Interiér

100 nápadov: Krásne kvety v krajine

Určite veľa chalupy spojená s veľkými záhradami a trvalou prácou pre nich. Ale napriek tomu, ak budete tvrdo pracovať, môžete urobiť aj tie najmenšie časti veľmi atraktívne a radi, že tam budete tráviť čas. Najprv odporúčame vyčistiť oblasť a pripraviť miesto na pestovanie kvetov.

Plánovanie pozemkov

Ak chcete, aby oblasť rieky Dacha bola skutočne krásna vďaka harmonickému usporiadaniu farieb, odporúčame, aby ste vopred vykonali projekt. To si nevyžaduje špeciálne vedomosti, len zbrane s papierom a ceruzkou.

Po prvé, je potrebné všimnúť si všetky budovy, ktoré sú na mieste dávania. Zvážte ich štýl a vzhľad, aby ste si vybrali správne rastliny. Potom sa musíte rozhodnúť, čo presne by ste chceli vidieť na území: kvetinové záhony, oblúky, krásnu záhradu alebo niečo iné. A len v tomto štádiu stojí za zmienku na obrázku približné usporiadanie farieb.

Napríklad, ak na záhrade existujú záhradné chodníky, môžete ich zdobiť kvetmi. Za týmto účelom sú na každej strane vysadené nízko rastúce kvety. Mimochodom, vďaka rôznym odtieňom farieb môžete vytvoriť zaujímavý vzor. Dodržiavaním monofónnej stupnice môžete ľahko zaostriť na trať.

Ak máte radi kvetinové záhony, potom je to taktiež skvelé. Koniec koncov, vyzerajú nie menej krásne a zároveň bude oveľa jednoduchšie starať sa o kvety. Tvar kvetinového lôžka môže byť ľubovoľný, začínajúc okrúhlym, štvorcovým, obdĺžnikovým a končiac diamantovým a zložitým, neobvyklým. Vyberte si však veľkosť podľa oblasti územia, ktorú chcete upraviť.

Pokiaľ ide o umiestnenie, existuje niekoľko rôznych názorov. Niekto tvrdí, že je najlepšie položiť záhony pozdĺž domu a urobiť dobre udržiavaný trávnik na zvyšku územia. Chata je teda atraktívnejšia.

Iní odporúčajú usporiadať samostatnú záhradu s kvetmi, aby si ich mohli vychutnať a ich vôňa na oplotenej ploche. Napriek tomu odporúčame začať v tejto veci od veľkosti pozemku, v ktorom sa chata nachádza, az osobných preferencií.

Ďalšia vec, ktorú môžete zdobiť s kvetinami, je oblúk alebo altánok. Počas obdobia kvitnutia bude tento prvok v krajine vyniknúť svojou krásou a ohromujúcou arómou.

Na stredných a veľkých plochách mixborder vyzerá veľmi pekne. Je to pomerne široká skupina s kvetmi rôznych výšok a odtieňov. Takáto kvetinová záhrada je naozaj skvelé riešenie. Koniec koncov, kvitnú po sebe a postupujú jeden druhému. Preto bude kvetinové záhony oveľa dlhšie, aby vás potešilo svojim vzhľadom.

Aké kvety je lepšie vybrať do krajiny

Ak chcete vytvoriť nezvyčajné skladby, denný výber bude dobrou voľbou. Tieto kvety sú považované za trvalky, a tiež kvitnú na dlhú dobu. Okrem toho majú širokú škálu farieb, takže môžete ľahko vybrať tie správne odtiene, aby ste vytvorili zaujímavú skladbu v krajine. Pozitívne vlastnosti denného mlieka možno pripísať aj možnosti kombinácie s inými kríkmi a kvetmi.

Než si kúpite tento druh kvety, odporúčame okamžite premýšľať o tom, aký by mal byť výsledok. Samozrejme, že vo veľkom počte vyzerá úžasne krásna a jasná. Ale ak chcete kombinovať s iným druhom kvetov, najlepšie sa hodia dahlias, catnip, tulipány, hyacinty, agapanthus a phlox. Kombinácia týchto kvety, uistite sa, že kompozícia bude vyzerať skutočne krásne.

Ďalšou nuansou, ktorú je dôležité zvážiť pred nákupom dennej lístky, je výška kompozície. Faktom je, že rôzne odrody môžu mať stonky kvetov asi od 35 cm do 1 m. Preto je dôležité zvážiť, kde a kde ich pestovať. V opačnom prípade sa konečný výsledok nemusí zhodovať s očakávaniami.

Docela populárnou kvetinou pre dizajn krajiny je petúnie. Je veľmi ľahké ju pestovať, takže aj ten, kto sa po prvýkrát venuje kvetinám, sa s touto úlohou vyrovná. Existuje však jeden bod, ktorý stojí za to. Ak chcete, aby petúnia čoskoro kvitla, nepozerajte semená do zeme. Najlepšie je pestovať v podobe sadeníc.

Petunia má niekoľko odrôd, takže premýšľajte vopred presne tam, kde ho budete pestovať. Napríklad spray petunia vyzerá skvele v kvetinových záhonoch alebo pozdĺž hraníc. A kaskádová petúnia je veľmi nenáročná, a preto kvitne krásne aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Najčastejšie sa nakupuje na dekoráciu altánu v krajine alebo na oblúku. Na ozdobu kvetináčov sa používa ampelózna petúnia, pretože uvoľňuje padajúce vetvy.

Ostatné trvalky, ako je aster, adonis, ľalie, pivonky, hlúpe tetrova, rašelina, tulipány, šalvia a chryzantémy, nie sú menej populárne. Sú považované za slnko milujúci, takže sa postarajte o ich správnu polohu v krajine.

Ak plánujete vysádzať kvety na mieste, kde slnko nebude svietiť neustále, nevyberajte predchádzajúce možnosti. Preto sú hortenzie, pelargóniá, zabudnutia, primrose a tradescantia omnoho lepšie prispôsobené.

Pravidlá pre starostlivosť o kvety v krajine

Kvety, ktoré sa najčastejšie používajú v chatkách, nie sú náladové a bude pre nich jednoducho starostlivé. Len stačí vedieť niekoľko základných pravidiel.

Zďaleka najdôležitejšou vecou je ich pestovať na správnom mieste. To znamená, že kvety, ktoré milujú slnko, vždy padajú do slnka a tí, ktorí milujú tieň, majú lúče len niekoľko hodín denne.

Počas kvitnutia im dávajte trochu väčšej pozornosti a ihneď odstráňte tie listy a kvety, ktoré sú zvädnuté. Preto sa zachová estetický vzhľad vašej skladby.

Pri nákupe kvetov sa vždy pýtajte, koľkokrát kvitnú rok. Faktom je, že niektoré z nich kvitnú dvakrát, ale len pod podmienkou, že po prvom kvitnutí budú prerezané.

Je možné dekorovať územie darovania s kvetmi s minimálnym úsilím. Krásny výhľad na lokalitu a príjemné vône po celú sezónu vás potešia a vašich hostí.

Aké druhy kvetov si vyberiete pre svoju vilu?

Loading...