Interiér

Croton: pestovanie a starostlivosť v domácnosti

Croton je vnútorná ornamentálna rastlina s kožovitými asymetrickými listami, špicatými, špicatými, rezanými a inými formami. Listy mladých kvetov sú zvyčajne svetlo zelené, ale ako rastú, získavajú bohatú vínovú farbu.

Mnohé ženy v domácnosti zdobia svoj dom s Crotonom, pretože sú radikálne odlišné farby od ostatných interiérových rastlín. Jasné lístie zase túto kvetinu do nejakého elegantného jesenného lesa.

Charakteristickým rysom listov krotona - výrazného odovzdania. Kvitnutie zvyčajne nespôsobuje potešenie v hosteskách, pretože predstavuje kvetenstvo vishlo axilárnej karpálnej formy bežnej farby krémovej farby.

Podľa kvetinárstva je Croton pomerne skvelá rastlina. Hnojka rastliny je jedovatá, preto sa počas jej starostlivosti musia nosiť rukavice. Malé množstvo krotonovej šťavy môže spôsobiť kontaktnú dermatitídu a vracanie.

Okrem jednoduchého striekania potrebuje croton pravidelné trenie listov vlhkou špongiou. V horúcom počasí vykonajte tento postup 1 za dva týždne. Zavlažovanie by sa malo vykonávať s vodou pri izbovej teplote a dokonca mierne vyššie.

Croton nemá rád priechody a chodby. Pri kvitnutí stráca veľa sily, takže ak chcete vidieť krásnu a zdravú rastlinu, mali by sa odstrániť farebné púčiky a stopky kvetov.


Správna Crotonova starostlivosť

Ak chcete, aby vaša kvetina bola vždy spokojná s nádherným výhľadom, vezmite na vedomie niekoľko základných pravidiel starostlivosti o kroket, ktoré sú uvedené nižšie.

Croton je svetlo milujúci závod, ale predovšetkým preferuje priame slnečné svetlo. Najlepším miestom pre kvetinu je severné okno, kde prevažuje jasné svetlo ráno a pred západom slnka.

Ak máte v lete príležitosť priviesť rastlinu na čerstvý vzduch a rozptýlené slnečné svetlo, potom ho použite. Optimálna teplota pre kvet je v lete 20-22 stupňov av zimnom období nie je nižšia ako 16 stupňov.

Zavlažovanie Croton sa vykonáva priamo v hlinenej miestnosti. Pôda by mala byť neustále mierne vlhká, ale nemala by sa stagnovať voda v koreňoch, čo môže spôsobiť hnilobu. Voda na zavlažovanie musí byť najprv filtrovaná alebo usadená.

Okrem včasného zavlažovania venujte zvláštnu pozornosť striekaniu a utieraniu listov vlhkou špongiou. Počas horúceho počasia pripravte teplú sprchu pre rastlinu, ale dávajte pozor, aby ste do hrnca nedostali príliš veľa vlhkosti.


Crotonové hnojivá a obväz

Kŕmiť kvetinu v období od apríla do novembra. Na tento účel použite zložité minerálne hnojivá, ktoré sú umiestnené na predvlhčenej pôde. Procedúra sa vykonáva dvakrát mesačne, v zime - 1 krát za mesiac.

Tvorba krásnej koruny rastliny sa dosiahne orezaním dospelého kvetu a zovretie mladého.

Mladý Croton pinch, keď jeho výška dosiahla 15 cm, potom ako výhonky rastú. Je žiaduce odstrániť vytvorené stopky alebo púčiky, pretože nižšie kvitnutie vyčerpáva rastlinu.


Croton Transplant

Mladé kríky musia byť transplantované 2 krát za rok. Staršie rastliny - raz za dva roky. Premenením kvetu vyberte kapacitu o 2 cm širšiu ako predchádzajúca. Keď vezme hrniec s priemerom 25 cm, potom sa v budúcnosti nepožaduje presádzanie. Je však potrebné každý rok odstrániť hornú vrstvu pôdy a nahradiť ju čerstvým podkladom.

