Hendmeyd

Opál: magické a liečivé vlastnosti kameňa

Opal je jedným z najpopulárnejších kameňov na svete kvôli jeho atraktívnosti a kozmickej kráse. Spočiatku sa minerálna látka našla v Latinskej Amerike, po ktorej sa začala ťažiť v Indii a na Slovensku. Opal je hnilé drevo, ktoré chemicky reagovalo sopečným popolom a stalo sa v kameňoch milióny rokov.

Opal je kombinácia kryštálov, minerálov a vody. Kameň je ľahko nájsť, pretože leží na povrchu a pripomína hladké drevo. Preložený zo Sanskritu, opál je ušľachtilý kameň, ktorý vyžaduje starostlivé zaobchádzanie. Vzhľadom k tomu, že 25% opálu pozostáva z vody, je ťažké ho nazvať aj kameňom, pretože je to pravdepodobne gél, ktorý sa časom začne suchý, tmavý a prasknutý. Prispieva k porušeniu integrity akéhokoľvek úderu alebo stláčania, účinkov tuku a zásad, náhlych zmien teploty a suchého vzduchu. Zložený opál je chalcedón.

Opal, ako keby osoba prešla určitým životným cyklom, postupne, starne. Je možné predĺžiť životnosť kameňa, ak sa pravidelne nosí a drží vo vlhkej bavlne. V súčasnosti sa najväčšia ťažba drahokamov uskutočňuje v Austrálii, pričom opál je národnou hrdosťou. Náklady na opál v jeho surovej forme sú viac ako tisíc dolárov za jeden kameň, po rezaní sa jeho cena len zvyšuje. Vzácne druhy opálu obsahujú vo svojom zložení viac ako jednoduché, ale vyzerajú lepšie v cabashone - zaoblený alebo konvexný tvar.

Typy a farby opálu

V závislosti od farby kameňa sa rozlišuje viac ako sto opálových odrôd. Minerálny oxid kremičitý môže byť žltý, zelený, červený alebo perlový, modrý alebo úplne priehľadný. Zároveň všetky druhy kameňa vyžarujú širokú škálu farieb pod vplyvom priameho slnečného žiarenia a ohromujú ich krásou. V súčasnosti je najpopulárnejším klasickým ušľachtilým vzhľadom opálu, rovnako ako kameň ohnivej farby, a najbežnejší opál je minerál bez luminiscencie.

Vzácny opál je potrebný vzhľadom na skutočnosť, že len má charakteristickú dúhovku a bohaté moduly. Hlavné typy opálov sú biele a čierne. V prvom prípade sa rozumejú všetky svetelné odtiene vrátane žltej, šedej a ružovej farby. Druhá skupina obsahuje odtiene fialovej, zelenej a modrej. Osobitná pozornosť vyžaduje exkluzívnu verziu - čierny opál.

Modrý opál je drahokam, ktorého názov je peruánsky, pretože je ťažený v horách Latinskej Ameriky (Andy). Minerál môže mať inú intenzitu farby, preto jeho skutočná farba môže byť ako tyrkysová, tak aj modrá. Prírodný minerál si zachováva škvrny iných farieb a klasický modrý opál má náznak Karibiku. Miestni obyvatelia (Indiáni) veria, že modrý opál je kameň nádeje. Farbený achát sa používa ako falošný.

Fire Opal je kameň, ktorý sa ľahko spracováva, zatiaľ čo kombinuje žltú, červenú a oranžovú farbu. Zvláštnosť minerálu je v spôsobe, akým je vytvorený. Oxid kremičitý vyplňuje dutiny a praskliny zeme, naplnené vodou, vďaka čomu sa zrodil ohňový kameň, čo nie je také ťažké získať. Drahé kamene obsahujú čierne (vulkanické) opály, ktoré majú prenikavý lesk a vysokú cenu.

