Články

Cestovanie do Gagra v roku 2018: ceny, ubytovanie, zábava

Gagra je jedno z najkrajších miest Abcházska. Z tohto miesta prichádza mnoho cestujúcich z celého sveta. Mesto má bohatú históriu s viac ako 2000 rokmi. Založili ho starí Gréci, po ktorých vládli Janovia, Turci a Rusi.

Stav rezortu dostal mesto ruského princa Oldenburgu na križovatke 19. a 20. storočia. Teraz resort pokračuje v aktívnom rozvoji. Príliv turistov tu trvá od júla do septembra. Mesto je obzvlášť obľúbené u párov a mladých ľudí.

Cesta k Gagra

Mesto sa nachádza 22 km od známeho Adlera a pozdĺž pobrežia. Tu sa môžete dostať po ceste alebo vlakom. Jeho služby pre turistov a miestnych obyvateľov poskytujú špeciálny vlak Moskva-Sukhum, ktorý cestuje za deň a pol. Cena cestovného bude 5800 rubľov.

Môžete tiež vziať autobus. Výlet po trase Moskva-Gagra trvá aj deň a pol, ale bude stáť oveľa menej - iba 2 800 rubľov.Ďalšou možnosťou je let. Najbližšie letisko sa nachádza v meste Soči. Z Moskvy môžete lietať tu za 2 hodiny, zatiaľ čo strávite 3900 rubľov. Ďalej autobusom alebo taxíkom môžete prejsť na kontrolný bod "Psou" alebo priamo na miesto určenia.

Vnútrozemská doprava

Najobľúbenejšia doprava v Abcházsku:

 • bus;
 • bus;
 • taxi.

Cestovanie minibusom v meste bude stáť 20 rubľov a pohybovať sa v okresoch - 150 až 250 rubľov. Pred spustením cesty je lepšie skontrolovať trasu dopravného pohybu so samotným vodičom.

Minimálna cena za taxík bude stáť 150 rubľov. Jedna z najväčších miestnych spoločností, Garuda Express, ponúka na zaplatenie 100 rubľov za vykládku a 14 rubľov za každý kilometer.Požičovňa bicyklov v areáli je vysoko požadovaná. Za hodinu jazdy budete musieť zaplatiť 100 rubľov a za skúter - 320 rubľov a viac, v závislosti od modelu.

Jedlo, kaviarne a reštaurácie

Jedlo v miestnych kaviarňach, reštauráciách a snack baroch je veľmi rozmanité ako v zložení, tak v cenách. Zvlášť populárne sú:

 • Abcházska národná kuchyňa;
 • Slovanská kuchyňa;
 • Európskej kuchyne.

Tiež si tu môžete vyskúšať akýkoľvek nápoj zo širokej ponuky alkoholu a nealkoholických nápojov.

Priemerný účet za plnú večeru bude 500-700 rubľov. V mnohých kaviarňach a reštauráciách v pracovných dňoch sa môžete dostať na obed len za 250 rubľov. Pobrežné snack bary ponúkajú možnosti rozpočtu. Obed tu bude stáť 300 rubľov z jedného. Ak chcete mať večeru v národnej inštitúcii Apache, budete musieť rozložiť 350-500 rubľov. Na pláži môžete jesť zmrzlinu, kukuricu. Khachapuri na pláži bude stáť 60-70 rubľov.

Ak nemusíte ľutovať jedlo za gastronomické pôžitky, potom aspoň raz by ste mali navštíviť najstaršiu reštauráciu v meste, Gagripsha. Je starší ako 100 rokov. Tu je špeciálna atmosféra, ktorá udržuje stopy Nicholaša II., Stalina, Gorka, Fyodora Shalyapina, Čechova, Bunina. Preto bude cena stáť a priemerný obed - asi 1 700 rubľov za každý.

Nemôžete opustiť toto mesto bez ochutnávky exkluzívnych miestnych potrieb. Miestna hominy tu slúžila so syrom a fazuľou. Slávne abcházske syry majú špeciálnu chuť: suluguni, ashvchapan s mätovou náplňou, pikantná fermentovaná mliečna omáčka.

Odporúča sa tiež ochutnať jahňacie mäso pečené na šupke, kozie mäso s adjikou, pečeňový kebab, varené pečeňové orechy. Teplé údené ryby majú špeciálnu chuť a vôňu. Neuvádzajte zoznam všetkých špecialít miestnej kuchyne - musíte vyskúšať všetko!

Oddychujte v Gagra 2018 pri mori

Hotel Gagra poskytuje hosťom 50 km krásnych pláží. Každá z nich je verejne prístupná. Nájdete tu pláž, ktorá je pokrytá zmesou piesku a malých kamienkov, ale hlavnou časťou je kamienkové pobrežie.

Rovnako ako samotné mesto, pláže sú rozdelené na tie, ktoré patria do Starého a Nového mesta. Rodiny s deťmi a tí, ktorí milujú nečinný pobyt v tichu odpočívajú na pláži starého Gagra. Existuje len málo ľudí a nedostatočne rozvinutá infraštruktúra. Zábava tu minimálne. Nová Gagra priťahuje milovníkov outdoorových aktivít. Ponúka:

 • lode;
 • lode;
 • katamarány;
 • vodné bicykle;
 • gumové "banány";
 • paraglidisté;
 • vodný park;
 • potápanie.

