Články

DIY svadobné dekorácie

Svadba je vynikajúca príležitosť preukázať svoje zručnosti pri vytváraní vlastného domáceho dekorácie. Táto udalosť zahŕňa obrovské množstvo šperkov všetkých druhov účelov, tvarov a farieb. Niektoré z nich vyžadujú skutočné zručnosti a špeciálne materiály. Pre ostatných sú vhodné vhodné nástroje. Tento článok ponúka niekoľko možností na výrobu šperkov z druhej skupiny.Ohromné ​​svadobné sviečky držiaky na stole

Sviečky - dekorácia akejkoľvek romantickej udalosti. Na svadbu sa stanú symbolom tepla a svetla, ktoré by mali sprevádzať mladých ľudí po celý svoj život. Sviečky pomôžu zdobiť udalosť v akomkoľvek štýle.


Ak chcete vytvoriť originálne a jednoduché svietniky, musíte stráviť dosť času. Takéto dekoratívne prvky priťahujú pozornosť hostí a harmonicky zapadajú do svadobnej atmosféry.

Ak chcete začať, musíte získať silikónovú pištoľ, silikónové paličky, malé vetvy a hrúbky, čajové sviečky a poháre z odolného priehľadného skla. V každej pohári na spodnej časti je umiestnená čajová sviečka. Potom musí byť každá vetvička roztieraná zahriatym silikónom a jemne zatlačte mimo sklo. Robíme to s každou ďalšou vetvou, kým sa sklo úplne nezakrýva improvizovaným mini-plotom.

Výsledkom tejto jednoduchej práce budú unikátne výrobky, ktoré zdobia interiér. Navyše môžete sklenené konáre zabaliť cez biele pásky a priviazať malý luk. Tým sa pridá slávnostná slávnosť a neha.

Maľovanie okuliarov: niekoľko súčasných metód

Osobitná pozornosť sa venuje okuliarom, z ktorých budú mladí ľudia piť. Často sa tieto okuliare premenili na umelecké dielo pomocou iskier, akrylovej farby, pásky a polymérnej hliny.Štýl "Konfety"

Očarujúci hrášok na elegantných okuliaroch môže vytvoriť slávnostnú náladu. V závislosti od farby môžu také poháre na víno vyzdobiť akúkoľvek oslavu. Na svadobný obrad je lepšie vybrať si bielu, čiernu, striebornú alebo zlatú farbu. Ak má svadba vlastnú farebnú schému, kruhy môžu mať rovnaký odtieň s hlavnými prvkami dekorácie.

Ak chcete vytvoriť vzor, ​​budete potrebovať akrylovú (obrysovú) farbu na kreslenie na sklo. Alternatívou môže byť značka na zdobenie riadu alebo bežného laku na nechty. Ak chcete nechať okuliare v pamäti a používať ich na ich zamýšľaný účel, je lepšie zostať na akryláte, pretože je odolnejšie voči praniu a nezmizne s časom. Budete tiež potrebovať tuhú kefu alebo ceruzku s gumovým pásikom na konci. Bavlnené tampóny a kotúče pomôžu opraviť kresbu.

Pred začatím práce by mal byť povrch skla dôkladne odmastený a vysušený. Malé množstvo farby sa vytláča na rovný povrch. Ďalej pomocou niektorého z nástrojov môžete dať body. Pre pohodlie držte sklo hore dnom. Štetec, vaty a guma na ceruzky nechávajú kruhy s rôznym priemerom. Preto s ich pomocou môžete vytvoriť rôzne kombinácie a vzory.

Body môžu byť priamky od spodnej strany nahor alebo okolo skla okolo. Je dôležité nechať pár centimetrov od okraja, aby sa farba nedostala do úst, keď ste pili nápoje. Po aplikácii vzorky je dôležité, aby bol pigment úplne suchý. Farba na riad vyžaduje zvláštny spôsob sušenia: umiestnite okuliare do rúry a ohrejte ich na teplotu 150 ° C0, po ktorom by mali poháre na víno vychladnúť jediným spôsobom. Ak sa značka používa na zafarbenie, nemusíte sa kresba dotýkať 24 hodín.
Lakovanie skla

Ďalším spôsobom, ako ozdobiť okuliare, je premeniť ich na malé nádherné kvety.

Na začiatok je potrebné pripraviť bavlnené vložky, tyčinky, prostriedky na odmasťovanie povrchov, syntetické kefy rôznych veľkostí, paletu, plastovú platňu, akrylové farby na maľovanie skla, značkovač, lesk.

Musíte začať s odmasťovaním povrchu skla. Ďalej sa farby doštičiek miešajú až po vytvorenie potrebných odtieňov. Viac delikátnych farieb, ktoré sú vhodné na dekoráciu svadobných okuliarov, sa získavajú zmiešaním farieb s bielou. Pomocou vatového tampónu alebo kefy naneste na dno skla mimo tyčinku. Môžu byť čierne alebo žlté.

Vzhľadom k tomu, kvetina bude viacvrstvová, musíte najprv dať prvú vrstvu na suchu. Ďalším krokom bude aplikácia žíl, po ktorej môžete nakresliť okvetné lístky.

Nakoniec sa nakreslí pedikel a stopka. Potom sa má sklo pečať. Za týmto účelom sa udržuje v rúre 30 minút pri teplote 150 ° C0, To bude opraviť farbu na skle po mnoho rokov.

Táto technika vám umožňuje vytvárať umelecké diela. Ich kvalita bude závisieť od úrovne zručnosti autora.

Srdce z plstených ruží

Srdce tkaninových ruží sa môže stať centrálnym dekoratívnym prvkom v svadobnej hale. Ak chcete začať, musíte si vziať lepenku, lepiacu pištoľ, vhodnú tkaninu, ceruzku, nožnice. Pre samotné kvety je lepšie vybrať tenkú plsť požadovaného odtieňa.

Z plsti je potrebné vystrihnúť veľké množstvo kruhov s priemerom asi 5 cm, potom je potrebné zobrať 2 diely a dať ich dohromady, ktoré sa prekrývajú uprostred. Potom obe časti súčasne sklopia na polovicu.

Výsledná štruktúra musí byť skrútená do hustého valca. V dôsledku toho sa kvetenstvo okvetných lístkov ruží získava zhora.

Ďalej, na predrezanú formu lepenky musíte nalepiť výsledné kvety. Na to urobia rozmazané dno silikónom, vyhrievané špeciálnou pištoľou a tesne roztiahnuté na lepenkovom srdci. Výsledkom budú sametové obložené panely na slávnostnú výzdobu miestnosti.

Existuje mnoho dekoratívnych prvkov, ktoré pomôžu urobiť svadbu jasnejšie a zábavnejšie. Urobíte ich vlastnými rukami, môžete ušetriť významné množstvo a investovať do svojej dovolenky atmosféru vašej teplo a duša.


Dekorácia slávnostnej sály s vlastnou rukou môže byť skvelým darom pre mladých. Aby boli dekoratívne predmety vysokej kvality, odporúča sa navštíviť umelecké kurzy alebo workshopy o dekupovaní.

Loading...