Krása

Tattoo dovork: história a rysy štýlu, náčrty a ich význam

Doppok je špeciálny, unikátny tetovací štýl svojho druhu, pretože celý obrázok pozostáva z bodov. Preložené z anglického jazyka dotovk - je bodová práca, ktorá sa vyznačuje zložitosťou geometrických tvarov a závažnosťou ornamentu. Všeobecne platí, že štýl dovork je považovaný za jeden z najťažších, pretože iba body sa používajú na vytvorenie tetovania. Súčasne vďaka bodom môžete vytvoriť jedinečné geometrické tvary a vzory, malé kresby a realistické portréty.

Alternatívne názvy štýlov - bodová technika alebo pointillizmus. Všetky body náčrtu sú aplikované s prísnym dodržiavaním intervalu medzi bodmi. Tento štýl je dobrý, keď je graf ohraničený obrysom a musí byť tmavší, zmena odtieňa tetovania sa dosiahne zmenou hustoty bodov. Jednoducho povedané, čím viac bodov, tým tmavší, bohatší a viac kontrastný je obraz pokožky.

História štýlu dovork

Ako viete, zakladateľ štýlu dovk je považovaný za Angličana Ksed le Head, alebo presnejšie sa nazýva sám jeho tvorcom. V skutočnosti urobil tento štýl populárny pre celý svet, pretože bol prvý v modernom svete, ktorý používal tetovanie v tele, zobrazujúci geometrické tvary a cyklické ozdoby.

Ak sa pozriete hlboko do histórie, tento trend v oblasti tetovania bol známy oveľa skôr. Dôkazom existencie štýlu boli výkresy v jaskyniach, kde boli vyobrazení ľudia tetovaním s bodkami. Počiatky moderného trendu sa našli v maľbe a zdrojom inšpirácie bola práca neo-impresionistov. Boli to tí, ktorí používali technológiu presných štetcov na vytvorenie obrazov, takže "rodičia" štýlu umenia dox v tetovaní sú takí jedinci ako Lucien Pissarro, Henri Cross a Paul Signac.

Dotovk sa zriedka používa na vytváranie tetovania náboženských subjektov. Ako viete, tetovanie vždy mali skrytý význam a energiu a aplikácia špecifických znakov iba posilňuje tetovanie. Medzi obľúbené možnosti štýlu dovodku možno poznať výkresy s obrazom lebky, zvierat, vzorov, mandal a iných vzorov. Proces tetovania v štýle domatoc je dlhý, pretože je veľmi zložitý, ale výsledok stojí za to.

Vlastnosti tattoo domatov

Hlavným rysom tetovanie, vyrobené v štýle dovodk, spojené s rysmi techniky aplikácie - tetovanie nemôže mať malé veľkosti. Všeobecne platí, že štýl je založený na princípe výpadku a hustota bodu je rozhodujúca pre farbu a hranie tieňov tetovania. Hustota (vzdialenosť medzi bodmi) sa môže zvýšiť aj znižovať, takže tetovanie môže vyzerať ako tmavšie, tak aj naopak. Vytvorením prechodných oblastí v rámci jediného sprisahania je možné dosiahnuť expresivitu a atraktívnosť tetovania, ktoré lákajú svojou originálnosťou.

Výhody tetovania v štýle dovodk:

 • Živý a štruktúrovaný vzhľad.
 • Vysoký kontrast, aby sa pri vzdialenosti nedošlo k strate jasu obrazu.
 • Abstraktný pohľad, kvôli čomu tetovanie nikdy nie je nepríjemné.

Funkcia tiež spočíva v tom, že obrázok je vytvorený nielen farbou, ale aj kožou. Základom vzoru v tetovaní je koža, ktorá sa objavuje cez bodky. Ak chcete vytvoriť tetovanie dovodk, môžete použiť všetky farby, avšak v klasickom zmysle je obvyklé používať iba dve farby: čiernu a červenú. Vďaka týmto farbám je majster schopný vytvoriť bohatý a trojrozmerný vzor, ​​ktorý plne uspokojuje jeho majiteľa.

Dot je štýl, ktorý nemá žiadne obmedzenia, takže môžete vytvoriť veľké tetovanie a portréty vysokej kvality. Ďalšia vlastnosť štýlu - orientácia ornamentu, abstraktné a geometrické. Z tohto dôvodu vyzerajú výkresy pôsobivejšie a výraznejšie v porovnaní s inými technikami prevedenia. Okrem ornamentov existujú aj ďalšie kategórie obrysov obrázkov:

 • Zvieratá.
 • Hviezdy.
 • Hieroglyfy.
 • Kvety.
 • Portréty.
 • Krajiny.

Fázy vytvárania bodkového tetovania

Ako už bolo spomenuté, dovod - to je náročný štýl pre umenie tetovania, vyžadujúce ruky profesionála. V tomto prípade musí mať majster nielen skúsenosť a trpezlivosť, ale aj matematickú zmenu mysle, aby správne vykonával výpočty a určil hustotu bodov. Všeobecne platí, že proces vytvárania tetovania v štýle dovork zahŕňa nasledujúce kroky:

 • Vyhľadajte vysoko kvalifikovaného odborníka.
 • Rozloženie obrazu, výber náčrtu a jeho spracovanie, pridanie alebo transformácia.
 • Dezinfekcia a čistenie kože.
 • Výkres kontúry, vyplnenie priestoru bodmi s danou hustotou.
 • Spracovanie dokončenej práce a starostlivosť o ňu.

Tetovanie dovork: náčrty a ich význam

Jasná kompozícia, symetria geometrických vzorov a presnosť tvarov - to sú charakteristické znaky štýlu dotovku, ktoré z neho robia jedinečnú. Dot je inovatívny smer, ktorý prvýkrát používali jaskynní a africké kmene. V súčasnej dobe tetovanie, vyrobené v štýle dovork, majú len estetický charakter a slúžia ako stelesnenie krásy, originality a individuality svojho majiteľa.

V minulosti už použité skice mali presné hodnoty, napríklad:

 • Slon je zosobnenie múdrosti a skúseností, šťastie existencie.
 • Lebka je symbolom slabosti všetkého, čo existuje, zároveň slúžilo ako talizman a talizman pre svojho nositeľa.
 • Kvety - prežitie života, jeho význam, krehkosť a úzkosť.

Všeobecne platí, že tetovanie v štýle dovork je zvyčajne vykonávané čierne, takže nie sú zriedka spojené s ponurými obrazmi. Pokiaľ ide o jedinečnú geometriu a presnosť štýlu, je to personifikácia nekonečna, plná tajomstiev a tajomstiev. V tejto súvislosti a dodnes sa mnohí domnievajú, že štýl domatoku pomáha ľuďom nájsť harmóniu a dosiahnuť to medzi vnútorným a vonkajším "ja".

Zvláštna úloha bola venovaná prechodu na tieň, napríklad kontrastný prechod - symbol agresie a sily, ale hladké prechody medzi tmavými a svetlými oblasťami - zosobnenie dobrej a jemnej prírody a tiež erotické podtóny.

Loading...