Články

Top 10 najlepších kníh Stephen King

Stephen King je svetovo preslávny autor, ktorý si zaslúži samostatné hodnotenie svojich kníh pre svoju jedinečnú kreativitu. Najjasnejšie zo svojich diel, ktoré charakterizujú jeho prácu, sa dostali do TOP. Začiatočníci by sa s týmito dielami mali zoznámiť s kráľom.

Na základe autorských prác boli nakrútené mnohé filmy, ktoré následne získali množstvo rôznych ocenení. V zázname spisovateľa viac ako 200 románov. 40 z nich dostalo štatút svetových bestsellerov. Stephen King získal aj titul "Pre špeciálny príspevok k americkej literatúre".

"Dlhá prechádzka"

Sprisahanie hovorí o strašnej hre prežitia. To je dlhá prechádzka, počas ktorej sa Smrť sama stala spolu s hrdinami, pričom každá z nich narazila. Strašná prechádzka viedla k šťastiu, ale len tí, ktorí dokážu odolať a zostať medzi živými. Mnohí sa budú snažiť nasledovať túto cestu, ale iba jedna to skončí. Cesta k šťastiu sa ukáže ako cesta smrti pre väčšinu odvážnych duší, ktorí kráčajú po nej.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Konfrontácia"

Príbeh sa odohráva v post-apokalyptickom svete postihnutom pandémiou. Takmer celá populácia Zeme je postihnutá strašným ochorením a zomiera v agónii. Blame smrtiaciu vírusu. Z neznámych dôvodov vystúpil z amerických tajných laboratórií av krátkom čase zničil takmer všetkých ľudí. Pozostalí čelili výberu. Musia si určiť jeden z dvoch spôsobov. Prvý z nich znamená dodržiavanie zavedených starých hodnôt. Druhá vedie k Čiernemu Človeku, ktorý robí všetko, aby získal nad svetom majstrovstvo. V knihe sa jasne hovorí o konfrontácii hodnôt a spôsobov v spoločnosti rozdelenej do táborov.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Carrie"

Nikto neočakáva vynikajúce akcie z podivného pokoja a skromnosti. Výstredníci môžu spôsobiť obavy, ale nebudú spáchať nič nezabudnuteľné pre verejnosť. Takže si myslí, že hlavná časť každej spoločnosti.

Kniha rozpráva o šestnásťročnej dcére duševnej vdovy Margaret Whiteovej. Carrieova dievča bola vydedenená. Dostala všetko posmech a zneužitie. Niet divu, že Carrie mala priateľov. Nemala absolútne nikoho, aby zdieľa jej smútok a starosti, oveľa menej musí čakať na pomoc. Jeden podivný deň sa dievča ocitne v nepríjemnej situácii - počas športových súťaží začína svoju prvú menštruáciu. Dievča nemalo nikto povedať o anatomických vlastnostiach ženského tela, takže sa bojí a myslí si, že zomiera. Spolužiaci jej jasne preukazujú, že to nie je smrť a ponižuje ju tým, že hodí dievča s utierkami. Práve táto situácia spôsobila, že Carrie stráca kontrolu. Vlna vzteku, odporu a hnevu si dievča zahltila a divná vec sa jej stala: cíti úžasné nadprirodzené schopnosti telekineze v sebe. Výsledkom je požiar, ktorý pohltil jej rodné mesto.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Green Mile

Táto kniha získala jednu z najlepších verzií obrazovky v histórii kina. Tom Hanks hral v tom svoju najlepšiu úlohu, podľa mnohých kritikov. Tento román získal cenu Bram Stoker.

Autor vo svojom zvyku vedie čitateľov do strašného sveta. Tentokrát ide o blok kamery pre samovražedné atentáty. Tu žijú ľudia posledné hodiny a dvere sú otvorené len pre tých, ktorí sa nikdy nevrátia do sveta. Pocity tu sú zhoršené, nervy sú nahé a vášne sú ohrievané až na hranicu. Neexistuje nič, čo by sa skryť a čakať na lepší život nie je potrebné. Zostáva len sympatizovať s tými, ktorí na svojej poslednej ceste chodia na tzv. Green Mile.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Insomnia"

Hlavnému charakteru, Ralphovi Robertsovi, príde v čele. Sú veľmi podobné skutočnosti. Ich krutosť a krvilačné štrajky. Hrdina sa obáva skúseností svojej zosnulej ženy. Nespal, je mučený nespavosťou, čo vedie k takýmto vedomostiam. Vyčerpaný človek jasne chápe, že šialené.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Christina"

Sprisahanie sa rozvíja okolo typického dospievajúceho Ernie Cunningheim. On je biedny, s mladistvou akné na tvári. Rovnako ako väčšina svojich rovesníkov, chlap nie je istý. Je si istý, že priateľstvo a vzťahy s dievčatami za neho svietia. Jedného dňa sa ten chlap stretne s jeho láskou. S prekvapením sa to ukáže ako auto. Jej bývalý majiteľ jej dal meno Christina. Auto zvláštnym spôsobom radikálne zmenilo chlapíka: získal vonkajšiu atraktívnosť a od neho začal fúkať mužnosť. To všetko umožnilo Ernie stretnúť sa s živou dievčaťou, ktorá odmenila lásku chlapca. Ale v tejto chvíli sa Christina rozhodla preukázať svoje pravé črevá - bude sa pomstiť a bojovať za svojho muža!

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Misery"

Úžasne, niekedy spasenie zo smrti môže byť horšie ako samotná smrť. Paul Sheldon sa dostal do takejto situácie. Napísal sériu kníh o dobrodružstvách Misery. Neskôr bol zranený autor románov v rukách ženy Anny Wilkesovej. Ona je posadnutá jeho prácou a na tomto základe stratila svoju myseľ.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Pet hřbitov"

Luisova rodina sa pohybuje v inom meste. Ich mačka Cirkev ide s nimi. Neďaleko od nového miesta bydliska rodiny bol cintorín s domácimi miláčikmi. Navyše sa nachádza neďaleký indický cintorín. Nový život začal nešťastím - zviera rodiny zomrelo. So zármutkom Louis urazí zviera na indickom cintoríne. Toto miesto má noto - môže oživiť mŕtvych. Čoskoro sa Cat vráti do domu majstra ...

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"11/22/63"

Medzi tragédiami 20. storočia patrí k najpozoruhodnejšej atentácii prezidenta Kennedyho. Zločin ešte nebol zverejnený. Ale skvelý výlet do minulosti môže zabrániť vražde. Bežný učiteľ z malého mesta mal pocit, že sa osobne dozvie. Získal prístup k dočasnému portálu. Cieľom je zachrániť Kennedyho. Ale nezabudnite na cenu takejto spásy.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"To"

Tento príbeh je o spoločnej fóbii. Niektoré hrozné pozdravy z detstva. Je to pekelný ďábel, strach v najčistejšej forme. Všetky udalosti sa konajú v meste Derry v Maine. Čo pomôže obyvateľom vyrovnať sa s týmto problémom? Len únia v boji s hrôzou. Súčasne kniha vyvoláva problém sily ľudskej pamäti a vplyv detských zranení na psychiku dospelého človeka.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Po prečítaní týchto hlavných diel môžete bezpečne plachtiť vlnami mystických a strašidelných románov autora. Môžeme povedať, že čitateľ je pripravený prijať ostatné knihy Štefana kráľa a vychutnať si ich.

Loading...