Články

Top 10 najkrajších plemien psov

Krása je subjektívny pojem. Každá živá bytosť je krásna svojou vlastnou cestou, každý neživý objekt má svoje vlastné šarm.

Ak hovoríme o svojom vlastnom domácom miláčikovi, potom, samozrejme, majiteľ je najkrajšie. Zoznam najatraktívnejších vonkajších hornín, ktorý je uvedený nižšie, má veľmi neurčité kritériá na hodnotenie jeho cieľov. Väčšinou ide o ozdobné plemená určené na potešenie očí majiteľov a ľudí okolo nich.

Yorkshire teriér

Samotné mikrozuby priťahujú pozornosť svojou citlivosťou a bezbrannosťou. Yorkie je jedným zo zástupcov módnych dekoratívnych plemien. Takíto psi sú populárni, krásni a extrémne drahí. Okrem toho sa zviera nenarazí, čo pridá k sebe body. V srdci všetkých obyvateľov domu sa okamžite usadil zábavný energický pes. Malá veľkosť nezabráni tomu, aby bol pes odvážny a nemilosrdný, pokiaľ ide o hlodavce a iné malé zvieratá.

York vyžaduje starostlivú starostlivosť a pravidelné zrážky. Takýto zviera sa stane významnou položkou rodinných výdavkov.

Bernský salašnícky pes

Jedná sa o jedno z najkrajších plemien na svete. V tomto zvierati je všetka milosť a zdokonaľovanie, ktoré pes môže mať. Okrem zjavnej krásy, pes preukazuje jemnú povahu a dostatočnú silu na ochranu svojich blízkych. Pes je schopný chrániť majiteľov domov, ich deti a majetok.

Moderná spoločnosť vo Švajčiarsku teraz nepoužíva horský pes na pastvu. Zviera sa stalo spoločným psom a zvládne úlohu. Stabilná psychika robí psa veľkým priateľom pre deti. Bernský salašnícky pes sa sotva môže stať osamelou, takže bude musieť stráviť veľa času.

Akita Inu

Akita Inu je jedným z najstarších japonských plemien. Má nestabilnú náladu a nepríjemné správanie. Napriek tomu sa zástupcovia plemena stali mimoriadne obľúbenými svojimi luxusnými vzhľadmi. Tento vzdialený bratranec špice priniesol dojem načervenalého kusa elegancie dlhých noh a aristokratickej milosti.

Milovníci plemena vedia, že krása nie je jedinou výhodou Akity. Existuje veľa ďalších vlastností:

  • agility;
  • sila;
  • odvaha;
  • venovanie;
  • vytrvalosť;
  • vytrvalosť.

Bude trvať veľa sily a trpezlivosti, aby ste zvedli toto zviera. V dôsledku toho dostane majiteľ jedinečné zviera vo svojich vonkajších vlastnostiach.

doberman

Doberman neodmysliteľnou brutálnou krásou. Jeho telo je prominentný sval, lesklá pokožka a elegantné línie. Elegance tu s výkonom a silou. V rodine je také zviera láskyplný, láskyplný a verný priateľ.

Dobrá nálada sa dramaticky mení, ak zviera cíti nebezpečenstvo pre svojich blízkych. Dokáže preukázať agresivitu, ktorá sa stáva desivou podívanou. Pes má ústa plné ostrých zubov a rýchlosť a pevnosť neumožnia únoscovi uniknúť. Je to vynikajúci bodyguard, ktorý sa v kombinácii môže stať ornamentom.

Obrie knírač

Obrie knírač vyzerá elegantne a ušľachtilý. Tento pes vyžaduje opatrné odchod a pravidelné strihanie vlasov. Pes má dlhé pôvabné nohy a štíhle telo. To je dosť na to, aby si potešilo oči najsmutnejšieho esthetu.

Spolu s krásou majiteľa psa dostane veselý energický priateľ s rozvážnou náladou. Môžete tiež bezpečne počítať s bezpečnostnými a poľovníckymi inštinktami. Zvýšené zviera sa stane nádherným priateľom pre deti a neveľkým spoločníkom svojich dospelých hostiteľov.

Zlatý retriever

Podiely tela retrievera robia psa veľmi atraktívnym. V kombinácii s mäkkými pretiahnutými vlasmi so zlatým odtieňom poskytuje takáto postava príležitosť zaradiť sa do tohto hodnotenia.

