Články

Nezvyčajná atmosféra nového roka v Nemecku: výlety, tradície a zvyky

Výlet do zahraničia v novoročných sviatkoch prinesie neporovnateľné dojmy. Nadšená slávnostná nálada bude každý deň takejto cesty jasná a plná príjemných zážitkov. Emócie dopĺňajú farebné dekorácie a hra svetla, ktorú obyvatelia mesta zdobia svoje ulice.

Nemecké mestá nie sú výnimkou. Krása miestnej novoročnej scenérie je fascinujúca. Mnohí turisti dokonca sem prichádzajú iba preto, aby videli túto nádheru, ktorú vytvorili pedantickí Nemci.

Ako oslavovať Nový rok a Vianoce v Nemecku

Vianočné obyvatelia Nemecka ticho s rodinou. Nový rok sa však oslavuje vo veľkom meradle. V tento deň sa Nemci vydávajú do ulíc, zhromažďujú sa vo veľkých davoch a chodia hlasno a vesele na námestiach a veľkých uliciach miest. Toto všetko sprevádza aj pozdravy a ohňostroje, ako aj povinné návštevy klubov a barov.

Takýto prístup k oslave je spojený s starodávnou vierou, že hluk odháňa zlé ducha. Nemci dúfajú, že v dôsledku toho sa v budúcom roku nebudú obťažovať ťažkosťami a problémami.

Samotná slávnosť Nového roka v Nemecku sa nazýva Sylvester - toto je meno biblického kňaza, ktorý zomrel v roku 335 31. decembra. Pripravte sa na dovolenku dopredu. Už v priebehu 2-3 mesiacov sa väčšina miest v kaviarňach a reštauráciách rezervuje. Nemci počas tohto obdobia už pozývajú priateľov a plánovacích párty. Turisti kupujú lístky na dopravu a rezervujú miesta v hoteloch.

Hneď pred oslavou si Nemci starostlivo očistili svoje domovy, vybrali elegantné pokrmy a nové postele. Je to spôsobené tradíciou vstupu nového roka do všetkého nového. Na tradičnom novoročnom stole sa najčastejšie nájde kapor - jeho váhy symbolizujú mince. Nemci preto chcú hostí a seba bohatstvo.

Majitelia dávajú prednosť tomu, aby na prázdninových stoloch nevarili nepríjemné pokrmy. Preto fondue, raclette, najrôznejšie kusy a pečivo sú už známymi hosťami banketu na Nový rok. Stôl je zdobený ovocím. Medzi tradičné sladkosti je obrovský sladký perník s hrozienkami. Najdôležitejším nápojom večera je tradične šampanské. Aj Nemci milujú úder a úder.

Na Silvestra je bežné sledovať dovolenkové vystúpenia v televízii, hrať hry a počúvať hudbu. Odcestovanie a prianie sa stalo zaujímavým zvykom. Najčastejšie darčeky v Nemecku poskytujú na Vianoce. Na Silvestra sa dary neprijímajú na výmenu, s výnimkou malých nezabudnuteľných suvenírov.

Povinným atribútom nemeckého nového roka je krásne zdobený vianočný stromček. Pod jej záhybom darčeky. Tu sú atribúty nového roka veľmi podobné ruskému: bengálske svetlá, vianočné gule, svetelné girlandy, sviečky, petardy, ohňostroje. Pyrotechnika sa nepredáva osobám mladším ako 18 rokov. V noci 31. decembra všetci vyjdú vidieť jasnú predstavu. Namiesto Santa Clausa majú Nemci hlavnú postavu Nimand. Jazdí na osle a dáva deťom darčeky.


Silvestrovské prehliadky 2019 do Nemecka (ceny poukážok)

Medzi ruskými turistami zostávajú najobľúbenejšie autobusové výlety do Nemecka. Najobľúbenejšie zájazdy zahŕňajú návštevy hradov mesta Augsburg, Neuschwanstein, Schongau, Fussen. Vyžadujú sa aj prechádzky starými uličkami Mníchova a Nürberg. Počas tohto obdobia to všetko vyzerá predovšetkým slávnostne a magicky.

