Svet

Najbohatší ľudia v Rusku. Forbes Top 10 najbohatších ľudí v Rusku

Napriek zavedeným sankciám a krízovým javom v krajine, počet militarov v Rusku naďalej rastie. Podľa štatistík asi 30% svetového kapitálu je v rukách bohatých ľudí po celom svete ... A to je asi 193 biliónov dolárov. Rusko je v prvých piatich krajinách sveta v počte najbohatších ľudí. V krajine je registrovaných 83 miliardárov. Kto sú najbohatší ľudia v Ruskej federácii?

Leonid Michelson

Predseda predstavenstva spoločnosti NOVATEK a spoluzakladateľ Leonid. Spoločnosť NOVATEK sa zaoberá ťažbou zemného plynu a jeho prieskumom. Štátny miliardár sa odhaduje na 18,4 miliardy dolárov. Iba minulý rok sa jeho majetok zvýšil o 4,0 miliardy amerických dolárov.

Leonid Michelson sa narodil v Kaspijsku v roku 1955. Bezprostredne po ukončení štúdia, v ktorom získal špecializáciu "Inžinier-staviteľ", Michelson začal pracovať v oblasti Tyumen ako majster. V súčasnosti je predsedom petrochemického holdingu Sibur, akcionárom a úspešným podnikateľom.

Alexey Mordašev

Podľa Forbesu sa majetok Alexeja Mordaševa odhaduje na 17,6 miliárd dolárov. Alexey začal svoju cestu k úspechu vo vyššej vzdelávacej inštitúcii, kde sa stretol s Anatolim Borisovičom Chubaisom, ktorý na tejto univerzite vyučoval. Po ukončení štúdia začal Mordašev v Cherepovets v metalurgickom komplexe. Mladý špecialista rýchlo posunul kariérny rebrík.

Postupom času spoločnosť, v ktorej pracovala budúci miliardár, zmenila svoje stratégie, došlo k rebrandingu. Teraz sa stal známy ako "Severstal". Potom úspešný podnikateľ získal skôr veľké bohatstvo.

Vladimir Lisin

Lisinova kariéra začala v Yuzhkuzbassugol ako elektrikár. Začiatkom 90. rokov spolupracoval s Trans commodities v oblasti podnikania. Po nejakom čase získal cenné papiere v hutníckom závode Novolipetsk. Táto spoločnosť bola impulzom k získaniu svojho kapitálu, po ktorom sa Vladimír stal kľúčovou postavou vo svete ruského podnikania. Vladimir Lisin sa v súčasnosti vyhýba rozhovorom, nezobrazuje sa v tlači a vedie pokojný skrytý život.

Gennady Timchenko

Miliardár je partnerom Leonida Michelsona. Je členom predstavenstva spoločnosti NOVATEK a Sibur. Narodil sa v Arménsku v roku 1952. Podnikateľskú činnosť začal s obchodným združením Kinex. Kúpil ho v privatizovaných obchodoch. Po chvíli sa táto fúzia reorganizovala a táto spoločnosť sa stala jedným z najväčších obchodníkov s olejom nazvaným Gunvor. Podľa Forbesu sa stav Gennadij Timchenko dnes odhaduje na 16,0 miliardy dolárov.

Alisher Usmanov

Miliardár sa narodil v Uzbekistane. Jeho rodičia boli právnici. Po absolvovaní strednej školy šiel študovať na MGIMO, ale v roku 1980 bol odsúdený na kolóniu. Po šiestich rokoch výkonu trestu bol poplatok zrušený. Po nejakom čase v Kazachstane Alisher otvoril vlastné podnikanie.

Po prechode do Ruska pôsobil v oblasti komunikácie. Jeho spoločnosť pracovala na programoch IT. K dnešnému dňu sa odhaduje stav štátu Usmanov na 15,2 miliárd dolárov. Alisher kontroluje internetový zdroj "mail.ru", je držiteľom cenných papierov Megafon a súkromným podnikom "Kommersant" zaoberajúcim sa novinárskou činnosťou.

Vagit Alekperov

Narodil sa v rodine producenta oleja. Štát Forbes Alekperov odhaduje na 14,6 miliárd amerických dolárov. Po absolvovaní Ústavu ropy a chémie začal svoju prácu v spoločnosti Casporneft. Alekperov vždy vyzdvihol najsľubnejšiu a najdôležitejšiu oblasť jeho činnosti - ťažbu a rafináciu ropy. Počas svojej kariéry zastával mnoho rôznych vedúcich pozícií a pracoval na nejakom čase s ministerstvom pre ropný a plynárenský priemysel.

V súčasnosti Vagit Alekperov vedie spoločnosť "Lukoil". Aj napriek neustálym škandálom okolo spoločnosti a medzinárodným konfliktom zostáva Alekperov úspešným podnikateľom.

Michail Fridman

Forbes odhaduje majetok Michaila Friedmana na 14,5 miliardy dolárov. Michael sa narodil na Ukrajine. Vstúpil do vysokej školy v Moskve. Prvé kvality podnikateľa sa objavili v jeho študentských rokoch. Potom predal divadelné lístky a na to získal prvé peniaze.

V roku 1988 založil Courier Association, ktorý sa zaoberal dodávkou výrobkov po celom meste. Dodatočné finančné prostriedky boli potrebné na rozvoj fúzie, takže Mikhail dodatočne získal peniaze navyše - umyli okná.

Dnes je Mikhail Fridman vlastníkom aktív konzorcia Alfa Group, ako aj spoločnosť, ktorá sa zaoberá ropou a plynom v Nemecku.

Vladimir Potanin

Miliardár sa narodil v Rusku. Po ukončení štúdia na MGIMO pracoval dlho na vláde. Už niekoľko rokov (1990) spolupracoval s Prochorovom, prezidentským kandidátom a slávnym obchodníkom. Potanin v tom čase investoval do komunikácie.

V súčasnosti vlastní spoločnosti podieľajúce sa na vývoze rôznych surovín a množstvo populárnych vydavateľstiev.

Andrey Melnichenko

Celé detstvo sa stalo v Bielorusku. Po ukončení štúdia nastúpil na Moskovskú štátnu univerzitu. Ako študent založil výmenný úrad vo svojej ubytovni. O pár rokov neskôr sa táto zmenáreň rozrástla na MDM Bank. Potom Andrei predal akcie MDM Bank a zameral svoju činnosť na rozvoj priemyselných aktív. V súčasnosti sa jeho stav odhaduje na 13,3 miliárd rubľov.

Viktor Vekselberg

Miliardár Viktor Vekselberg sa narodil na Ukrajine. V roku 1988 Victor založil organizáciu v projekte na vývoj softvéru. Toto bol jeho prvý obchod. Už po 1 roku vytvoril Vekselberg spoločnosť KomVek. Táto spoločnosť sa zaoberala predajom hliníka a medi. Vekselbergovo bohatstvo sa v súčasnosti odhaduje na 12,5 miliárd amerických dolárov.

V. Vekselberg je majiteľom najväčšej zbierky Faberge. Na obnovu drahocenných výrobkov bolo vynaložených približne 40 miliónov dolárov.

Loading...