Svet

Kto bude v roku 2018 prezidentom Ruska?

O nadchádzajúcich prezidentských voľbách v Ruskej federácii už bolo veľa známe: dátum, mená potenciálnych kandidátov, ich predbežné hodnotenie. Nie je však nikomu tajomstvom, že Putin zostáva hlavným favoritom vo voľbách do roku 2018. Už dlhý čas súčasný prezident Ruskej federácie mlčal a vyhýbal sa otázkam týkajúcim sa nominácie svojej kandidatúry do nadchádzajúcich volieb, no nepovedal to.

Tajomstvo zakryté v tme

Predtým sa Vladimir Putin vyhýbal všetkými možnými otázkami týkajúcich sa jeho účasti vo voľbách. Napríklad odpoveď na otázku, či nie je čas povedať o volebných plánoch, vyjadrená na tlačovej konferencii v Pekingu, hlava štátu jednoznačne odpovedala - "nie".

Putin samozrejme vždy lakonicky a jasne vyjadruje svoje umývanie, ale taká nadmerná krátkozrakosť je pre neho nezvyčajná. A to naznačuje, že táto otázka guvernéra bola očividne nepríjemná. Ak človek nedokáže pochybovať o maskulinite a vlastenectve súčasného prezidenta, potom pri absencii myšlienok o nastávajúcich voľbách je ťažké uveriť. Je jasné, že Vladimir Vladimirovich vypracoval plány. Nie je však úplne jasné, či plán nebol správny, alebo bol tak odvážny, že samotná skutočnosť jeho prítomnosti bola hlbokou záhadou.

Namiesto Putina

Putin má najväčšiu šancu na výhru. Zvážme však ďalších možných kandidátov, ktorí môžu súťažiť. Je tu šanca prevziať predsedníctvo Ruskej federácie v súčasnom predsedovi vlády, D. Medvedeve, hovoria odborníci. S najväčšou pravdepodobnosťou bude v tomto prípade zapojená aj už testovaná schéma, ktorá bola použitá vo voľbách v roku 2008, keď Medvedev dostal viac ako 70% hlasov. Politická a hospodárska situácia v roku 2008 sa však zásadne líši od súčasnej situácie. Je celkom zrejmé, že v súčasnosti nie je Medvedev najsilnejším kandidátom z úradov. Najmä po notoricky známom vyšetrovaní opozície.

Nezabudnite tiež na silný pokles popularity Medvedeva v regiónoch, a to aj kvôli väčšine "okrídlených" slov politického.

Samozrejme, jeho šance na získanie volieb sú dosť vysoké. Ale víťazstvo môže byť Pyrrhic za moc. Ak nie je "Maidan", potom môžu byť veľké predstavy o masových protestoch s hlasnými sloganmi. Pravdepodobnosť jeho víťazstva je veľmi nízka.

Dmitrij Medvedev

Zástupcovia liberálnodemokratickej strany alebo komunisti, o ktorých iba 10% a 17% Rusov hlasovalo v posledných voľbách, majú minimálne šance na výhru v roku 2018, hovoria odborníci. Úloha týchto politických síl je veľmi obmedzená a je nepravdepodobné, že by prekonala zástupcov Spojeného Ruska. Jirinovskij je viac známy svojimi prejavmi a podvodmi. Príkladom malého politika je.

Ak politik očividne spočíva vo veciach, ktoré sú ľahko kontrolovateľné, ľudia nebudú mať dôveru v neho. Šance na výhru sú minimálne.

Vladimir Žirinovskij

Vedúci predstavitelia opozície - Alexej Navalny, Mikhail Kasyanov a Grigory Yavlinsky podľa prognóz odborníkov zostanú aj bez podpory Rusov v roku 2018. Predchádzajúce skúsenosti z volieb do Štátnej dumy v roku 2016 ukázali, že opozičné sily nemajú podporu občanov. Pokiaľ hospodárske šoky nemôžu mať vplyv, ale také sa neočakávajú podľa situácie na ropných trhoch a stabilného výmenného kurzu národnej meny. Pripomeňme, že Alexej Navalny (súčasný vodca opozície) dostal širokú popularitu po filme "Nie je vám Dimon". V súčasnosti nie je pripustený do volieb v dôsledku trestného záznamu. Či je táto vec vyrobená alebo nie - nikto nevie s istotou. Podľa nášho názoru sú jeho šance na výhru minimálne.

Alexey Navalny

Názvy Sergeja Shoigu, Sergeja Ivanova, Vyacheslava Volodina, Jurija Trutneva, Sergeja Lavrova, Sergeja Kiriyenka a Antona Vaina sa tiež spomínajú ako kandidáti na predsedníctvo krajiny. Avšak posledné dva - vedúci Kremlovej administratívy a jeho prvý zástupca - overené zdroje sú považované za kandidátov na premiéru. Navyše, akcie Antona Vaina sú pomerne vysoké a tento sľubný vodca môže po určitom čase prevziať predsedníctvo Ruskej federácie. Tento predpoklad je plne opodstatnený, pretože Vaino je podporovaný oligoprútmi Rotenberg a generálnym riaditeľom Rostec S. Chemezov.

