Články

Ako urobiť záludné rôzne oblasti

Jeden z najpopulárnejších moderných metód odstraňovania nežiaducich vlasov sa stal prehnaným. Je založená na použití cukrovej pasty. Táto metóda je považovaná za jednu z najstarších, pretože jej korene sa tiahnu od starovekého Egypta a Indie.

Medzi výhody metódy:

  • Rozpočet - v zozname základných zložiek iba cukor a voda.
  • Minimálna bolesť, ktorá je založená na charakteristikách cukrovej hmoty. Nedokáže sa pevne prilepiť k pokožke, ale bezpečne zachyti vlasy.
  • Hypoalergénny.
  • Správne používanie metódy zaručuje neprítomnosť chĺpkov.
  • Karamelová pasta vyživuje a hydratuje pokožku.

Ako robiť trápenie doma

Najprv musíte uvariť cestoviny. Pre klasický výrobok budete potrebovať 2 šálky granulovaného cukru, štvrtinu šálky vody a rovnaké množstvo prírodnej citrónovej šťavy. Šťava môže byť nahradená jablčným jablčným octom 6%.

Všetky komponenty sa umiestnia do hrnca s hrubým dnom a pomaly sa zapália. Hmotnosť sa musí nepretržite miešať asi 7 minút. Cestoviny sa považujú za hotové, keď sa farba zmení na mierne zlatú. Na určenie stupňa pripravenosti by sa mal vykonať test: niekoľko kvapiek cestovín sa má umiestniť do pohára so studenou vodou a ihneď vyloviť. Ak môžete z nich vyradiť loptu, potom je všetko pripravené. Ak sú kvapky rozmazané na prstoch, mali by ste pokračovať vo varení.

Hotová pasta by mala byť umiestnená do sklenenej misky a tesne uzatvorená s vekom, po ktorom všetko ide do chladničky po dobu 15 minút. To stačí na to, aby sa pasta ochladila na požadované 30-40 stupňov. Produkt môžete nechať vychladnúť aj pri izbovej teplote. Bude to trvať trochu dlhšie. Obal v tomto prípade nie je potrebné zatvoriť.

Bezprostredne pred postupom by mala príprava pokožky. Najskôr sa musíte uistiť, že chĺpky v ošetrenej oblasti dosahujú dĺžku 4 až 8 mm. Ak je majster plný ruky, je schopný odstrániť aj vlasy s dĺžkou 2 mm.

Predbežné odporúčanie používať kefovanie. Mal by byť bez olejov. Tento postup uvoľní vrodené chĺpky. Tesne predtým, než sa budete trápiť, mali by ste mať horúcu sprchu, aby ste otvorili póry. To zjednoduší prístup cestovín k vlasovým folikulom. Ďalej by mala byť pokožka vymastená a vysušená. Niektorí odborníci dávajú prednosť aplikovaniu mastenca v ošetrenej oblasti.

Špecifiká odstraňovania chĺpkov v rôznych oblastiach

Existuje niekoľko všeobecných zásad pre vykonanie postupu. Mali by ste začať s malým kúskom cukrovej masy. Musí sa miesiť do rúk a aplikovať na ošetrovanú oblasť proti rastu vlasov. Potom držte pokožku jednou rukou, musíte ostré odtiahnuť pastu na rast vlasov. Je dôležité, aby nedošlo k vytiahnutiu pasty, môže to poškodiť pokožku. Pohyb by mal byť smerovaný striktne paralelne k pokožke.

Odstránenie bude kvalitatívne len v prípade starostlivého spracovania malých plôch. Na rovnakom mieste sa viac ako trikrát nepoužíva pasta. Zrania pokožku.

Shugaring nohy a ruky

Nohy sú ošetrené ako hlboko a úplne. Špecifickosť je, že kolená majú hrubšie chĺpky a je potrebné ich veľmi opatrne odstrániť. V tomto prípade je liečba nohy považovaná za najjednoduchšiu.

Použitie domácej pasty na nohy je tiež špecifické. Mala by byť natiahnutá a zložená na polovicu, kým sa hmotnosť nezmení. Iba v tomto prípade sú hrubé chlpy pevne zaistené v cukrovej pasty.

Na rukách kože viac citlivejšie. Preto by ste mali byť opatrní. Najmä ak máte vlasy sami odstrániť. Keďže obe ruky sú zaneprázdnené, pokožka bude musieť prirodzene ohýbať rameno na lakte a na zápästí. To výrazne zníži riziko zranenia.

Alternatívna metóda sa považuje za obväzovú metódu odstraňovania chĺpkov. Na pastu aplikovanú na kožu položte textílie a pevne ju zatlačte. Potom sa odtrhne s ostrým pohybom spolu s pastou a chĺpky, ktoré sú na ňom prilepené. Táto metóda funguje iba na liečbu rúk a nôh.

Každý takýto postup by mal byť dokončený dôkladnou dezinfekciou, pretože póry zostanú po určitý čas otvorené, čo uľahčuje prístup baktérií.

Odstránenie tváre

Tváranie tváre je zvyčajne vykonané tými, ktorí majú obavy z problému antény nad horným perom a chĺpkami. Okrem toho, zručná práca s pastou pomôže pri vytváraní správnych obrysov obočia.

Pre tvár má metóda krívania rad výhod: bezpečnosť, trvanie výsledku, prirodzenosť, hypoalergénnosť, schopnosť odstrániť aj tie najkratšie chĺpky. Ak problém nadmernej vlasovej srstenky ženskej tváre nemožno v embryu prekonať, potom sa mu podarí dosiahnuť kozmetický účinok.

Citlivosť tváre neumožní ihneď spracovať veľkú plochu, takže antény sa tiež postupne odstraňujú. Tiež prísť s bokmi a dokonca aj vlasy nosa. Predbežná a následná dezinfekcia v prípade osoby je veľmi dôležitá. Preto je potrebné používať jemné prostriedky, aby nedošlo k zhoršeniu podráždenia.

Hlboké bikiny a podpaží

Bikiny a axilárne oblasti sú obzvlášť citlivé a ťažko dostupné.

Hlboké bikiny sú takmer nemožné. Preto by ste mali prilákať pána.

Na začiatok je pokožka dôkladne vyčistená tonikom a odmastená práškovým mastencom. Vo všeobecnosti sa proces nie je veľmi odlišný od odstránenia chĺpkov z nohy a ramien, iba plochy ošetrené naraz by mali byť oveľa menšie. Koža je veľmi jemná, preto musí byť starostlivo udržiavaná.

Bolestivosť bikín a podpaží vyžaduje špeciálny prístup k postupu. Existuje niekoľko účinných metód na zníženie bolesti. Je lepšie vykonať postup pred obedom. Je vedecky dokázané, že v tejto dobe je osoba najmenej náchylná na bolesť. Počas 40 minút môžete užívať anestetikum, pre ktoré je lepšie konzultovať s lekárom. Zvyčajne si vyberiete ketónovú, pentálinovú, analginovú. Tesne pred procedúrou môžete pleť otrieť ľadovou kockou.

Starajte sa o opatrenie

Pre vysokokvalitnú záchranu dôležitú následnú starostlivosť. Koža je okamžite ošetrená antiseptikom. Pre pohodlie môžete povrch nanášať termálnou vodou. Prvých 24 hodín po odstránení chĺpkov nemožno použiť pleťové vody, kroviny, opaľovať sa a plávať vo verejných vodách.

Ak sa na koži vyskytne zápal, potom 2-3 dni môžu vyžadovať liečbu špeciálnymi masťami, medzi ktoré patrí dexpanthenol.

Loading...