Články

Krásny dizajn závesných stropov

Falošné stropy sú už dávno populárne. A to nie je prekvapujúce, pretože existuje široká škála takýchto štruktúr, ktoré vám umožnia vybrať dokonalú možnosť, ktorou bude dekorácia interiéru. Navyše, pomocou falošného stropu môžete urobiť miestnosť svetlejšia, priestrannejšia alebo dokonca vytvoriť skutočné majstrovské dielo. Pozrime sa na odrody moderných stropov a analyzujeme ich výhody a nevýhody.

Sadrokartónový podhľad

Ak sa chystáte urobiť nie je jednoduchý strop, ale s nezvyčajnými návrhmi, potom vyberte základy sadrokartónu. Takéto riešenie vám umožní napodobniť absolútne akúkoľvek predstavu, ktorú chcete.

Avšak na to, aby bol takýto strop vždy potrebný, berúc do úvahy vlastnosti miestnosti a plánovaný dizajn. Napríklad viacúrovňový dizajn bude dobre kombinovaný s minimalistickým interiérom. Ale s inou možnosťou, nemusí to vyzerať tak harmonicky.

Stojí za zmienku, že inštalácia takéhoto stropu je pomerne komplikovaná a časovo náročná, preto odporúčame hľadať pomoc od profesionálov. Nielenže vyvíjajú a inštalujú strop správne, ale aj starostlivo zatvoria kĺby listov. Navyše, ak je to žiaduce, môžu vybudovať lampy alebo jednoduché svietidlá.

Pokiaľ ide o materiál na výrobu, najčastejšie sa používa pre tieto sadrokartónové dosky. Ale ak máte v pláne inštalovať takýto strop v kúpeľni, potom je potrebné vziať do úvahy a získať iba vlhkosť-odolné sádrokartón.

Kachľové podhľady

Ak predchádzajúca verzia umožňuje urobiť úžasné vzory, potom je tento pohľad veľmi jednoduchý a stručný. Má pomerne nízke náklady, takže väčšina týchto stropov je inštalovaná v kanceláriách a iných podobných priestoroch. Jednou z najdôležitejších výhod dlaždíc stropov je schopnosť dostať sa do komunikácie v priebehu niekoľkých minút. Treba poznamenať relatívne nízke náklady na takéto štruktúry.

Samozrejme jednou z najväčších nevýhod stropov dlaždíc je ich krehkosť. Pri páde dlaždice veľmi ľahko bojuje.

Rackové stropy

Na vytvorenie roštového stropu sa používa dosť väzňa a dlhé panely. To je dôvod, prečo je vonkajšia časť stropu veľmi podobná povrchu pokrytému klapkou. Samozrejme, tieto vzory nevyzerajú príliš útulne, takže sú najčastejšie inštalované na verejných miestach. Ak ste sa napriek tomu rozhodli urobiť taký strop doma, odporúčame ho doplniť veľkým množstvom žiaroviek.

Pokiaľ ide o materiál, najčastejšie inštalované hliníkové lamely. Môžu mať rôzne odtiene, takže výber správneho nie je ťažké. Navyše sú tieto štruktúry odolné voči teplote, nemajú strach z vlhkosti, sú priedušné a veľmi odolné.

Vzhľad stropu sa môže líšiť v závislosti od štýlu pásov, v ktorých sú vyrobené. Okrem klasických možností môžu mať lamely neobvyklý tvar. Preto po inštalácii má strop reliéf.

Iný typ materiálu, ktorý sa používa na vytvorenie stropu stojanu - PVC. Na rozdiel od hliníkových konštrukcií majú také lamely nízke náklady, rovnako ako veľmi ľahké. To je to, čo im umožňuje, aby sa pripojili bez veľkého úsilia, takže ak si to prajete, môžete sa sami zaobchádzať.

Pokiaľ ide o rozsah farieb, lamely môžu mať akýkoľvek odtieň a dokonca aj vzor. Samotný povrch môže byť matný aj lesklý. Najčastejšie plastové stropné stropy sú inštalované v kúpeľni alebo v kuchyni, pretože majú vysokú odolnosť voči vode.

Stretch stropy

Stretch stropy možno nazvať najuniverzálnejším a najpopulárnejším. Vyzerajú obzvlášť krásne, ak si vyberiete ten správny materiál na výrobu. Môže byť vo forme textílie alebo PVC fólie s minimálnou hrúbkou.

Nepochybnou výhodou strechových stropov je ľahká inštalácia, ako aj minimálna údržba. Veľmi často sú vyberané pre kuchyňu, pretože povrch je ľahko čistiteľný. Avšak, stojí za to byť veľmi opatrní, pretože strešné stropy sú pomerne ľahko poškodiť.

Lesklé stropy sa považujú za najbežnejšiu možnosť. Existuje veľa odtieňov, takže si môžete vybrať najvhodnejšie pre interiér. Klasické možnosti sú biele, béžové a mliečne. Zvyšujú priestrannosť a zbytočne preťažujú. Je ich rada, aby si vybrali dizajnérov pre malé priestory, aby sa zväčšili vizuálne.

Farebná verzia lesklej povrchovej úpravy je menej častá. Koniec koncov je oveľa ťažšie kombinovať s celkovým vzhľadom interiéru. To isté možno povedať o tmavom prevedení povlaku.

Mali by sme tiež poznamenať zrkadlové stropy. Vyzerajú veľmi originálne, ale stále sa nie všetci rozhodnú robiť ich vo svojom dome. Najčastejšie sú inštalované v malých miestnostiach na vizuálne rozšírenie miestnosti. Reflexný povrch však nie je vždy jasný. Tento odtieň musí byť objasnený pred zakúpením.

Matný povrch vytvára vonkajší vzhľad jednoduchého, natretého stropu. Napätie má však veľmi hladký a hladký povrch. Na druhej strane, saténový strop prekrýva krásne a vytvára oslnenie. Často sa vyberá pre návrh interiéru.

Je potrebné poznamenať, že každá z možností zavesených stropov vyzerá štýlovo a moderne. Okrem toho nie je potrebné zvoliť si klasický náter. V závislosti od osobných preferencií si môžete vybrať potrebný odtieň a dokonca použiť vzor alebo fotografiu.

Najobľúbenejšie kreslenie hviezdnej oblohy. Vďaka vysokokvalitnej tlači bude vyzerať dobre nielen večer, ale aj popoludní. Je však veľmi dôležité vybrať správne osvetlenie, aby sa hviezdy objavili ešte skutočnejšie. Odporúčame však vytvoriť takýto strop iba za predpokladu, že návrh miestnosti je pomerne jednoduchý a nie je preťažený zbytočnými detailmi.

Pri výbere zaveseného stropu pre konkrétnu izbu sa riadi nielen svojimi vlastnosťami. Je veľmi dôležité vytvoriť harmóniu a vybrať správnu možnosť, pokiaľ ide o dizajn interiéru.

Loading...