Články

Karty na Nový rok 2018 to urobte sami

Dlho je známe, že darčeky vyrobené vlastnými rukami sú obohatené o špeciálne teplo a pozitívnu energiu. Tieto malé veci budú pre najbližších ľudí veľmi príjemným prekvapením. Najmä ak sa pokúsite stráviť trochu viac času a starostlivosti na nich.
Vianočné pohľadnice - je jednou zo zložiek darčekov. Takéto papierové dekoratívne tokeny svietia so všetkými farbami dúhy a brilantnými odtieňmi. Najjednoduchšie je vyjadriť svoje pocity a želania prostredníctvom pohľadnice, pretože na nich je možné čerpať niečo. Ak kresby nestačí, farebný nápis ich doplní a poskytne celú škálu pocitov darcu.Najjednoduchšou vecou je odstrániť papierovú siluetu novoročného hrdinu alebo predmetu a prilepiť ho na prednú stranu pohľadnice. Aplikáciu môžete doplniť iskrami, kamienkami, stuhami a samozrejme teplými slovami a pozdravmi. Pre tých, ktorí sú ochotní stráviť trochu viac času a úsilia na remeslo, nižšie je niekoľko majstrovských tried na vytváranie svetlých a originálnych kariet.

Blahoželanie "Rybia kosť"

Pohľadnica "Sleďová kosť" - štýlový a elegantný dar, ktorý si môžete urobiť sami. Na začiatok je potrebné pripraviť vlnitú lepenku so vzorkami, pastelovým papierom, striekaním, papierovým nôžkom, lepidlom, nožnicami, ozdobnými korálkami a kamienkami, obojstrannou páskou, pigmentovým vankúšom, dekoratívnou zlacenou krajkou, priehľadným lepidlom, , ceruzka, nástroj na tvarovanie ryhovania, ceruzka.

Ak chcete začať, musíte vytvoriť šablónu. Obdĺžnik o rozmeroch 29 cm až 13 cm je vyrezaný z papiera pre pastely, potom je papier zložený podľa schémy, ktorá je navrhnutá nižšie, a vzniká pokovovanie.

Krídla obdĺžnika sú nakrájané na tvar vianočného stromčeka. Na vlnitú lepenku na vnútornej strane náteru sa aplikuje podľa typu postreku. Potom sú z nej vyrezané 4 polovice vianočného stromčeka (2 ľavé a 2 pravé strany). V rovnakej lepenke je vyrezaný obdĺžnik s rozmermi 13 cm až 2 cm a z papiera tiež vyrezaný obdĺžnik s rozmermi 12 cm až 2 cm.

Pomocou pigmentového vankúša sú všetky vyrezané časti tónované. Ďalej je potrebné lepiť kábel a podklad na prázdne, ako je to urobené na fotografii.

Na vrchu podkladu lepia vybrané fotografie, fotografie alebo novoročné priania. Potom je hotová karta zdobená korálkami a kamienkami podľa vášho vkusu.

Vianočný strom vyzdobiť novoročnú kartu

Každá karta alebo darčekové balenie bude zaujímavejšie a originálnejšie, ak ju vyzdobíte s objemným vianočným stromčekom zloženým z papiera. Na tento účel pripravte päť štvorcových kusov papiera s dĺžkou strany 10 cm, 9 cm, 7,5 cm, 6,5 cm a 5,5 cm. Trojuholník je tvorený veľkým štvorcom, ako na fotografii nižšie. Trojuholník je rozvinutý a znova zložený, ale naopak, ohýbanie dovnútra protiľahlých strán postavy. Znovu rozložený hárok je umiestnený pred vami. Pozdĺž línií skladania zložte priestorový trojuholník. Jedna strana je zložená dovnútra. Tiež pochádza z opačnej strany. Výsledok je jedným z detailov, ktoré tvoria budúci vianočný stromček. Rovnakým spôsobom pridáme zvyšné štvorce. Po dokončení všetkých častí je na hornej strane každej strany pripevnená malá časť obojstrannej pásky. Všetky podrobnosti sa zvyšujú jeden k druhému. Týmto spôsobom získavame pekný a ľahký ozdobný vianočný stromček.

