Články

Jednoduché kresby na nechty: dostupné nápady a techniky doma

Jedným z prvkov módneho obrazu je manikúra. Profesionálny dizajn nechtov vyzerá elegantne a atraktívne. Avšak doma sa môžete naučiť ako urobiť manikúru, ktorá nebude nižšia ako salón. Existuje veľa techník, ktoré zvládli, že môžete jednoducho zdobiť nechtíky.

Jednoduché kresby pre začiatočníkov

Pôvodná kresba na nechty môže urobiť každú dievča, aj keď nemá umelecký talent. Všetko, čo je potrebné pre to, je fantasy a jednoduché predmety, ktoré sú v každom dome: laky rôznych odtieňov, odstraňovač lak na nechty, vatový tampón, kefa, špáradlo, ihly atď.

Predtým, než budete pokračovať v procese, mali by ste si na to pripraviť perá. Aby ste to urobili, urobte z nich kúpeľ s teplou vodou a morskou soľou. Držte prsty v ňom 15-20 minút, môžete ľahko dať do poriadku klinec nechty a kutikuly. V ďalšom kroku je potrebné mačúť ruky ľubovoľným výživným krémom a čakať na úplné vstrebávanie.

Nepoužívajte krém na nechty, inak budúci vzor môže byť rozmaznaný.

Najjednoduchšie, čo robiť na nechty sú body, čiary a iné geometrické tvary. Môžu byť aplikované usporiadaným alebo chaotickým spôsobom. Na začiatku je klinec pokrytý základnou farbou. Po vysušení vrstvy laku sa línie nakreslia štetcom a pomocou ihly sa môžu použiť pekné bodky.

Ak si nie ste istí ideálnymi líniami, môžete použiť špeciálne šablóny. Akonáhle je výkres suchý, nech je pokrytý vrstvou fixačného prostriedku, ktorý pomôže udržať manikúru dlhšiu dobu.

Na vyťahovacie body sú špeciálne nástroje. Ak však nemáte doma, jednoducho ich môžete nahradiť ihlou, špáradlom, špičkou alebo stonkou zo starého guličkového pera.

Manikúra so škótkou doma

Geometrický vzor na nechtoch je možné ľahko vykonať pomocou lepiacich pások. Ľahko sa nahradia bežnými papierovými páskami. Najjednoduchšia manikúra vykonaná touto metódou - všetky druhy prúžkov a blokov na nechty. Na začiatok je nechtová doska pokrytá základným lakom. Po vysušení sú na vrchu prilepené kusy škatuľky a nelepená časť je natretá iným lakom. Takže môžete urobiť dvojfarebnú manikúru.

Podobne sú na nechty nakreslené pruhy a iné geometrické postavy. Jeden z najobľúbenejších manikúr dnes - šach, možno tiež urobiť pomocou lepiacej pásky, ktorá je nakrájaná na malé pásky vo forme šablóny.

Škótske pásky budú nevyhnutné na vykonávanie francúzskej alebo mesačnej manikúry doma.

Manikúra s gradientom doma

Dnes je veľmi populárna manikúra gradientu, alebo ako sa nazýva ombre. Na prvý pohľad je to dosť zložité a nie je možné ho opakovať sami doma. Existuje však jedno tajomstvo, ktoré pomôže dosiahnuť hladký prechod medzi odtieňmi.

Za týmto účelom budete potrebovať okrem laku na nechty aj očné tiene a špongiu. Na začiatku je klinec pokrytý základným lakom. Bez čakania, kým nie je úplne suchý, pomocou špongie sa na nechty nanášajú suché tiene vhodného odtieňa. Na konci aplikovaného číreho laku.

Rôzne manikúry pomôžu diverzifikovať manikúru tak, že ju urobíte originálnym. Môžete tiež použiť špeciálne laky s leskom.

Ihlové výkresy doma

Kvetinové vzory na nechty sú vždy relevantné. Správne odtiene odtieňov, kvetinovú manikúru možno kombinovať s akýmkoľvek oblečením. Urobiť takýto vzor je jednoduché a väčšinou, ak máte vytrvalosť a trpezlivosť.

Ak chcete vytvoriť to budete potrebovať: lak základne, laky rôznych odtieňov a ihly, ktoré môžu byť nahradené s párátkom alebo iným predmetom s ostrým koncom. Najskôr nechty sú pokryté lakom. Po vyschnutí sa na povrch nechtov nanesú ihličkou bodky vo forme kvetu. Na konci lepiacej vrstvy nanesie lak.

Ak ste už túto metódu zvládli, môžete vyskúšať niečo komplikovanejšie. Napríklad nakreslite listy v blízkosti kvetu. Ak to chcete urobiť, umiestnite ihlu do blízkosti kvetu ihlou a bez odtrhnutia ihiel nakreslite lístky na okvetné lístky a vytvorte list.

Pomocou ihly alebo špáradla môžete na svoje nechty použiť rôzne abstraktné vzory. Ak to chcete urobiť, bez toho, aby ste čakali na úplné vyschnutie laku, naneste na špičku špičku bodov, línií alebo iných tvarov. Potom ich ľahko spojte a vytvorte obraz.

Výkresy kefy

Dokonca aj začiatočník môže urobiť krásny vzor na nechty s kefkou. Aby ste to dosiahli, vložte do náradia prírodné štetiny rôznych hrúbok. Najprv skúste nakresliť jednoduché riadky. Keď husté a tenké línie, ktoré ste už dobre získali, môžete začať kresliť všetky druhy kudrliniek. Postupom času sa naučíte, ako nakresliť aj zložité kompozície.

Výkresy bodiek

Chcete mať krásnu a nezvyčajnú manikúru, ale bojíte sa pracovať so štetcom? Potom použite špeciálne bodky. Výkresy, ktoré je možné s ich pomocou urobiť, sú veľmi odlišné: usporiadanie kvetov, obraz zvierat a iných postáv, abstraktné vzory atď.

Ešte ľahšie vytvoriť kresbu so šablónami.

Kreslenie s akrylátovými farbami

Pomocou bežných akrylových farieb môžete zdobiť nechty skutočnými majstrovskými dielami. Na začiatok, prax s jednoduchými ozdobami. Neskôr, keď zvládnete túto techniku, prejdite k zložitejším obrazom.

Po prvé, obrys budúceho vzoru sa nakreslí tenkou kefou, po ktorej sa celý povrch naplní farbou. Aby ste udržali manikúru tak dlho, ako je to možné, vrchná časť obrázka je pokrytá fixačným zariadením.

Jednoduché gélové výkresy

Samozrejme, vždy chceme, aby manikúra zostala na našich nechtoach čo najdlhšie. Zvlášť ak sme to urobili sami. Najmä pre tento účel a existuje lesk na gél, ktorý môže trvať najmenej 2 týždne. S ním môžete vytvoriť absolútne ľubovoľnú manikúru, po ktorej sa musí lak sušiť pod ultrafialovou lampou.

Ako môžete vidieť, dokonca s minimálnou sadou nástrojov môžete nezávisle vytvoriť pôsobivú manikúru. Ak ste nedokázali urobiť to, čo bolo naplánované prvýkrát, nezúfajte. V priebehu času budete môcť vytvoriť skutočné majstrovské diela.

Loading...