Články

Najkrajšie miesta na Kryme: unikátne pohľady, ktoré potešia turistov

Krym je úžasné miesto s jedinečným prostredím, ktoré je pre zdravie prospešné. Navyše sem prichádzajú turistov, ktorí majú dojem z nádherných výhľadov. Najkrajšie miesta na polostrove sú vytlačené na pohľadniciach a turistických sprievodcoch. Hostia, ktorí prišli do Krymu, musia navštíviť čo najviac bodov z nižšie uvedeného zoznamu.

Vlaštovka hniezdo

V sprievodcovi krymského polostrova na prvej strane zvyčajne vytlačte obrázok hniezda vĺn. To je najznámejší hrad na Kryme. Dokonca aj tí, ktorí nikdy nepoznali polostrov, ľahko rozpoznajú túto legendárnu štruktúru.

Tento orientačný bod bol postavený na Aurora Rock na začiatku 20. storočia. Ak sa chcete bližšie pozrieť na hrad, budete musieť ísť do dediny Gaspra. Hlavný štýl budovy je neogotický. Hniezdo lastovičiek je zdobené malebnými medzerami a špičkami. Príkaz na túto výstavbu dal barón von Stengel, ktorý bol známym majiteľom ropy.

Dnes je hrad podľa štatistiky najnavštevovanejším miestom na Kryme. Tu môžete navštíviť niekoľko vhodných vyhliadkových platforiem, magický strom túžob a pravidelné maľovanie.

Palác Livadia

Ďalšou neuveriteľnou stavbou, ktorú nemožno ignorovať, je Palác Livadia. Bol postavený v rovnakom období ako predchádzajúca budova. Budova bola využívaná ako letné sídlo cisárskej rodiny Romanov. Mikuláš II. Zažil mimoriadne teplé pocity.

V roku 1945 sa konala konferencia v Jalte v paláci Livadia. Na ňom Stalin, Roosevelt a Churchill zvažovali otázky poválečnej organizácie hraníc a pokojného života európskych štátov. Práve na tomto stretnutí vznikla Organizácia Spojených národov.

Balaclava

Turisti v tomto mieste priťahujú malebný záliv Balaklava. Aj pri búrke je ticho a pokoj. Tu nájdete najbezpečnejšie parkovisko pre jachty a člny. Počas sovietskeho obdobia mala Balaklava tajný objekt, ktorý slúžil na službu a skrývanie ponoriek. Dokonca aj pri priamom zasiahnutí vojenských hlavíc všetky objekty zostanú neporušené a umožnia Únii, aby zasiahlo späť. Okrem toho v Balakle je postavená janovská pevnosť Chambalo, ktorá sa tu objavila v roku 1343 s obrannými cieľmi.

Mount Ai-Petri

Ai-Petri je najslávnejšia hora na krymskom polostrove. Vybudovala jeden z najdlhších lanoviek v Európe. Výška hory je 1234 metrov. Existuje mnoho spôsobov, ako zvíťaziť v Ai-Petri, v závislosti od túžob a fyzických schopností turistov.

Yalta nábrežie

Určite najnavštevovanejším miestom na Kryme je nábrežie Jalty. V priemere prichádza asi jeden a pol milióna ľudí ročne. Stavba nábrežia začala koncom 19. storočia. Odvtedy prešla významnými zmenami, stala sa širšia a priestrannejšia. Chôdza po promenáde nájdete staré stromy, nádherné ružové záhrady, palmy, lavičky, fontány a samozrejme malebný výhľad na more. Najstarší strom Platan 200 rokov. Jeho výška dosiahla 32 metrov.

Vodopád Uchan-Su

Vodopád sa nachádza na vrchu Ai-Petri. Môžete to vidieť, ak vylieznete zo strany Jalty. Názov vodopádu je doslova preložený z tureckej "lietajúcej vody". Uchan-Su je najvyšší vodopád v Európe, dosahuje 90 metrov. Najväčšie množstvo vody je možné vidieť, keď sa na jar začína snežiť. V lete sa vodopád zmení na tenký prúd a takmer vysuší.

Údolie duchov

Na skalnatom svahu hory Dermenzhi sa nachádza veľmi tajomné miesto. Tu sú balvany obrovskej veľkosti a bizarné formy. V lúčoch zapadajúceho slnka kamene sa zdajú byť živé a premenené na báječné bytosti. Preto sa toto miesto nazýva Ghost Valley. Existuje fascinujúca legenda, ktorá hovorí o kočovných skupinách, ktoré chcú dobiť Krymské krajiny. Podľa legendy boli nečestné voči prírode a samotné hory ich potrestali a robili im imobilizované kamene.

Tieto miesta sú známe fanúšikom sovietskych komédií. Práve tu niesla Nina z filmu "Kaukazský zajatec" svoj slávny tanec. Najjednoduchší spôsob, ako sem prísť, je autobus z Alushta. Časť cesty bude musieť ísť pešo. Bude to trvať asi hodinu a pol.

Vorontsovský palác

V meste Alushta sa nachádza nádherný Vorontsovský palác. V 19. storočí nariadil hrad Vorontsov stavbu tohto paláca. Tu si môžete všimnúť zmes rôznych štýlov: maurské, gotické, klasické a iné. Špecifickosť štruktúry spočíva v tom, že každá jej časť je vytvorená vo svojom vlastnom štýle.

Návštevníci paláca budú môcť navštíviť aj jeden z najlepších parkov na Kryme. K dnešnému dňu je múzeum, na ktorom sa môžete vydať na prehliadku.

Palác Massandra

V malej vzdialenosti od Jalty je Palác Massandrovskiy. Stavba začala v roku 1881 a trvala 21 rokov. Počas tohto obdobia zmenila krajina niekoľko vládcov a stavebníkov - architektov. Horská poloha a nádherný park robia z paláca nádhernú vidiecku krajinu.

Rezerva Karadág

Toto jedinečné miesto môžu turisti vidieť len pod dohľadom a sprevádzané špeciálnym personálom a iba po trasách určených na tieto prechádzky. Tieto opatrenia sú potrebné na zabezpečenie mikroprostredia rezervy, pretože väčšina miestnych zástupcov flóry a fauny je uvedená v Červenej knihe. Na turné budete musieť stráviť asi 4 hodiny.

Prechádzka sa uskutoční v horskom teréne. Bude ťažké ísť, ale veľmi zaujímavé. Na ceste sa hostia v parku stretnú s výtvormi vetra: kráľa a kráľovnú s retinou, Falcon, Perníkový kôň, Maják a ďalšie. Všetky tieto zložité útesy sú tvorené prirodzenou eróziou. K dispozícii je tiež pokojná malebná zátoka, ktorá poskytuje turistom nádherný výhľad na more.

Vodopád Jur-Jur

Tento vodopád je považovaný za najsilnejší na pozemkoch prírodnej rezervácie Hapkhalsky. Výška, z ktorej spadajú prúdy vody, sa nachádza približne 15 metrov. Dokonca aj v suchu, cez vodopád prechádzajú veľké množstvá vody. Objekt bol preto nazývaný "Večne mumlat." Spolu s vodou kamene spadajú z výšky, čo znemožňuje plávať v tryskách. Ale môžete kedykoľvek vychutnať krásu vytvorenú prírodou.

Krym je plný zázrakov - nádherné umelé a prírodné pamiatky. Turisti z celého sveta prichádzajú sem, aby preskúmali tieto miesta a zlepšili svoje zdravie. Krym je veľkorysý s dojmami a nikto neopustí toto miesto ľahostajným.

Loading...