Anton Vaino

Podľa dostupných údajov sú na voľnom zozname aj T. Golíková (vedúca účtovnej komory) a E. Nabiullina (predseda centrálnej banky). Hovorí sa, že Putin je veľmi ohromený úspechom oboch.

Tatyana Goliková

V poslednej dobe populárna "socialita" Ksenia Sobchak urobila vyhlásenie o svojej kandidatúre na predsedníctvo Ruska v roku 2018. Verí vo svoje víťazstvo? Je to len ťažko možné a ona to rozumie. Pravdepodobne chce opäť popiaritsya alebo jeho nomináciu na niekoho je ziskové. Skutočné motívy sú neznáme. Poradíme vám, aby ste videli, čo si Ksenia myslí o deťoch a ako zaobchádza s ľuďmi, keď sú ovplyvnené jej záujmy.

Tiež slávna dievčina je nešťastná, že chudobní zasahuje do zvyšku bohatých a žiada o zvýšenie dane z turistického ruchu, čím izoluje "veľkých" od všetkých ostatných. Sobchak zdieľa jej inštagram vo svojom mikroblogu.

Aj názor kandidáta na prezidentský úrad o obyčajných ľuďoch je veľmi žiaduci. Ksenia Anatolyevna nemá rád skutočnosť, že "obyčajní smrteľníci" jazdia po rovnakých cestách ako ona sama. Zaujímalo by ma, ako vyrieši tento problém, ak sa stane prezidentom?

Teraz si predstavte, čo sa stane, ak sa naozaj stane prezidentom ...

Ksenia Sobchak

Podľa najnovších údajov z januára 2018 sú aktuálnymi kandidátmi na predsedníctvo Ruskej federácie:

 1. Elvira Agurbash ("Zelená aliancia") - prvý viceprezident spoločnosti "Mortadel".
 2. Sergey Baburin (ROS) - Výskumný pracovník ISPI RAS.
 3. Pavel Grudinin (KPRF) - riaditeľ Lenin State Farm CJSC.
 4. Vladimir Zhirinovsky (LDPR) - predseda LDPR.
 5. Natalia Lisitsyna (ROT FRONT) - Žeriav JSC Hutnícky závod "Petrostal" ".
 6. Vladimir Mikhailov (vlastná propagácia) - námestník Kostromskej regionálnej dumy.
 7. Stanislav Polishchuk (Strana sociálnych reforiem) - predseda "strany sociálnych reforiem".
 8. Vladimir Putin (vlastná propagácia) - súčasný prezident Ruskej federácie.
 9. Ksenia Sobchak ("občianska iniciatíva") - novinárka, hostia televízneho kanála "Rain".
 10. Maxim Surajkin ("komunisti Ruska") - predseda strany "Ruské komunisti".
 11. Boris Titov ("Strana rastu") - predseda "Strany rastu".
 12. Alexander Chukhlebov (vlastná propagácia) - generálny riaditeľ spoločnosti Elof Hansson LLC.
 13. Grigory Yavlinsky ("Yabloko") - predseda Federálneho politického výboru strany Yabloko.
 14. Irina Volynetsová (Ľudová strana Ruska) - spolupredseda strany Ľudia proti korupcii, predseda Národného rodičovského výboru.

Jedným slovom je výber veľmi veľa, ale také množstvo žiadateľov znamená, že Vladimir Vladimirovich nemá skutočnú náhradu.

Možné scenáre

 1. Keď je situácia pod kontrolou.

Je pravda, že teoreticky je možné predpokladať kompromisný scenár, keď Putinova kontrola bude pokračovať s príchodom nástupcu. V rámci tejto schémy má prezident čisto reprezentatívne funkcie a plnohodnotná moc bude v rukách Vladimíra Vladimiroviča, ktorý sa stane vedúcim štátnej rady.

2. Predĺženie dosky V.V. rybárska sezóna

Jedným alebo druhým spôsobom Putinov najlepší nástupca, ako vie sám Vladimír Vladimirovich, je politicky silný a sto percent verný - sám. Ak by len zdravie zlyhalo.

Je však nepravdepodobné, že predĺženie Putinovej vlády pomôže krajine. Koniec koncov, počas celého obdobia svojho predsedníctva nedokázali vytvoriť plnohodnotnú politickú štruktúru, ktorá by bola garanciou bezbolestnej zmeny moci.

A čo môžeme povedať o príchode opozície, aj keď prenesenie kontroly na niekoho iného je plné katastrof. Neprítomnosť zásadných zmien v priebehu času určite povedie k problému "kontinuity" a otázka bude oveľa akútnejšia.

Očakávania budú krátke. Je zrejmé, že vojna pre Putinovo miesto začne hneď po svojom zvolení za posledné obdobie povolené ústavou. Ozveny blížiaceho sa boja môžu byť počuť dnes vo forme intríg, škandálov, vyšetrovaní, klebov. A podľa prvých predpokladov bude vendeta horúca!

Pozrite si video: Martin Bútora - Rusko nepôjde do otvoreného konfliktu s členským štátom NATO (December 2019).

Loading...