Svet

Top 10 najnebezpečnejších ciest na planéte

Každý deň zomiera viac ľudí na cestách celého sveta, než akékoľvek katastrofy alebo vojny. A príčiny smrti človeka sú veľa - zanedbávanie, prekročenie rýchlosti, pitie a jazda, ako aj kvalita samotnej cesty. A niektoré cesty môžu byť veľmi nebezpečné a malý nesprávny výpočet na týchto cestách, aj skúsený vodič sa môže stať tragédiou. Toto nebezpečenstvo musí byť známe osobne, takže čitateľ by mal byť oboznámený s najnebezpečnejšími cestami na svete.

Severná cesta yungas

V Bolívii sa nachádza cesta spájajúca Coroico a La Paz - Severná Yungas Road. Jeho druhé meno je smutné - cesta smrti. Dĺžka tejto cesty je 70 kilometrov. Každý rok zomiera okolo 200 ľudí.

V roku 1930 vybudovala severná Yungasova cesta paraguajskí väzni. Len niekoľko ciest spája severný Bolívia s hlavným mestom. A toto je jedna z nich. Začína v nadmorskej výške 3,6 km nad úrovňou mora a klesá na 330 metrov. Úzke, so špinavou a šmykľavou plochou, s strmými svahmi - to všetko je Death Road. Často, kvôli hmle, je cesta videná len pár metrov. Tropické zrážky spôsobujú zosuvy pôdy a v jednej chvíli môže časť cesty jednoducho zmiznúť.

Miestne pravidlá ciest dávajú prednosť riadeniu vozidla, ktoré sa pohybuje po ceste, a vozidlo, ktoré klesá, musí držať na vonkajšom okraji cesty. Prevažne sa na tejto ceste pohybujú autobusy a nákladné autá, ale na niektorých miestach je cesta taká úzka, že na ňom zázračne stojí jedno auto.

Na konci roka 1999, po ceste po tejto ceste, padlo auto do priepasti v kabíne, z ktorej bolo 8 turistov z Izraela. A 24. júla 1983 sa na tejto ceste stala najhoršia tragédia v celej histórii - do kaňonu padol autobus s 100 cestujúcimi.

Každý deň ľudia z Bolívie prekonajú túto smrteľnú cestu. A najhoršie je, že v prípade tragédie bude potrebné prejsť do najbližšej nemocnice niekoľko hodín a po celej ceste.

Veľa extrémnych ľudí, ktorým chýba adrenalín v krvi, príde sem, aby šiel po ceste na horský bicykel alebo SUV. Na niektorých úsekoch cesty dosahujú rýchlosť až 80 km / h. Ale, bohužiaľ, nie všetci dosiahnu konečný bod.

BR-116

BR-116 je druhý v Brazílii. Preteká z Rio de Janeiro cez São Paulo a Curatiba do Porto Allegre. Takže tu je úsek od São Paulo po Kuratibu nazvaný Death Highway (Rodovia da Morte).

Diaľnica je položená pozdĺž útesov, niekedy prechádza tunely položené v skalách. Nehody na cestách a smrteľné nehody na tejto diaľnici smrti sú bežné.

Sichuan-Tibetská diaľnica

Dĺžka tejto čínskej cesty je 2412 kilometrov. Začína v provincii Sichuan v Chendu a končí v Tibete v Lhase. Cesta prechádza obrovským množstvom nebezpečných miest, desiatkami veľkých riek a 14 horami, ktorých výška je v priemere 4,500 m nad morom.

Nedávno sa počet motorových vozidiel na cestách, najmä motocykle, zvýšil v Číne a to je priamo úmerné nárastu počtu úmrtí v cestnej premávke. V súčasnosti je pre 10 000 vozidiel postihnutých takmer 6 ľudí.

Horské cesty boli vždy nebezpečné a plné nečakaných prekvapení. Na úseku Chengdu-Tibetu sú veľmi časté kamenné lavíny a zosuvy pôdy, ktoré sú pre tieto miesta bežné.

Panamerická diaľnica

Cesta je uvedená v Guinessovej knihe rekordov a je uznávaná ako najdlhšia automobilová dráha na svete. Cesta je dláždená z južných oblastí Južnej Ameriky a končí na Aljaške v Severnej Amerike. Ale najnebezpečnejšia časť tejto diaľnice prechádza cez územie Kostariky.