Liečivé vlastnosti opálu

Opal je vynikajúci psycho-emocionálny regulátor, ktorý môžu používať iba ľudia s čistými myšlienkami a majú nasledujúce liečivé vlastnosti:

 • Zmierňuje podráždenosť.
 • Odstraňuje depresiu, chráni pred stresom.
 • Zjednodušuje komunikáciu a posilňuje priateľstvo.
 • Prináša mier a harmóniu duchovnému stavu svojho majiteľa.
 • Rozvíja intuíciu.
 • Stabilizuje spánok, zmierňuje nespavosť a nočné mory.
 • Vymazáva myseľ.
 • Odstraňuje negatívne myšlienky.
 • Zmierňuje hnev a fóbie.
 • Pomáha pri očných ochoreniach.
 • Zmierňuje bolesti hlavy.
 • Užitočné pre ľudí so srdcovými problémami.
 • Rozvíja deti a podporuje ich zdravý rast.
 • Chráni pred infekciami a prechladnutiami.

Opal a jeho magické vlastnosti

Od staroveku používali šamani, čarodejnice a čarodejníci tento kameň na rituály a rituály. Populárny kameň medzi nimi bol primárne kvôli jeho kozmickému vzoru. Súčasne je opál spoľahlivou ochranou proti rušeniu čiernej mágie, zlých očí a rôznych životných ťažkostí. Tento kameň pomáha správne organizovať život, stanoviť priority a špecifikovať ciele, na ktoré sa usilujete. Opál bude čistý a uprataný, tak v osobnom živote, ako aj v práci.

Opal pomáha rozptýleným a zábudlivým ľuďom a zlepšuje výkonnosť ich mozgovej aktivity. Kameň tiež núti ľudí, aby obnovili poriadok a udržali čistotu v hlave i v dome a dokážu ovládať ľudskú myseľ, ovplyvňovať jej organizačnú činnosť a koordináciu pohybov. Čierny opál je pre jeho majiteľa nebezpečný, najmä ak má mäkký charakter. Ale biely opál je dobrá a dobrá mágia, ktorá vám umožňuje nájsť harmóniu.

Opal pre obyvateľov východných krajín je symbolom nádeje a lojality. Africkí obyvatelia používali kameň ako talizman, bojovníci zdobili s nimi svoju zbraň. V stredoveku vládcovia a cisári zdobili koruny opálom. V Európe je opál symbolom krásy, lásky a citlivosti, ako aj zosobnenie premenlivosti osudu vďaka jeho nezvyčajnej farbe. Opal môže byť použitý ako amulet, ale odporúča sa, aby ho robili len silní, nadaní alebo kreatívni jedinci.

Kto sa hodí opál na znamenie zverokruhu

Ak veríte astrológom a počúvate ich, opál je najvhodnejší pre tých, ktorí sa narodili v októbri (Váhy). Práve toto znamenie zverokruhu má, že minerál bude mať maximálny vplyv, čím bude osoba viac výrečná, diplomatická, pokojná a priateľská. Kameň pomáha ľuďom, ktorí majú nestabilný charakter, aby získali rovnováhu. Kreatívne a milé kyslé minerály pomáhajú rozvíjať váš talent a uspieť.

Kozorožec - pre toto zverokruhu má kameň aj pozitívny účinok, zvyšuje nedostatok nádeje a vieru v seba. Súčasne ochráni svojho majiteľa pred stresom a depresiou, umožní mu nájsť morálny a psychologický kľud, pretože stratí charakteristické chyby.

Vodnár a Blíženec - pretože tieto znaky zverokruhu sú neutrálne, pretože nie sú schopné stať sa opatrovníkom, ale ani z neho nebudú žiadne škody. Prvok ohňa (Leo, Strelec, Aries) sa tomuto jasnému kameňu dobre nezachádza, pretože ich energia medzi nimi nie je schopná spriateliť sa. Kameň môže ovplyvniť blaho a výkon človeka, čo znižuje silu svojho energetického poľa. Na to, aby sa kameň naplnil silou a nestratil svoje magické vlastnosti, astrológovia odporúčajú opustiť samotný kameň v období od konca februára do konca marca. Tento mesiac sa bude účtovať a nová sila bude viesť svojho majiteľa k úspechu.


Loading...