Krása

Sakura tetovanie: význam, nákresy a najlepší výber hotových prác na fotografii

V poslednej dobe čoraz viac ľudí chce zdobiť svoje telo, vyjadriť svoju originalitu a individualitu pomocou tetovania, ktorých počet náčrtov je neobmedzený. Rôzne nápisy, vtáky alebo zvieratá sú veľmi populárne, ale vedúca pozícia je obsadená japonskými tetovaním, vrátane tetovania s obrazom sakury.

Mnohí sa čudujú, čo znamená sakura tetovanie, aký je posvätný význam tohto obrazu a či to ovplyvní osud jeho majiteľa. Stojí za zmienku, že na vytvorenie takéhoto tetovania je potrebné prilákať profesionálov, pretože Japonci sú presvedčení, že hodnota tetovania ovplyvňuje nielen farbu alebo prítomnosť hieroglyfov, ale aj počet kvetov, tvar ich lístkov a umiestnenie na pobočke.


Sakura tetovanie: význam

Ako už bolo možné odhadnúť, význam tetovania s obrazom sakury súvisí s tradíciami a kultúrou Japonska. Podľa ich názoru je Sakura starobylým, známym a veľmi atraktívnym symbolom pre všetkých, zosobňujúc ich kultúru. Po dlhú dobu to bola obľúbená kvetina pre všetkých obyvateľov tejto krásnej a tajomnej krajiny.

Hanami je oslavou obdivovania sakury, ktorá sa stala súčasťou tradície a stala sa jednou z oficiálnych. Ako je známe z hodín biológie, Sakura kvitne na veľmi krátku dobu, niekoľko hodín, maximálne dni. Zároveň aj prudké vietor môže rozptýliť už krehkú kvetinu sakury, ktorá sa okamžite rozpadne na plátky a zmizne, akoby nikdy neexistovala. V tomto ohľade je Sakura symbolom života, jeho skazou a prehnanosťou, kde musíte oceniť každú chvíľu.

Japonci tiež veria, že Sakura je symbolom smútku a smútku. Dôvodom je príbeh statočného japonského dedinčana, ktorého meno je Sakura. Podľa legiend a príbehov nemohol tolerovať poníženie od svojho pána, a preto požiadal patronát veľkého šógunu. Rozhodol sa preukázať vinu majiteľa s pomocou zbitých detí, Shogun sa zľutoval a prísne potrestal páchateľa, ale pomstil, zadržal deti tvrdého robotníka na smrť a zaviazal ich k stromu kvitnúcich čerešní. Od tej doby sa farba sakury považuje za symbol čistoty a nevinnosti, pripomínajúc smútok a utrpenie.

Späť v dávnych dobách, sakura tetovanie boli použité princami a cisármi, tak oni preukázali svoju vernosť Japonsku. Sakura s tigrom bola považovaná za zosobnenie spravodlivosti, moci a moci. V verši sa sakura spájala s minulou láskou a v budhizme zosobňovala nestabilitu bytia.

Kvety Sakury sa často spájajú s čestným pohlavím, ich krásou a mladosťou, pretože Sakura je jemná svetlo ružová kvetina, ktorá ukazuje harmóniu a zmyselnosť ženskej duše. Sakura vetva - začiatok životnej cesty alebo novej fázy. Vyblednuté čerešňové kvety - stratenú lásku, umierajúcu nádej na jasnú budúcnosť.

Hodnota tetovania Sakura pre dievčatá a mužov

Všeobecne platí, že tetovanie s obrazom Sakury má nasledujúce interpretácie:

 • Šľachtický pôvod.
 • Duchovná čistota.
 • Smútok.
 • Ženlivosť a krása.
 • Zraniteľnosť a prechodnosť života.
 • Odvaha a vytrvalosť.

Ako už bolo spomenuté, v Japonsku bol postoj voči sakúre vždy osobitý, zostáva to tak teraz. Sakura vetva je povinným atribútom klasického ženského kimono, zatiaľ čo ide o zosobnenie ženskej krásy a mladosti a jej plodnosť. V tomto ohľade je tetovanie s obrazom sakury, jej vetvy alebo kvetu obľúbenejšie medzi dievčatami.

Alternatívnym názvom pre Sakuru je orientálna čerešňa, ktorá sa odporúča len pre dospelé ženy, ale mladé dievčatá sú vyzvané, aby túto myšlienku opustili. Dôvodom je, že pozitívny význam sakury zmizne pre mladé dievčatá. Sakura na telo mladých krás prinesie rýchly vek a mládež urobí to tak rýchly ako kvitnutie orientálnych čerešní. Ale na telo dospelého človeka má Sakura opačný význam, predlžuje mladosť a dáva šarm.

Pôvodným riešením pre dievčatá bude sakura tetovanie s veľkým, širokým a trvanlivým stonkou. Žena teda dokazuje, že hoci je krehká, je pripravená bojovať až do konca za svoje presvedčenie, myšlienky a ciele. Pokiaľ ide o mužov, často tiež používajú sakura tetovanie, ale nie ako samostatné kreslenie, ale ako súčasť kompozície.

Exif_JPEG_PICTURE


Sakura tetovanie: náčrty, štýly a originálne riešenia

Akonáhle je známa hodnota tetovania, je čas začať s výberom náčrtu a hľadaním kapitána. Na určenie vzoru môžete nájsť veľa možností na internete alebo sa poradiť s profesionálom v oblasti tetovania. Vyberie nielen farbu, ale určuje aj všetky jemnosti práce, štýl budúceho obrazu tela.

Štýly, ktoré sú najlepšie pre sakura tetovanie:

 • Akvarel - umožňuje, aby kvetina bola jemná, jemná a atraktívna. V tomto štýle budú okraje sakury mierne rozmazané, v porovnaní s realizmom prevažujú jemné tóny. Obrysy tetovania sú čierne a farebné prvky sú mimo kontúry s efektom rozmazania.
 • Čierna a biela sakura - tetovanie, ktoré je typickejšie pre mužov, bude demonštrovať svoju zdržanlivosť a zároveň nadmernú zmyselnosť.
 • Minimalizmus je najlepšou voľbou pre dievčatá, ktoré chcú vidieť malé tetovanie na svojom tele, v ktorom všetky detaily vyzerajú správne a organické. Perfektná skica je malá vetva sakury na nohe alebo paži.
 • Orientálny - orientálny štýl. Okrem sakury môžete použiť znaky japonskej mytológie alebo hieroglyfy. Najlepšia možnosť pre fanúšikov orientálnej kultúry a tradícií.


Tetovanie s obrazom Sakury môže byť ako samostatný prvok a súčasť kompozície. Okrem toho sa sakura často kombinuje s ďalšími položkami, medzi ktoré patria:

 • Kolibríky - ženskosť, sexualita a citlivosť.
 • Butterfly - jas, láska a znovuzrodenie. Zároveň musíte byť opatrní s podobným obrázkom, pretože motýľ je symbolom prístupnosti.
 • Hieroglyfy - význam tetovania závisí od prekladu znakov.

Loading...