Môžete si zakúpiť hotovú poštu pre Crotona alebo vytvoriť dokonalú pôdu na vlastnú päsť. Za týmto účelom posúvajte rovnomerné časti zeminy, rašeliny, plechu a riečneho piesku.

V procese transplantácie sa pokúste nepoškodiť hlinenú miestnosť, ale jednoducho ju preneste zo starého hrnca na nový. Nezabudnite pokryť dno nádrže drenážnou vrstvou, ktorá zaberá štvrtinu objemu.


Chovateľské charakteristiky Croton

Ak ste majiteľ krásnej dospelosti Croton, potom je čas premýšľať o reprodukcii, a to najmä preto, že máte všetko, čo pre to potrebujete. Doma sa rastlina množí semená, ktoré sa tvoria počas kvitnutia. Preto, ak sa sústredíte na získanie mladých Crotonov, potom, keď sa objavia kvetové stonky, neroztrhnite ich.

Kroton vyrastený z osiva doma nebude mať špecifické odrodové charakteristiky. Na získanie hybridu sa používa šírenie pomocou stoniek alebo listov.

Po zozbieraní semien neponúkajte pri výsadbe. Ihneď ich umiestnite do roztoku s rastovými stimulátormi na opuch. Pokrmy so semenami sú pokryté polyetylénom, čím sa vytvára podoba vodného kúpeľa a objavujú sa prvé "oči".

Potom môžete prejsť priamo na pristátie. Na tento účel pripravte hrnce s priemerom 8 cm, naplňte ich pôdou a do nich umiestnite semená do hĺbky nie väčšej ako 1 cm. Úspešný rast semien je možný pri zachovaní konštantnej teploty nie nižšej ako 22 stupňov.

Pred výskytom prvých výhonkov sa sadenice navlhčia pomocou nižšieho napájania Keď sa na klíčku objaví tretí list, mali by sa usadiť v samostatných hrncoch s priemerom 10 cm a starať sa o dospelú rastlinu.


Choroby a škodcovia Croton

Keďže kroton je jedovatá rastlina, je zriedka napadnutá škodcami a parazitmi. Nesprávna starostlivosť a umiestnenie kvetu v miestnosti môže viesť k vzniku rôznych chorôb.

Hlavné ochorenia Croton:

  • suché listy - príčinou tejto "choroby" - zlé napájanie alebo usporiadanie kvetov pri priamom slnečnom svetle v lete
  • Hmyz sa objavuje - najčastejšie sa jedná o mealybugs, hmyz, roztoče atď. Hlavný dôvod pre výskyt škodcov - nevhodná starostlivosť o rastlinu. Krídla najčastejšie ovplyvňujú kroton, ktorý je zriedka utieraný vlhkou špongiou a nie je sprejovaný sprejovou fľašou.

Aby ste sa zbavili tohto "nešťastia", ošetrite listy zmesou tabakového prachu a mydla zriedeného vo vode. Po pol hodine opláchnite roztok a snažte sa, aby nedošlo k pádu na zemi.

  • Croton znížil listy - to je prvé znamenie, že rastlina je studená. Preneste hrniec na teplé a svetlé miesto a navlhčite zem do hlbokej kómy niekoľko centimetrov hlboko. Striekajte listy pravidelne a na dosiahnutie väčšej vlhkosti vložte priehľadný plastový obal cez krokón, čo vytvorí ďalší prílev vlhkosti.

  • kvet uschne - ak spodné listy sú žlté a suché, potom sa nemusíte starať. Ide o prirodzený barreling. Suché listy listov naznačujú nízku vlhkosť. Vzhľad hnedých škvŕn ukazuje, že miestnosť je zima a Croton jednoducho zamrzne.

Croton, na prvý pohľad, je veľmi silná a húževnatá rastlina, je však jedným z najpríťažlivejších. Nepokúšajte sa s ním nielen s domácimi miláčikmi. Avšak, ak sa nebojíte ťažkostí, potom budete odmenení krásnou rastlinou, ktorá prinesie rôznorodosť do atmosféry Vášho domova a poteší vás s nádherným jasom vínovej listy po celý rok.

Loading...