Zamerala sa tiež na množstvo reštaurácií a plážových reštaurácií.

Odpočívaj v Gagra (Abcházsko) 2018: zotavenie

Pre liečbu a prevenciu chorôb v tomto stredisku postavené kúpeľné sanatórium. Hlavná časť postupu zakladá svoj vplyv na horúce pramene sírovodíkových vlastností. Miestna termálna voda pomáha predchádzať chorobám kože, kardiovaskulárnemu systému, urogenitálnym, nervovým, muskuloskeletálnym a iným ochoreniam.

Odpočívaj v Gagra 2018 bez sprostredkovateľov: súkromný sektor, hotely

Výhodou rezortu je veľký počet možností ubytovania. Líšia sa nákladmi, vzdialenosťou od mora a úrovňou pohodlia. V závislosti od sezóny sa môžu ceny líšiť, avšak v priemere sú dostatočné.
Najdrahšie náklady na bývanie v júli a auguste. V meste Gagra získali štyri hviezdy iba dva hotely. Počet v nich bude stáť 4700 rubľov. Ak by sa výber dostal na miestne sanatóriá, malo by sa pamätať na to, že ich interiérová výzdoba je celkom demokratická a na niektorých miestach aj chudobná.

Miestne mini-hotely môžu ponúkať ubytovanie s plnou penziou alebo so schopnosťou variť vlastné jedlo. Zvyčajne v takýchto zariadeniach je parkovisko, detská zábava, terasy, grilovanie. Ubytovanie tu bude stáť asi 800 rubľov. Ak si želáte, môžete si uložiť a prenajať byt v súkromnom sektore. Táto služba bude stáť iba 450 rubľov. Malo by sa však pamätať na to, že v takýchto apartmánoch bude minimálny komfort.

Oddych v Gagra 2018: All inclusive ceny s jedlom

Fanúšikovia špičkového odpočinku a zvýšený komfort môžu byť odporúčaní na získanie kolies na systéme "All inclusive". V meste Gagra pôsobí na tomto princípe veľa hotelov a penziónov:

 • Hotel Amra Park-Hotel & Spa ponúka tri jedlá denne a širokú škálu služieb v cenách od 1800 do 2300 rubľov na osobu a deň;
 • penzión "Cote d'Azur" - 2300 - 2560 rubľov;
 • Penzión "Energetik" - 1750 rubľov;
 • sanatórium. Chelyuskintsev - 1500 - 2000 rubľov;
 • penzión "San Marina" - 1550 - 2300 rubľov;
 • hotel "Sunrise Garden Hotel" - 1700 - 2500 rubľov a ďalšie.

Zábava a atrakcie mesta Gagra

V Gagra existujú všetky podmienky pre nadšencov potápania. Program potápačského programu môže zahŕňať aj prehľad koralových útesov a náročnejšiu prechádzku po potopených lodiach Veľkej vlasteneckej vojny. Na pobreží je množstvo potápačských centier s kvalifikovanými inštruktormi. Polhodinová relácia bude stáť v priemere 1500 rubľov.Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí:

 • Abaatova pevnosť - najstaršia architektonická a historická pamiatka;
 • Joekvar Gorge;
 • Kostol Gagra a múzeum abcházskych zbraní;
 • hrad kniežaťa Oldenburgu;
 • Pobrežný park;
 • Pozorovacia paluba;
 • Crow Crow (Krubera) a ďalšie.


Pre deti ponúka Gagra vodný park s deviatimi tobogánmi, ôsmymi bazénmi a niekoľkými kaviarňami. Zaujímavá návšteva zábavného parku a detského centra tvorivosti.

Podnebie letoviska mesta

Gagra je považované za najteplejšie mesto Abcházska. Aj v zime kvitnú tu kvety. Od mája do októbra môžete plávať v mori. Hory sú čo najbližšie k moru, čo pomáha vytvoriť jedinečné podnebie. Najteplejší je tu od júla do augusta a je chladný až v januári. Frost je zriedkavý fenomén. Zrážky padajú v zimných mesiacoch a skoro na jar. Môžete si vychutnávať slnko v Gagra po dobu siedmich mesiacov ročne, čo robí klímu pohodlné pre turistov všetkých vekových skupín.

Dovolenka v Gagra 2018: recenzie turistov

Nie všetci turisti dostali maximálnu radosť z ostatných v Gagra. Niektoré recenzie naznačujú nehygienické podmienky, ktoré vedú k najrôznejším druhom infekcií. Iní hostia mesta si sťažujú, že budovy v meste neboli dlho rekonštruované a ich vzhľad je veľmi žiaduci.

Môžete tiež nájsť názor na nepriateľský postoj miestnych obyvateľov. V niektorých prípadoch boli turistom ponúknutá jedna služba za dohodnutú cenu, prípadne poskytnutie úplne inej za veľké peniaze.

Ale všetci turisti jednohlasne hovoria o veľkoleposti krajiny, nádherných výhľadov a krásnej prírode. Dá sa vyvodiť záver, že je ľahké získať dobrý dojem z ostatných tým, že sa k nemu priblížime a starostlivo vyberie miesta ubytovania, jedla a zábavy.

Loading...