Články

Karelia: skvelá voľba pre dovolenku v roku 2018

Turisti z celého sveta čoraz viac vyberajú Karelia za svoju dovolenku. Je to kvôli úžasnej povahe regiónu a mnohým unikátnym architektonickým pamiatkam. Tu môžete tiež stráviť dovolenku na pláži a nájsť niečo podľa vášho vkusu medzi mnohými výletmi a zábavou.

Cesta do Karelia

Do pohodlného typu dopravy sa dostanete do Karelia. Ľudia sem prichádzajú vlakom, autobusom, autom alebo lietajú lietadlom. Z hlavného mesta Ruska môžete lietať priamo a z iných miest zostávajú k dispozícii iba možnosti s dokovaním. Priamy let bude stáť približne 8000 rubľov. Let z Petrohradu s dokovaním stojí asi 12 000 rubľov.

Priamy vlak ide z Moskvy do Petrozavodsku. Pôjde trikrát týždenne. Slávna "lastovička" tu ide z Petrohradu. Cesta trvá 5 hodín. Cestovanie vo vyhradenom mieste bude stáť 2 000 rubľov a kupé - 2 200 rubľov.

Vnútrozemská doprava

Vo vnútri republiky sa môžete pohybovať vlakmi, autobusmi a vodnou dopravou.Železnica sa tiahne zo severu na juh, nepokrýva všetky regióny. Ak sa mesto nachádza na východe alebo na západe, bude sa musieť dostať k nej iným spôsobom. Vlak vlakom do Belomorsku bude stáť 1200 rubľov, od Sortavala po Kostomushku, na ceste bude stáť 760 rubľov.

Autobusové trasy sú všestrannejšie. Cez autobus môžete navštíviť väčšinu miest Karelia. Ak chcete dostať do Kem stojí 900 rubľov, do Olonets - 400 rubľov.Vodná doprava ponúka výlet z Petrozavodska do Kizhi za 900 rubľov. Cesta na jednej strane trvá asi hodinu. Motorové lode z Sortavala sa plavia na Valaam, od Kem po Belomorsk a tiež do Solovki.

Vnútrozemská doprava je tiež trolejbusmi. Výlet stojí 20 rubľov. Na komerčných autobusoch môžete jazdiť za 25 rubľov.

Ak je to potrebné, spoločnosti ponúkajú autá na prenájom. Môžete si tiež vybrať komplexnú službu vo forme prenájmu áut s vodičom. Prenájom auta bude stáť 1500 rubľov. Ktorákoľvek zo spoločností požiada o zanechanie vkladu. SUV bude optimálny pre úľavu v Karelii.

Dovolenka v Karelia v lete na jazere

Karelia nie je najobľúbenejším miestom na dovolenku na pláži, ale je to možné. Asi 60 tisíc jazier je roztrúsených po celej krajine. Pre zvyšok sú najvhodnejšie:

 • Syamozero;
 • Onega;
 • Ladoga.

Najlepšie je tráviť čas na jazere Ladoga pre tých, ktorí chcú relaxovať ďaleko od mesta. Tu môžete plávať, ryby a vychutnať si prírodu. Jazero Onega ponúka svojim hosťom množstvo atrakcií:

 • vodné lyžovanie;
 • kúpeľa;
 • jazda na kajaku.

Pre rodinnú dovolenku je lepšie vybrať Syamozero. Miestne penzióny ponúkajú celkom príjemné podmienky na pobyt. Borovica obklopuje turistov, voda v jazere je čistá a vzduch je čerstvý a voňavý.

Je lepšie ísť na jazerá v júli a auguste, pretože v tomto čase sa voda ohrieva na príjemnú teplotu. Napriek tomu, nemôžete plávať každý deň, pretože v Karelii často prší aj v lete.Bohužiaľ, podľa recenzií je služba na miestnych plážach nedostatočná a infraštruktúra je úplne nerozvinutá. Nie všade sa tam menia kabíny a sprchy. Na ostatné vybavenie nemôže hovoriť. Zostáva spokojný s krásou prírody.