Časť Panamerickej diaľnice, ktorá prechádza cez Kostariku, je položená cez tropické lesy krajiny. Tieto scénické miesta sú nedotknuté, a preto je zakázané vykonávať stavebné práce. Počas obdobia dažďov sa úseky ciest odplatia vodou a kvôli intenzívnej premávke v iných ročných obdobiach sa stávajú veľmi nebezpečné. Tu sú jeho úseky obkolesené útesmi, niektoré sú krivé a veľmi úzke, často tu sú zosuvy pôdy a záplavy.

Pobrežné cesty

Cesty Chorvátska sú celkom dobré, ale hovoríme o pobrežných cestách, na ktorých horúcich chorvátskych chlapcov rád poľúva, najmä pri jazde na ostrých zákrutách. Z tohto dôvodu sa vyskytuje veľa smrteľných nehôd, ktoré dávajú právo zvážiť pobrežné cesty Chorvátska - najnebezpečnejšie cesty.

Miestni obyvatelia a návštevníci turistov na pobreží Dalmácie, ktorí by na Jadrane mali byť oveľa opatrnejší po pobrežných cestách s chorvátskymi násypkami, namiesto pozemných mín, ktoré tu odišli z obdobia rozpadu Juhoslávie.

Cotopaxi sopka

Cesty v Ekvádore môžu byť považované za nebezpečné, ale najnebezpečnejší z nich je cesta, ktorá sa nazýva Cotopaxi Volcano, ktorá prechádza južne od hlavného mesta Quito. Prebieha od Národného parku Cotopaxi Volcano po panamerickú diaľnicu. Je to takmer 30 kilometrov nečistôt s nečistotou s mnohými nebezpečnými zákrutami a výmolmi. Tu je vysoká pravdepodobnosť zbližovania bahno a zosuvu pôdy.

Okrem toho sú pridané aj neskúsení vodiči, ktorí riadia veľmi staré autá. Tí, ktorí chcú pochopiť, ako jazdiť v džungli, by mali navštíviť Cotopaxi Volcan. Ale pozerať sa na to je lepšie zo strany.

Luxor-al-Hurghada

Táto cesta prechádza v Egypte. Spája staroveké mesto Luxor s rekreačnou oblasťou Červeného mora. Trasa Luxor-Hurghada určite možno pripísať najnebezpečnejšej ceste. V noci sa automobily riadia vysokou rýchlosťou po ceste s vypnutými svetlami a zrážajú sa navzájom.

A prečo sa svetlomety vypínajú? V noci je na ceste veľa teroristov, lupičov a banditov. Hliadkujú po ceste v očakávaní ľahkej koristi. Preto je jazda v noci so svetlom pozdĺž cesty Luxor-Hurghada ešte nebezpečnejšia. Pred desiatimi rokmi, viac ako rok na tejto ceste, viac ako 60 turistov zomrelo v rukách banditov.

A44

Vo Veľkej Británii preteká A44 z Aberystwythu do Oxfordu. Jedná sa o úzku cestu s dvoma pruhmi. Vždy zaznamenávalo obrovské množstvo nehôd, z ktorých 25% predstavujú nárazové kolízie. Aby sa určitým spôsobom znížil počet nehôd a táto cesta, boli na nej inštalované dozorné kamery. Ale známosť tejto cesty zostala nezmenená.

Patiopoulo-Perdikaki

400 rokov osmanská ríša sa pokúsila úplne chytiť Grécko. Hornatý región Agaf, ktorý sa nachádza v centrálnej časti krajiny, zostal nezabudnuteľný. Turci mali všetko - politickú vôľu a vojenskú moc, ale nevedeli, ako sa obrátiť na Agafu. Doposiaľ boli cesty tejto oblasti v Grécku ostré a nebezpečné. Ale najnebezpečnejším z nich je Patiopoulo-Perdikaki.

Veľká cestná cesta

Cesta spájajúca hlavné mestá Afganistanu a Pakistanu s Indiou bola postavená v 16. storočí. Pravdepodobne odvtedy sa jej stav nezmenil, jediná vec, ktorá sa zmenila, je, že sa na nej objavili moderné autobusy a autá. A teraz sa zmiešajú s obrovskou masou chodcov, cyklistov, zvierat a vozíkov. Cesta je považovaná za najnebezpečnejšiu z dôvodu jej preplnenia.

Loading...