Interiér

Pôvodné myšlienky na zónovanie

Možnosti pre zavedenie vnútorných priečok vo vnútri dostatočne veľkého počtu. Môžu vyzerať ako stenu a môžu mať len polovičnú zónu alebo vykonávajú čisto dekoratívnu funkciu. Najčastejšie sa však používajú ako zónové zariadenia. Ponúkame viac podrobností o zaujímavých možnostiach pre interiérové ​​oddiely.

Výber materiálu

V závislosti od funkčných vlastností vnútorných priečok je vybraný jeden alebo druhý typ materiálu. Zvážte hlavné typy, ich technologické vlastnosti, výhody, nevýhody a cenový segment.

Vnútorné priečky sú vyrobené z takýchto materiálov:

 • sadrokartónové dosky;
 • tehly (duté, plné, keramické, slínkové);
 • sklenené tvárnice;
 • pórobetónové bloky;
 • sklo;
 • bloky z expandovanej íly;
 • polykarbonát;
 • akryl;
 • stromu
 • kov;
 • kombinácia rôznych materiálov.

tehla

Priečky v tvare steny, vyrobené z tehál (tuhé, slínkové alebo duté), sú najťažšie. Ale ich odolnosť a zvuková izolácia je bezkonkurenčná.

Masívna tehla poskytuje možnosť montovať masívne regály a skrine. Je možné upevniť rôzne konštrukcie na priečky z dutých tehál, ale upevnenia by mali byť ešte zosilnené, pretože existuje možnosť spadnúť do prázdneho priestoru.

Konštrukcia slínku a tradičnej tehly má pomerne veľkú váhu, pretože by mala byť namontovaná výhradne na mieste betónovej podlahy. Odporúčame konzultovať s odborníkom, ale takéto zamestnanie je časovo náročné, pomerne nákladné a vyžaduje ďalšie spracovanie (omietanie, tapetovanie alebo maľovanie). Clinkerové oddiely nie sú spravidla omietnuté s využitím svojho dekoratívneho efektu v pôvodnej podobe.

Rýchlejšie a lacnejšie ako konštrukcia vnútorných priečok z tradičných tehál bude ich inštalácia z keramických materiálov s hrúbkou 11 cm. Takýto dizajn dokáže odolávať sklápacím polícam a skrinám, ale v montáži musíte použiť pružinové písma špeciálne pre pórovité tehly.

Sklenené tvárnice (luxusné)

Rozdelenie sklenených blokov prenáša svetlo do rôznych častí miestnosti. Takéto zariadenie je dostatočne silné, odolné a odolné; Často je to expresívny dekoratívny prízvuk a štýlový prvok dekorácie interiéru.

Pórobetónové bloky

Vysoko relevantný materiál pre lacné a rýchle postavenie priečok. Jeho hlavnou výhodou je vysoká flexibilita pri vytváraní povrchov rôznych tvarov. Na rozdiel od tehál je vnútorná deliaca časť betónu s nízkou zvukovou izoláciou.
Ľahké agregátové bloky
Priečky z tohto materiálu sa ľahko stavajú. Majú dostatočnú silu na zavesenie skriniek, regálov. Výrobky vyrobené z blokov z expandovanej hlinky sú odolné, odolné voči opotrebovaniu a dokonale absorbujú zvuk.

Vnútorné sádrokartónové priečky

Konštrukcie sádrokartónu priaznivo ovplyvňujú mikroklíma miestnosti. Sú schopní dodávať a absorbovať vlhkosť obsiahnutú vo vzduchu. Takéto oddiely sú postavené rýchlo, nepotrebujú omietky - toľko, aby sa mohli spájať.

Nevýhodou steny sadrokartónu je to, že nevydržia ťažké predmety. V prípade potreby musí byť spojovací materiál umiestnený vo vnútri konštrukcie a namontovaný na kovové profily. Ďalšou nevýhodou sadrokartónu - nízka odolnosť proti nárazu.

drevo

Drevené priečky rôznych úprav môžu byť ako drahý produkt a veľmi rozpočet - záleží na druhu dreva. Avšak prvky dreva v interiéri vždy vyzerajú luxusne a vznešene, prinášajú komfort, teplo prírody a jedinečnosť.

sklo

Sklo pre priečky sa používa vtedy, keď je potrebné jasné rozdelenie rozloženia svetla vo všetkých funkčných oblastiach. Všeobecne nepriehľadné alebo priehľadné priečky vytvárajú z zvlášť temperovaného červeného skla, ktoré je pre osobu bezpečné.

Sklo dizajn s laserovým gravírovaním, fotografický tlač, kresba alebo v štýle farebného skla bude vrcholom vášho interiéru.

Kombinácia materiálov

Najčastejšie používané kombinácie materiálov pri vytváraní priečok sú sklenené vložky v drevenom alebo kovovom ráme.

Interiérové ​​priečky: dizajn a funkčnosť

Rozdeľovací stojan

Vynikajúca kombinácia estetiky a funkčnosti - pomocou racku ako oddielu. Tento krásny kus nábytku a veľkolepý skladovací systém tiež zóny miestnosti. Výhodou tohto dizajnu je, že môže byť rovnako pohodlné na oboch stranách rozdeleného priestoru.

obrazovka partition

V tomto prípade sú medzi pevnými oporami z materiálu ako drevo, kov, tehly, menej odolné plátne pripojené - tzv. Obrazovky. Prispievajú k ľahšej verzii dizajnu, rovnako ako dávajú osobitý šarm a dotyk exkluzivity do interiéru.

Prepážka-krb

Tento dizajn je moderným a dokonca veľmi populárnym riešením pre interiér, aj keď je to nákladné, pokiaľ ide o čas na montáž a cenu. Priečka v tvare krbu je veľmi podobná bežnej možnosti priečok, pretože jeho šírka je dostatočne veľká na usporiadanie komína a vzduchového potrubia.
Samozrejme, takéto zariadenie sa stane originálnou vlastnosťou vášho interiéru. Večný plameň v krbe je teraz možné pozorovať z úplne iných strán.
 
Otočte vnútorné priečky
 

Otočné oddiely - neobvyklé, ale veľmi funkčné prevedenie. Takéto zariadenie vyzerá ako vodorovné žalúzie, ktoré vytvárajú inú úroveň blízkosti určitej časti miestnosti v závislosti od nastavenia uhla natočenia.

Oddiely pre podporu
 

Rôzne vnútorné priečky sú konštrukcie, ktoré sú vytvorené nielen na účely zónovania, ale tiež podporujú určitý prvok v interiéri. Sú veľmi zriedkavé, väčšinou obsahujú otvory.

Takýto oddiel môže byť podporou pre schody a ostatné časti schodov, dosiek, konzol, rôznych skladovacích systémov a dokonca aj domácich lavičiek na odpočinok.

Oddiel na dekoráciu

Často v interiéri môžete stretnúť oddiely, ktoré pôsobia nielen ako plot, ako tvorivý dekoratívny prvok. Koniec koncov, dnes si môžete predstaviť akúkoľvek fantáziu dizajnéra - to všetko závisí od gustových preferencií, koncepčného smeru interiéru a finančných možností majiteľov miestnosti.

Povedzte nám o originálnych príkladoch vášho domáceho dizajnu.