Články

Odpočívajte na Kryme v lete roku 2018

Krymský polostrov je umývaný na jednej strane Čiernym morom a na druhej strane Azov. To je dôvod, prečo mnohí krajania a zahraniční hostia vyberajú túto jedinečnú oblasť pre letnú dovolenku.

Na Kryme si každý turista nájde zábavu. Teplé more, liečivý vzduch a nádherná krajina nebudú môcť nechať nikoho ľahostajným. Mnohé motely prijímajú návštevníkov po celý rok.

Podnebie v Kryme

Krym má mierne mierne kontinentálne podnebie. Leto tu je teplé a suché, čo každoročne láka tisíce turistov. Priemerná letná teplota je 250C, čím sa zabezpečí pohodlný pobyt pri mori. Tu zriedka prší, čo umožní, aby sa nebola obava z rozbitých sviatkov. Aj silný vietor sa takmer nikdy nestane. Pohorie spoľahlivo skryje pláže z tohto prírodného javu.

Aký bod Krymu si vybrať pre zvyšok

Než začnete hľadať miesto vhodné na rekreáciu na Kryme, musíte sa rozhodnúť pre vaše preferencie. Tiež je potrebné prepočítať rozpočet vopred. Toto je obzvlášť dôležité, ak plánujete odpočívať s deťmi. Hlavné a najobľúbenejšie mestá na návštevu sú Evpatoria, Simferopol, Jalta, Feodosija a Sevastopol.

Skúsení turisti odporúčajú hľadanie lacných letov cez Skyscanner. Môžete nájsť cenovo dostupné a pohodlné riešenie pre život v službe RoomGuru. Pre veľkú zábavu spoločnosť nájsť najlepšie možnosti ubytovania pomôže Booking.com.

Simferopol

V samotnom strede polostrova je hlavným mestom Krymskej republiky - Simferopol. Môžete sa sem dostať vlakom alebo letom. Ak bol vybraný vlak, budete musieť využiť služby trajektov. V blízkej budúcnosti sa plánuje otvoriť most, ktorý spojí Rusko s Krymským polostrovom.

Mesto rozvinulo infraštruktúru. Môžete sa pohybovať po meste na mnohých autobusoch, trolejbusoch a taxíkoch. Medzi atrakcie stojí za pozornosť múzeum čokolády, múzeum domu Milgauzen a katedrála Trojice. Môžete si prenajať izbu v hoteli Simferopol od 1200 rubles za noc. Pri výbere izby v penzióne by ste mali platiť od 1300 rubľov a apartmány budú vyžadovať, aby hostia rozložili z 2000 rubľov denne.

Jevpatorija

Môžete kombinovať zdravotnú starostlivosť s letnou dovolenkou, ak strávite svoju dovolenku v Yevpatoria. Voda v miestnych jazerách je známa svojou vysokou koncentráciou soli. Tiež sa považuje za miestne bahno. Je možné vykonať prevenciu gastrointestinálnych ochorení prostredníctvom niekoľkých zdrojov minerálnej vody, na ktorých sú postavené sanatoria Evpatoria. Priemerná letná teplota dosahuje 220 ° C.

Okrem oživenia sú tu turistov priťahovaní aj mnohé starobylé pamiatky. Hostia mesta by mali ísť do múzea miestnej histórie, miestneho vodného parku, pozrite ruiny Kerkinitidy a loď "Santa Fe", ktorá sa potopila pri pobreží Krymu. Turisti môžu mať záujem aj o architektúru chrámu sv. Eliáša.

Pri výbere hotela pri mori musíte byť pripravení zaplatiť za deň z 2500 rubľov. V ekonomickom režime môžete relaxovať v izbe penziónu za cenu 1200 rubľov. Ak chcete, môžete si prenajať apartmán pri mori. Cena sa bude líšiť v závislosti od životných podmienok od 1300 rubľov za deň. Celý dom pri mori sa zvýši na minimálne 2500 rubľov.

Theodosius

Najlepšie piesočné pláže na Kryme sa nachádzajú v meste Feodosia. Hlavnou atrakciou tohto mesta je považovaná za vyhynutú sopku Kara-Dag, ktorá "spala" pred mnohými rokmi.

Hlavná sezóna je tu v auguste, keď priemerná teplota vzduchu dosiahne 220C. Turistom sa ponúka rozsiahly kultúrny program. Múzeum miestnych tradícií, rezervácia Karadag, kostol sv. Sergia a oveľa viac si zaslúži pozornosť. Za deň v miestnych hoteloch platí od 2900 rubľov. Ak výber spadol na izbu v penzióne, môže sa odstrániť aj na 500 rubľov.

Koktebel

Obec Koktebel sa tiahla pozdĺž brehu zálivu Koktebel. Tu si môžete potiahnuť nervy extrémnou zábavou. Špeciálny prúd vzduchu priťahuje fanúšikov takého športu, ako je kĺzanie. Okrem toho sa môžete zabaviť na návšteve vodného parku a delfinária.

Obľúbenosť obce priniesla aj produkciu jedinečných vín, ktoré určite potrebujete vyskúšať. Môžete tu zostať v hoteli lacno, len za 1000 rubľov za deň. Ak sa v penzióne objaví miestnosť, je možné ju prenajať až za 400 rubľov. Samostatný byt v blízkosti mora bude stáť od 1200 rubľov.

Jalta

Jalta môže byť považované za najobľúbenejšie mesto na Kryme. Mnoho turistov nevedomky zvolí tento smer, pokiaľ ide o odpočinok na Kryme. Tu odpočinok môže byť informatívny, športový a len relaxačný. Miesta, ktoré treba ísť, sú Glade of Fairy Tales, kaštieľ Swallow's Nest, ako aj známa miestna zoologická záhrada. V hoteloch pri mori je možné si prenajať izbu 1500 ruží denne. Penzióny poskytujú svoje izby za 1300 rubľov a byt je možné si prenajať až za 1 700 rubľov.

Sevastopoľ

Najväčšie mesto na krymskom polostrove je Sevastopol. Tu je najteplejšie podnebie a krásna krajina. Výlety do tohto miesta sú obzvlášť obľúbené kvôli bohatej histórii mesta. Sevastopol dostal titul Hero. Aj tu je najväčší prístav Ruska. Ak chcete relaxovať v izbách hotelov v Sevastopole bude musieť zaplatiť od 1200 rubľov za noc. Izby v mini-domoch budú stáť od 1000 rubľov.

Ak potrebujete rozpočet na dovolenku, mali by ste navštíviť obec Corner, mesto Alushta, Sudak, obec Mirny, Olenvka, Belyaus, Orlovka, Silent Bay. Krymské pobrežie vám umožňuje relaxovať divochov. Ploché plochy sú ideálne pre kempingy. Na niektorých miestach sú takéto tábory nastavené vopred a turisti potrebujú len kúpiť si miesto pre malú sumu peňazí a postaviť tam svoj stan. Niekoľko kempov je vybavených sprchou, toaletou a dokonca aj elektrickou energiou.

Krym je skvelé miesto na zjednotenie s prírodou. Unikátny pomer lesných, skalnatých a piesočnatých pláží a stepí vytvára mikroklímu, ktorá sa nenájdete nikde inde na svete. Je uznávaný ako jeden z najlepších pre wellness zájazdy. A horské krajiny a západy slnka nad morom vám umožnia relaxovať nielen telo, ale aj dušu.

Loading...