Karta s plsteným guličkou

Pri vytváraní roztomilých a jednoduchých pohľadníc potrebujete nejaké materiály a starostlivosť. Je potrebné pripraviť kartónový plech o rozmeroch 24 cm až 17 cm, rôzne stuhy a tenké šnúrky, kúsok plsti, závit, lepidlo, hotové vianočné prihlášky, šijacie potreby.

Vopred pripravené údaje pre aplikáciu musia byť upevnené na plsť a starostlivo strihané. Lepidlá, šnúrky a iné dekoratívne detaily lepiame priamo na postavu vyrezanú z textílie.

Dokončená postava je lepená alebo prišitá na pohľadnicu. Pre samotnú kartu je lepšie vybrať tenký papier, aby ste ju počas šitia nerušili ihlou.

Na ozdobný efekt môžete na papier vyšívať líniu napodobňujúcu vlákno na zavesenie vianočných stromčekov.

Vedľa šitých hračiek môžete lepiť pásik na handry a vytvoriť tak nádherný vzhľad. Aj na prednej strane je potrebné písať pozdravy a novoročné priania. Pohľadnica je pripravená!

Vianočný strom spozorovaný snehom na pohľadnici

Najzaujímavejšie sú pohľadnice s volumetrickými aplikáciami. Je veľmi príjemné otvoriť taký darček a vidieť vo vnútri objemnú hračku. Najmä ak toto prekvapenie urobí s dušou. Takáto je pohľadnica so zasnešenou časťou vianočného stromčeka vo vnútri.

Pre prácu budete potrebovať lepenku na samotnú kartu, lepenku na zelený vianočný stromček, nožnice, lepidlo, dekoratívne prvky, vlnu alebo podobne.

Vyrezali sme päť pásikov rôznej dĺžky a šírku 1,5 cm zo zelenej lepenky. Každý pás je o 2 cm dlhší ako ten predchádzajúci. Výsledné časti sú zložené v harmonickej. Potom sa z druhého listu lepenky vyrezá obdĺžnik vhodnej veľkosti a sklopí sa na polovicu, aby sa získala karta. Zelené akordeóny sú navzájom lepené jeden nad druhým od najväčšieho po najmenší. Ďalším krokom je ozdobenie vianočného stromčeka s "snehom" z bavlny a papierových snehových vločiek, rovnako ako dekoratívne rhinestones, korálky a iskry.

Objemová vianočná karta papierových slučiek

Ďalšia dekoratívna papierová hračka je vyrobená tak ľahko, že ju môžete pritiahnuť. Môže mať akúkoľvek formu. Najdôležitejšie je, že tento formulár zodpovedá sviatkom na Nový rok.

Ak chcete začať, potrebujete len farebný papier, lepidlo a nožnice. Zvážte možnosť výroby dekoratívneho vianočného stromčeka na zdobenie kariet alebo ozdobenie darčekových krabičiek. Farebný papier je rozrezaný na rovnaké pásy, ktoré sú na koncoch navzájom prilepené tak, aby sa získali slučky.

Najprv lepte detail zobrazujúci kmeň stromu. Nasleduje rozloženie a lepenie nižšej úrovne vetví. Ďalšia úroveň obsahuje jednu slučku menej a tak ďalej až do najvyššej úrovne, kde zostáva len jedna slučka.

Rovnako je možné vytvoriť ďalšiu hračku, ktorá je jednoduchá v tvare, od svetlých papierových slučiek: guľa, snehuliak, darčeková krabička atď. Takto vyzdobená karta bude veľmi neobvyklá a originálna.

Všetky tieto jednoduché remeslá budú môcť priniesť potešenie tým, ktorí ich robia, aj tými, pre ktorých sú určené. Koniec koncov, vianočná nálada sa skladá z takých maličkostí.

Pre každý darček z obchodu si môžete priložiť domácu pohľadnicu, aby ste si mohli nechať svoju dovolenku na dovolenku.

Loading...