Veľké psy by nemali byť zavádzajúce. Pes nie je absolútne agresívny a niekde ani naivný. Ľahko konverguje s ľuďmi, verí cudzím a stáva sa vynikajúcim priateľom pre deti. Nemali by ste počítať s retrieverom ako strážcom. Neútočí. Všetko, čo od neho možno očakávať v extrémnych situáciách, je hlasné štekanie.

Samojedný pes

Samojedý pes sa páči. Toto je veselé zviera, ktoré sa vyznačuje svalovou silou a krásou. Toto plemeno je vhodné pre aktívnych ľudí, ktorí sú pripravení hrať na hodiny a tráviť čas so svojim domácim miláčikom. Samoyed sa rýchlo stáva priloženým k majiteľom a trpí sám. Pes má mimoriadnu citlivosť pre deti.

Je takmer nemožné vzbudiť strážcu alebo bodyguard zo samojedníka. Dostáva sa k všetkým, ktorí prejavujú lásku k nemu. Najdôležitejšou vecou pre psa je častá chôdza a aktívne hry.

Alaskan Malamute

Jedno z prvých miest v rebríčku najkrajších psov by malo mať Alaskan Malamute. Vzhľad tohto majestátneho zvieraťa je fascinujúci. Môžu obdivovať, zatiaľ čo spí alebo sa túži na prechádzku. Pes sa podobá vlk s krásnymi očami bez dna a luxusnou kožušinou. Vo svojom vzhľade je sofistikovanosť a elegancia čistokrvného psa zmiešaného so silou a bojom proti divokému zvieraťu.

Napriek tejto tajomnej a úcty inspirujúcej podobe, pes ukazuje otvorenosť ku komunikácii a priateľskej príležitosti. V tomto prípade, ak je to potrebné, zviera vykazuje inštinkty bojovníka a lovca. Môže útočiť na agresora a spôsobiť ho hmatateľné zranenia. Kompetentný prístup k výchove šteniat umožní rodine dobrú stráž a priateľa. Malo by sa pamätať na to, že nedostatok pohybu môže spôsobiť vážne poškodenie duševného a fyzického zdravia zvieraťa.

Nemecký ovčiak

Dobre upravený nemecký ovčiak je nádherný pohľad. Niet divu, že existuje veľa fanúšikov plemena na svete. Pohľad na hrdo mávajúci pes vedľa majiteľa je fascinujúci.

Ovesná popularita spočíva nielen v jej estetických vlastnostiach. Takýto pes je asistent, priateľ, spoločník, stráž a dokonca zamestnanec. Môže byť použitý v rôznych oblastiach života. Nie je to nič, polícia radšej vyškolila zástupcov tohto konkrétneho plemena. Nemecký ovčiak je poslušný a výkonný. Tieto vlastnosti spolu s živou myšlienkou dávajú spoločnosti vynikajúce vyhľadávače a strážniky.

Pre normálny život pastier vyžaduje pravidelnú chôdzu a fyzickú aktivitu. Nezabudnite na prirodzené pudy. V časoch nebezpečenstva, ktoré pes cíti vlastným spôsobom, môže napadnúť cudzinca alebo iné zviera. Pre všetkých nových ľudí je pes nepriateľský, pretože podstata plemena obsahuje ducha ochrancu.

Sibírsky husky

Ďalším nesporným pekným mužom v poradí je sibírsky husky. Fluffy pes preukazuje duálnu povahu svojej povahy. On je laskavý a jemný s členmi svojej rodiny a môže ukázať nečakanú agresiu voči cudzím ľuďom bez zjavného dôvodu. Krv vzdialeného príbuzného - vlka - hrá v tejto veci prvoradú úlohu.

Huskies sú povolaní robiť fyzickú prácu. Preto pre zdravie a dobrú náladu domáceho psa, musíte pravidelne chodiť a nechať to bežať veľa. Iba v tomto prípade si zviera zachová svoju prirodzenú vytrvalosť.

Ktorékoľvek z vyššie uvedených plemien, rovnako ako tie, ktoré nevytvorili zoznam, sa môžu na jednotlivých výstavách ukázať krásou. Odborníci vyhodnotia zviera podľa kritérií, ktoré každé konkrétne plemeno predpokladá. Celkové hodnotenie vzhľadu psov sa však stále robí podľa hlavných estetických myšlienok o kráse čiar, tvarov a farieb.

Loading...