallows. Časť 2 (2011).

V každej sérii bude čarodejník a jeho priatelia musieť bojovať nielen so silnými nepriateľmi, ale aj so svojimi strachmi. To všetko sprevádza fascinujúce špeciálne efekty, ktoré oslovia nielen deti, ale aj dospelých.

Beethoven (1992)

Dobrý a jednoduchý film rozpráva o dobrodružstvách veľkého svätého Bernarda menom Beethovena. Žije v milujúcej rodine, kde sa o neho starajú všetci. Povaha psa však niekedy spôsobuje rodinným príslušníkom nepríjemnosti a vyvoláva komické situácie. Vzájomná láska k svojim majiteľom spôsobuje, že odpúšťajú všetko svoje žarty.

Charlie a čokoládová továreň (2005)

V meste všetci hovoria o lotérii, v ktorej môžete vyhrať lístok na exkurziu do legendárnej čokoládovej továrne Willy Wonka. Hovorí, že tam môžete plávať na rieke čokolády alebo vyskúšať cukrovinky, ktoré sa nikdy neroztopia. Každé dieťa mesta chce vidieť to všetko vlastnými očami. Malý chlapec z chudobnej ale priateľskej rodiny tiež očakáva veľa šťastia. Ale cenené lístky jeden po druhom získajú druhú. Posledná šanca získať preukaz do sveta sladkostí sa ukáže byť šťastná a chlapec Charlie a jeho dedko skončia v rozprávke.

Alenka v ríši divov (2010)

Mierne revidovaný príbeh od Lewise Carrolovej hovorí o dospelom Alice. Vo veku 19 rokov dostane dievča manželský návrh od Hamisa, ktorý pre ňu absolútne nie je atraktívny. Ten chlap je bohatý, ale neprístupný hlúpy. Alice opustí ponuku bez odpovede a uteká. Tu začína kúzlo: dievča sa stretne s nezvyčajným králikom v kamere a s hodinami a nasleduje ho.

Alice cez zrkadlo (2016)

V tomto čase bol film podrobený príbehu o Alice cez zrkadlo. Tu spisovatelia a režisér tiež významne prispeli k modernizácii a reinkarnácii pôvodného textu Lewisa Carrolla.

V príbehu dospelá Alice vybrala cestu svojho zosnulého otca. Dievča neúnavne brázdí more. Ale jedného dňa je nútená vrátiť sa do krajiny divov, pretože dostáva zlé správy o svojom priateľovi Mad Hatterovi. V tejto dobe je krajina ovládaná nie menej šialenou a zlou Červenou kráľovnou.

Problémom Hatteru bola strašná depresia, z ktorej on sám jednoducho nemohol vystúpiť. Alica sa ponáhľa, aby pomohla svojmu priateľovi. Musí sa vrátiť v čase, aby zmenila budúcnosť. Aby to urobilo, Alice musí vynaložiť veľké úsilie.

Babe: Štyri-legged dieťa (1995)

Zaujímavý príbeh rozpráva o ošípaných, ktoré stratili svoje miesto v živote. Keď sa dostal na farme na milého majiteľa, nemôže rozhodnúť o pôvode a poslaní. Ako príbeh pokračuje, Babe objavuje schopnosti ovčiaka - pes strážiaci stádo oviec. Majiteľ si všimne ohromujúce schopnosti prasa a príde s bláznivým nápadom, ktorý nikto z jeho príbuzných nepodporuje. Ale farmár so svojim malým priateľom Beybom stále dokazuje, že potrebujete ísť na svoj cieľ bez ohľadu na ich pôvod.

Každý z filmov v zozname dáva deťom a celej rodine chvíle spoločného odpočinku a zábavnej zábavy. Zaujímavé a poučné príbehy prekvapia alebo smiať všetkých, ktorí chcú vychutnať jednoduchý rodinný film.

Pozrite si video: Vianočné filmy pre deti: najlepšie vianočné animované filmy a rozprávky online SK (Október 2019).

Loading...