Články

Opaľovacie pravidlá

Krásne bronzové opálenie je presne toľko, koľko dievčat. Preto nie je prekvapujúce, že v letnej sezóne trávia veľa času na pláži a neustále sa čudujú, ako dlho udržať opálenie. Jednoznačná odpoveď neexistuje a takýto výsledok možno dosiahnuť len komplexným spôsobom.

V každom prípade musíte pochopiť, že trvanie Vášho pálenia bude závisieť od toho, kde ste ho dostali. Napríklad, opálení má tendenciu ožarovať oveľa rýchlejšie ako riečna voda. Ak ste strávili veľa času na slnku v obci, trvanie bude dlhšie. Okrem toho závisí od typu kože a intenzity opaľovania.

Príprava pokožky

Pred odchodom do mora odporúčame pripraviť pokožku. Z toho do značnej miery závisí od toho, ako bude dokonca aj pálením. Aby ste to dosiahli, je potrebné ho očistiť od mŕtvych kožných šupín.

Tento postup môžete urobiť opatrnejšie v salóne krásy. Často majster ponúka kyslé alebo ovocné šupy. Ale ak chcete, môžete to urobiť doma. V každom prípade je lepšie vykonať takýto postup minimálne 3 dni predtým, ako pôjdete na pláž.

Ak preskočíte tento bod, mŕtve častice zostanú na koži. Po vystavení slnečnému žiareniu sa trochu vyschnú a v dôsledku toho sa dosiahne lúpanie. Ako viete, opálenie nepatrí na takú kožu rovnomerne a pravdepodobne sa veľmi rýchlo umyje.

Starostlivosť o pleť v pokoji

Osobitná pozornosť by sa mala venovať starostlivosti o pleť počas dovolenky na mori. Koniec koncov, v tejto dobe dostanete dlho očakávané opálenie. Ale nemalo by to poškodiť vašu pokožku a zdravie.

Mnoho dievčat robí veľkú chybu pri opaľovaní, pričom používa výrobky s minimálnou ochranou. Toto sa v žiadnom prípade nemôže stať, pretože môžete získať ťažké popáleniny. Najmä ak ste predtým neopravili kožu.

Ak prídete na odpočinok v krajine s veľmi horúcou klímou, získate niekoľko finančných prostriedkov s rôznym stupňom ochrany. Počas prvých dní použite maximálnu ochranu, ktorá pripraví pokožku. Nasledujúce dva alebo tri dni môžete znížiť ochranu na tridsať. Pre tých, ktorí chcú získať luxusné opálenie, odporúčame vám začať používať výrobok s najmenej pätnástimi ochranami.

Ak chcete získať krásny, rovnomerný opálenie, musíte správne opaľovať. Najlepšie sa nachádza na slnku na krátku dobu. Potom prejdite na špeciálnu palubu pod markízu alebo dáždnik. Vaša pokožka bude naďalej opaľovať, ale zároveň nebude príliš škodlivá. Okrem toho účinok takejto návštevy na pláži bude viac pretrvávajúci.

Predpokladom pre dobré, rovnomerné pálenie je použitie produktov po návšteve pláže. Dokonca aj keď ste pripravili pokožku a nestrávili príliš veľa času na slnku, je veľmi dôležité dať mu príležitosť zotaviť sa. Preto po návrate a sprchovaní používajte hydratačný alebo výživný krém nielen pre telo, ale aj pre tvár.

Základné pravidlá pre zachovanie opaľovania

Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok a udržať opálenie dlho, je veľmi dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.

Jemné čistenie

Ak chcete zostať opálený dlhšie, mali by ste skontrolovať bežné očistenie pokožky. Ak sa vám páči čistenie, potom je lepšie to robiť nie viac ako dvakrát týždenne. Častejšie používanie spôsobí rýchle zmiznutie opálenia.

Pokiaľ ide o kúpeľ, všetko nie je tak jednoduché. Faktom je, že príliš horúca voda ničí ochranné vrstvy pokožky. V dôsledku toho sa môže objaviť peeling a dokonca aj podráždenie. Ale je to presne to, čo by ste sa mali vyhnúť, ak sa budete snažiť dlhšie zostať s opálením. Najlepšou možnosťou by bola sprcha s teplou vodou.

Sprchové a kúpeľové výrobky by nemali byť príliš agresívne. Pozrite sa na značky, ktoré vyrábajú gély a peny na báze olejov. Je tiež lepšie odložiť príliš tvrdé žuvačky a kefy. Namiesto toho zakúpte špongiu s prírodnými vláknami. Tak bude koža dobre vyčistená, ale nie zranená a prehnaná.

Výrobky starostlivosti o pleť

Po sprchovaní alebo vaní odporúčame aplikácii hydratačného krému alebo krému na telo. To pomôže chrániť pokožku a uľahčiť ju. Je veľmi dôležité pri výbere prostriedkov venovať pozornosť zloženiu. Napríklad prítomnosť zložiek, ako je glycerín, olej z avokáda, semená hrozna alebo vitamín E, prispieva k špeciálnej výžive pokožky.

Správna výživa

Samozrejme, stav kože a jednotnosť opaľovania závisí od mnohých faktorov. Jednou z nich je diéta. Preto sa uistite, že piť dostatok vody. Uistite sa, že strava obsahuje správne tuky nachádzajúce sa v sardinkách, lososoch a tuniakoch. Pravidelne konzumujte potraviny, ktoré obsahujú vitamín A. Patria sem marhule, mrkva, vaječné žĺtky a hovädzia pečeň a rajčiny.

Ak chcete udržať opaľovanie na koži dlhšiu dobu, skúste jesť viac oranžovej farby ovocia a zeleniny. Napríklad mrkva, tekvica, mango, pomaranče a melóny. To stimuluje produkciu melanínu, čo pomáha dosiahnuť rovnomerné opálenie rýchlejšie.

Návšteva solária

Ak sa pálením pomerne rýchlo zmizne, potom je skvelou možnosťou navštíviť solárium. Ale v žiadnom prípade to nemôže byť vykonané okamžite po návrate z výletu do mora. Koniec koncov, koža a tak, s najväčšou pravdepodobnosťou, je pomerne silne overdried. Preto ďalšie účinky ultrafialového žiarenia len ublížili. O niekoľko týždňov neskôr môžete tento postup pravidelne vykonávať minimálne. Vďaka tomu ušetríte tieň, ktorý máte aj na mori.

Takéto jednoduché pravidlá pomôžu nielen získať krásnu jednotnú farebnú farbu, ale aj dlhú dobu. Preto sa uistite, že ste sledovali každú položku, získali kvalitné výrobky a starali sa o vašu pokožku a celkové zdravie.

Máte radi opálenú pokožku alebo preferujete ľahší a prirodzenejší odtieň?