Najdrahšie sú lyžiarske zájazdy. Je to spôsobené úctivým prístupom k nemeckým Alpám, s ktorými sú skúsení lyžiari. Miestne lyžiarske strediská vždy poskytujú najvyššiu úroveň služieb.

Ak sa rozhodnete cestovať, ale zostať v jednom z malých nemeckých miest, potom bude taký výlet najväčším rozpočtom všetkých možných. Také zájazdy zvyčajne zahŕňajú samostatne platenú banketu s koncertným programom. Cena samotnej cesty obyčajne zahŕňa:

 • lietanie vzduchom alebo autobusom;
 • preniesť;
 • ubytovanie a stravovanie;
 • poistenie.

Bez ohľadu na to, či je turné zvolené, musí byť rezervované vopred najmenej dva mesiace vopred. V opačnom prípade sa jednoducho nenájde vhodná možnosť. Ak chcete ušetriť trochu, môžete použiť akcie skorých rezervácií a rezervovať si cestu späť v auguste. Tým sa ušetrí približne 30% štandardnej ceny.

Priemerné náklady na novoročné výlety za dva na týždeň budú stáť 1000 eur. Toto podlieha včasnej rezervácii. Čím bližšie k sviatkom, tým drahšia cesta sa stane. Cena môže rásť 3 krát. Dôležité je skontrolovať, či letenka vstúpi do poukážky.

Prehliadka vianočných túr v Nemecku

 • Prehliadka "Európske klasiky - paláce a múzeá, syr a šampanské" - 31,120 rubľov;
 • Prehliadka "Nový rok v Českom Krumlove + Nemecko a Rakúsko" - 37 400 rubľov;
 • Prehliadka "Novoročná príbeh Saska" - 28.800 rubľov;
 • Tour "Tri brehy Rýna. Nový rok v Štrasburgu "- 35 000 rubľov;
 • Tour "Novoročné Belgicko + Nemecko" - 38,200 rubľov;
 • Prehliadka "Príbehy Bavorska a Českej republiky - Vianoce" - 27 600 rubľov;
 • Tour "Alpská krajina + Alsasko. Nový rok v Norimbergu "- 40 500 rubľov;
 • Prehliadka "Zázraky nového Mníchova" - 33500 rubľov;
 • Tour "Tajomstvá Vianoc v horách Erzgebirge. Nemecko + Česká republika "- 25 700 rubľov;
 • Tour "Nový rok v Krakove + Česká republika + Nemecko" - 24,500 rubľov.

Recenzie turistov o novoročných sviatkoch v Nemecku

Recenzie turistov na výlety do Nemecka na Nový rok sú väčšinou nadšené. Niekto sa sťažuje na vysoké ceny, ale podľa európskych štandardov je všetko dosť cenovo dostupné. Cestovné náklady je ťažké zavolať, ale táto úroveň služieb a prístup k organizovaniu zájazdov stojí za všetky náklady. Je veľmi málo ľudí, ktorí nemajú spokojnosť so zimnou dovolenkou v Nemecku. Každý je ohromený krásou dekorácie miest a rozmanitosťou zábavy a atrakcií.

Niektorí turisti varujú pred rozsahom ľudových festivalov, kde by ste nemali chodiť s malými deťmi. Davy ľudí, prechádzajúcich väčšinou, pozostávajú z opitého mládeže, ktorý sa baví s nerozvážnymi dobrovoľníkmi pyrotechniky. Na internete môžete nájsť fotografie námestia a ulíc, husto posiate s pozostatkami ohňostrojov a petardov.

V každom prípade o tejto ceste potrebujete urobiť svoj vlastný dojem. Môžete to urobiť iba navštívením Nemecka.

Loading...