Interiér

Odliate mramorové kúpele

Mramorové prvky v interiéri - skutočné umenie dizajnu. Tento materiál je vždy spojený s luxusom a eleganciou. Ale môže to byť považované za funkčné a praktické? Mnohí z nás pochybujú, že veria, že platia iba za estetické vlastnosti mramoru. Ratatum.com rozptýli konštruované mýty a rozprávali sa o výhodách a nevýhodách tohto materiálu.

Mramor vo vnútornej výzdobe

V modernom dizajne je mramor spolu s kameňom a sklom široko používaný pri výrobe sanitárnej keramiky, dizajnu kúpeľne a ďalších. Jeho veľkolepý vzhľad je impozantný a niekedy aj šokujúci pre svoju krásu. Odlievanie mramoru je veľmi obľúbené v dekorácii interiéru. V skutočnosti sa tento materiál dá nazvať univerzálnym - umožňuje pánovi realizovať tie najneobvyklejšie nápady. V rukách skúseného skúseného profesionálneho castingu sa mramor stáva skutočným umeleckým dielom!


Výhody liatinových kúpeľov

1. Jednoduchá inštalácia. Tieto kúpele sú inštalované priamo na základni. V niektorých prípadoch vytvárajú otvory montáž alebo dodanie komunikácie v nich.

2. Nízka tepelná vodivosť liatych mramorových kúpeľov umožňuje dlhšiu dobu využívať úpravu vody s voňavou mäkkou penou, pretože udržujú teplotu dokonale, takže kúpeľ je vždy teplý.

3. Schopnosť absorbovať vibrácie. Všetky druhy hydromasážnych zariadení a iných funkčných kúpeľov môžu vytvárať veľa šumu. Ale aj pri štandardných výrobkoch je plnenie vodou sprevádzané vibráciami. Jednou z významných výhod liateho mramoru je funkcia absorpcie akýchkoľvek vibrácií. To nielen zvyšuje pohodlie, ale aj život samotného kúpeľa.

4. Ľahko sa čistí. Pri starostlivom zaobchádzaní s odlievaním kúpeľa potrebujete iba 2 prostriedky: mydlový roztok a mäkkú špongiu. Všetky ostatné metódy a chemikálie pre domácnosť už nebudú potrebné.

5. Vysoká šetrnosť k životnému prostrediu výrobku. Tento ukazovateľ je založený na skutočnosti, že pri výrobe takýchto kúpeľov sa používajú len kvalitné materiály, ktoré boli podrobené mnohým kontrolám úplnej bezpečnosti a bezpečnosti pre dospelých a deti.

6. Odolnosť proti opotrebovaniu. Výrobky z liateho mramoru dokážu dlhodobo udržiavať bezchybný vzhľad. V každodennom živote môžu slúžiť dlho - 15-20 rokov alebo viac.

Nevýhody liateho mramoru

Pre úplné pochopenie vlastností a vlastností takýchto kúpeľov by nebolo užitočné zvážiť druhú stranu mince, a to upriamiť pozornosť na nedostatky liateho mramoru:

1. Vysoké náklady.

Tento aspekt môže byť celkom oprávnený nájsť vzhľadom na estetický luxus produktu, pôvodné dizajnérske nápady a dlhú životnosť materiálu.

2. Veľká váha.

Preprava kúpacej plochy bude vyžadovať pomoc premiestňovačov. Ale znova, tieto nepríjemnosti zvýraznia vyššie uvedené výhody.

3. Slabá odolnosť voči chemikáliám.

Je možné, že časom sa na povrchu kúpeľa vytvoria stopy určitých chemických, kozmetických a iných účinkov. V tomto prípade budete musieť minúť peniaze na špeciálne ochranné pomôcky, ktoré sú dosť drahé.

4. Tendencia tvorby čipov a škrabancov.

Jeden musí len dať do kúpeľa ťažký predmet, napríklad sprchovú nádobu, ako škrabance alebo čip sa vytvára na povrchu plátku. Aj keď je veľmi jednoduché obnoviť kúpeľ, majitelia tejto služby budú musieť ešte zaplatiť slušné množstvo.

Vzhľadom na všetky výhody a nevýhody kúpeľa tvarovaného mramoru je potrebné povedať, že osobitné technické a estetické vlastnosti odôvodňujú všetky jeho nevýhody a pri starostlivom zaobchádzaní s výrobkom nemusia byť.

Výrobné funkcie

V zásade je proces výroby takého kúpeľa dosť jednoduchý. Existujú však niektoré nuansy, ktoré nemožno pozorovať bez profesionálneho skúseného v tejto veci. Práve tieto dôležité body podstatne komplikujú proces výroby a inštalácie:

  • v postupe farbenia primárneho zloženia je každý detail dôležitý, pretože je dosť ťažké získať účinok krásnych prirodzených rozvodov;

  • je veľmi dôležité poznať všetky pomery zmiešaných komponentov. Ale dokonca dôkladné zvládnutie technológie výroby takýchto výrobkov nezaručuje dosiahnutie ideálneho výsledku;

  • pripravte sa na to, že veľa peňazí bude zbytočné, pretože ide o druh platby za dokonalý výsledok a proces učenia.

Odliate mramorové kúpele: výrobný algoritmus

Technológia na výrobu kúpeľov z liateho mramoru vo všeobecnosti zahŕňa niekoľko krokov:

  • prípravné práce, debnenie. Vytváranie krásneho tvaru výrobku je dôležitou súčasťou práce každého profesionálneho a nováčikového staviteľa a dizajnéra;

  • prípravu špeciálnej zmesi pozostávajúcej z rôznych zmesí. Táto fáza zahŕňa nielen výber všetkých zmiešaných zložiek, ale aj farbenie suroviny vo vhodnej farbe;

  • Plnenie - proces je pomerne komplikovaný a je vyrobený špeciálnymi technológiami. Pomocou vibrácií je forma ideálne naplnená a riešenie so správnou hustotou sedí;

  • sušenie zmesi. Je dôležité dodržiavať príslušné úrovne teploty a vlhkosti.

  • po úplnom vysušení sa kúpeľ odstráni z formy a podrobí sa mechanickému spracovaniu;

  • na konci procesu je potrebné nechať hotový výrobok stáť niekoľko dní, aby konečne konsolidoval kvalitu pevnosti.

Dodržiavanie všetkých etáp procesu zohráva kľúčovú úlohu pri dosahovaní kvality a trvanlivosti kúpeľa tvarovaného mramoru. Takýto výrobok sa nepochybne stane skutočným luxusom interiéru kúpeľne.

Loading...