Populárne rekreačné centrá v Karelia

Karelia ponúka svojim hosťom veľa rôznych možností ubytovania. Rekreačné strediská - to je jeden z rozpočtu a pohodlné spôsoby bývania počas prázdnin. Voľba voľného času je veľká. Konečné riešenie najčastejšie závisí od ceny a miesta.

Na rieke Olonka sa nachádza vynikajúce rekreačné stredisko s 20 izbami na adrese Olonets, Starozavodskaya, Karelia. Cena za noc sa pohybuje od 2500 do 22000 rubľov. Pláž, ktorá patrí výhradne do rekreačného strediska, je vzdialená len 50 metrov.

Toto miesto prijíma rodiny s deťmi a domáce zvieratá. Tu je všetko pre relaxačnú dovolenku, ale pre hlučné spoločnosti je lepšie hľadať vhodnejšie miesto, pretože od 22:00 je zakázané hluk.

Ďalšie malé rekreačné stredisko so 6 izbami sa nachádza na ulici Kalevala, Vainamainen, v Karelii. Môžete prenajať izbu za cenu od 1900 do 12000 rubľov za deň. Na svoju súkromnú pláž musíte prejsť 300 metrov. Na území je kúpeľ a sauna.

V meste Lakhdenpokhya, v obci Parkonmyaki v Karelia, je malé rekreačné stredisko len pre 3 izby. Môžete tu žiť len za 4000-7900 rubľov denne. Pláž je vzdialená 300 metrov od budovy. V izbe môžete využívať internet. Bude apelovať na tých, ktorí sa chcú spojiť s prírodou čo najviac.

Ďalšou malou základňou pre 4 izby je Lahdenpohja, Metsolanselkä Bay, Karelia. Izba stojí od 7 000 do 11 000 rubľov denne. Tu môžete navštíviť svoju vlastnú pláž, saunu a skvelý čas na čerstvom vzduchu. Deti nájdu niečo na dobre vybavené detské ihrisko.

Spravovanie takých rekreačných centier zvyčajne ponúka mnoho ďalších služieb: prenájom auta, parkovanie, organizovanie výletov, svadby a rauty, požičovňu bicyklov a iných športových potrieb a oveľa viac.

Objednajte si izby v lepšom predstihu. Bezplatné zrušenie je možné až niekoľko dní pred príchodom. Hosťovské hodnotenie je väčšinou pozitívne a pomôže urobiť správnu voľbu.

Alpské lyžovanie

V Karelia je 6 hlavných lyžiarskych stredísk:

 • "Yalguba";
 • "Spassky lip";
 • "Malý medveď";
 • "Kallivo Park";
 • "Kopec";
 • "Hill".

Vybavenie je lepšie nosiť so sebou, pretože sortiment miestneho vybavenia, ktorý sa prenajíma, je vzácny a starý. Najdlhšia trať je vzdialená 700 m. K dispozícii sú tiež diapozitívy pre deti a začiatočníkov. Systém skipasov vo všeobecne akceptovanom koncepte v Karelii chýba. Musíte platiť za služby výťahu, urobiť hodinový poplatok alebo si kúpiť určitý počet stúpania.

Priemerná cena za výťah sa pohybuje medzi 300-350 rublami pre dospelého a pre dieťa 200-250 rubľov. Prenájom sady na lyžovanie alebo snowboarding bude stáť 400-600 rubľov za hodinu.

Dovolenka v Karelia 2018: ceny bývania

Výber ubytovania pre turistov je široký - od kempingov až po drahé hotely. Najvýhodnejšie je zostať v kempe alebo hosteli. Deň v takom mieste bude stáť 400 rubľov. Je lepšie žiť v byte alebo v penzióne. Bude to pohodlnejšie, ale budete musieť zaplatiť 1000 rubľov.

Dvojhviezdičkový hotel otvorí svoje dvere pre hostí za 1500 rubles denne. Tri hviezdy budú stáť 2500. Najdrahšia izba je v miestnych štyroch hviezdach - až 6000 rubľov za deň. Aj v Karelia si môžete prenajať celú chatu pre 4-10 ľudí. Stojí to 10 000 - 15 000 rubľov denne.

Pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoje zdravie, ponúkajú svoje služby sanatóriá a špecializované dôchodky. V závislosti od liečebného režimu a úrovne penziónu bude bývanie v týchto budovách stáť od 2 000 do 35 000 rubľov denne.

Dovolenka v Karelia v roku 2018 v "all inclusive"

Systém "all inclusive" v plnom zmysle týchto slov v Karelia je takmer nemožné nájsť. Každý hotel ponúka svoj vlastný sortiment služieb, ktorý je zahrnutý v cene. Ďalšie možnosti ešte musia platiť.

Kuchyňa a reštaurácie v Karelia

Špecifickosť výživy v Karelii je neoddeliteľne spojená s povahou regiónu. Od staroveku sa zaoberali rybolovom, zbieraním bobúľ, húbami a bylinkami. Najobľúbenejšie jedlá sú koláče s rybami, hráškom, okurkou, hubami, bobuľami. Miestni ľudia milujú zelenú cibuľu, okurky, reďkovky. Turisti sa zaobchádza so zeleninou v kvetináčoch. Toto sa nazýva "Petrovsky mäso".

Karelianské "brány" sú tiež obľúbené. Jedná sa o veľmi chutné otvorené koláče, ako loď s náplňou. Nezvyčajné a nezvyčajné jedlo je "kalarooka" - ušné varené na mlieku, prešlo cez vrstvu brezového uhlia.

Špecifické miestne jedlá sa nachádzajú v reštauráciách v meste Karelia, ale autentické reštaurácie už nie sú k dispozícii. Väčšina zariadení ponúka európsku kuchyňu, ktorá je známa pre turistov a vyznačuje miestnymi farbami.Jedálenské a občerstvovacie miesta turistických miest umožnia jesť 400 rubľov na osobu. Zriadenie triedy vyššie bude vyžadovať od 600 rubľov. Drahšie reštaurácie poskytnú šek na 1 500 rubľov na večeru bez alkoholu. V sieťach rýchleho občerstvenia, ktoré sú známe po celom svete, môžete mať vždy skus.

Zábava a atrakcie

Na území republiky sa nachádza ohromujúca zbierka prírodných a umelých pamiatok. Cesta by mala začať s Petrozavodskom. Tu sa zaslúžil pozornosť nábrežia jazera Onega so sochami. Tiež by ste mali navštíviť okrúhlé námestie s architektúrou 18. storočia.

Turisti sú priťahovaní:

 • Petroglyfy - obrazy jaskýň;
 • centrum mesta Sortavala;
 • horský park "Ruskeal";
 • Kizhi - svetovo preslávené skanzeny;
 • Cirkev premenenia;
 • Štátna historická a architektonická rezervácia Valaam a prírodné múzeum;
 • prírodný park "Valaamské súostrovie";
 • Solovetsky súostrovie;
 • Národný park "Vodlozersky";
 • Rezervácia Kivach;
 • Rezerva Kostomuškského;
 • Národný park "Paanajärvi".


Všetky tieto turistické miesta na mape Karelia sú schopné zanechať trvalý dojem na seba.

Podnebie Karelia

Najdôležitejším faktorom pri vytváraní takéhoto jedinečného podnebia boli ohromujúce lesy, ktoré sa hrdo nazývajú "pľúca Európy". Podnebie môže byť považované za mierne kontinentálne s rysmi mora. Krátke leto sú dosť chladné, ale zimy sú mierne. Sneh môže ležať tu 4 mesiace v roku. Tiež chladný vietor môže byť nahradený neočakávaným rozmrazením.

V polovici júna sa v južnej časti dostane leto. Na severe sa tento proces oneskoruje až do konca prvého mesiaca. Pre dovolenku na pláži je veľmi málo času. Ale pre aktívnu kultúrnu dovolenku si môžete vybrať každý deň v roku.