Krása

Spectacular Japanese tetovanie: história, funkcie, náčrty, hodnoty

Tradície a kultúra východných krajín vždy priťahujú ľudí svojou záhadou a originálnosťou. Japonsko je jednou z úžasných krajín, čo spôsobuje živý záujem ľudí po celom svete. Ide o to, že je hlboká história plná legiend a mýtov, rovnako ako úžasná príroda s farebnými krajinami. Japonsko je niečo zvláštne, takže vytvára oddelené odvetvie vo všetkých oblastiach tvorivosti, najmä v oblasti tetovania. Japonské tetovanie sú atraktívne nositeľné obrazy, ktoré obsahujú stovky náčrtov, ktoré si dievčatá aj muži môžu vybrať.


História japonských tetovanie

Stojí za zmienku, že pre japonských ľudí je tetovanie niečo zvláštne, takmer časť ich hlbokej a obrovskej kultúry. Ako viete, aj v starých čínskych rukopisoch začiatku nášho veku nájdete informácie, že Japonci spôsobili niektoré obrázky na svojich telách a používali ich ako amulety a amulety. Už v treťom storočí nášho letopočtu ľudia Japonska milovali svoje telo a tvár s úžasnými a tajomnými kresbami, ktoré slúžili ako symbol rituálnej ochrany pre ľudí, ktorí sa venujú poľovníctvu alebo rybárstvu, a tiež talismanom bojovníkov. V budúcnosti japonskí používali maľovanie na bielizeň, aby zobrazili svoju históriu, patriacu do jednej z tried, pomocou kresieb.

Spočiatku sa tetovanie aplikovalo na telá dievčat a mužov s perličkami rastlín, zatiaľ čo všetky tetovania sa dali rozdeliť do dvoch typov: známka zločinu alebo kresba, ktorá definuje spoločenské postavenie. Hieroglyf, doslovne nazývaný "pes", bol použitý ako stigma, položili ho na čelo, aby každý mohol vidieť, že táto osoba bola sociálnym vydedencom. V stredoveku začali byť japonské tetovanie medzi gejšmi, milujúcimi a kňazmi, po ktorých sa tetovanie úplne zmenilo na každodenný ľudský život. Japonské tetovanie už dlho slúžili ako symbol, čo vám umožňuje naučiť sa všetko o osobe, počnúc vekom, končiac počtom detí a povolaním.

To je zaujímavé! Moderné a populárne tetovanie "rukáv" prišlo k nám z Japonska. Po prvýkrát začali používať japonský samuraj, ktorého oblečenie nemalo rukávy. Zároveň tetovanie slúžilo ako symbol sily a hrdinstva, zosobňovalo boj proti zlu a schopnosť ísť na výkon bez strachu z umierania.

 

Vlastnosti japonských tetovanie

Výrazné vlastnosti obrazu japonského tela:

  • Veľká farebná paleta a herné odtiene.
  • Predné tetovacie motívy vystupujú v jasných a žiarivých farbách.
  • Jasné čiary a kontúry, obrázok načrtáva tetovanie.
  • Výraznosť a "živý obraz obrazu" - tetovanie sa aplikuje na telo tak, že keď sa osoba pohybuje, taktiež sa pohybujú.
  • Primárne farby sú červené a čierne. S ich pomocou boli pripravené väčšiny obrazov.
  • Rozdelenie čísla do dvoch kategórií: hlavný motív a geometria, opustenie pozadia.

Japonské tetovanie na tele človeka alebo dievčaťa je symbolom japonskej kultúry, naplnenej hlbokou históriou a tradíciami. Stojí za zmienku, že rozmanitosť japonských tetovanie je taká veľká, že je takmer nemožné nájsť rovnaký vzor. Medzi najznámejšie scény sú draci a samurai, ako aj ich bitky, kvety a iné rastliny.

Typy japonských tetov

Skôr než vyberiete náčrt budúceho tetovania, musíte určiť typ obrazu a typ tetovania. Stojí za zmienku, že všetky obrázky majú konkrétny význam a logické vysvetlenie, ktoré sa hlboko vkladajú do príbehu. Japonské tetovanie sa vyznačujú vysokou umeleckou a krásou, preto za sebou skrývajú veľké sémantické zaťaženie. Ak sa na vytvorenie tetovania používa veľký náčrt, musia byť použité všetky časti tela a všetky vytvorené prázdne miesta sú naplnené nápismi, ozdobami a inými symbolmi, ktoré dopĺňajú mystický vzhľad obrovskej kompozície.

Typy japonských tetovanie:

  • Iredzumi - tetovanie, ktoré sa prvýkrát objavilo na telo sekcií kmeňa Yakuza. Zvyčajne výkresy zaberajú celé telo, od nohy po krk.
  • Kukushi-boro - tetovanie, ktoré sú umiestnené na vnútornej strane stehna alebo v podpazuší. Tieto kresby sa považujú za osobné, pretože ich vidí iba blízka osoba. Na vytvorenie obrazu bola použitá špeciálna technológia, vďaka ktorej sa kresba stala bielej, keď bol jej majiteľ nadšený.
  • Haman - tetovanie privilegovaných osôb, dnes sú to náčrty, ktoré dievčatá dávajú prednosť.

Japonský štýl tetovanie pre dievčatá a ich náčrty

V Japonsku sú tetovanie rovnako používané mužmi aj dievčatami. Zároveň dievčatá ukazujú svoju pokoru, krehkosť, citlivosť, ženskosť a krásu pomocou nositeľných kresieb. Klasické náčrty japonských tetovanie pre dievčatá sú rôzne kvetinové motívy, napríklad lotos je symbolom čistoty, duchovným tajomstvom a bohatstvom, pivonky sú krásou a úspechom v podnikaní. Avšak skutočným vodcom japonských tetovanie pre dievčatá je Sakura - starobylý obraz, symbolizujúci život a hlboký filozofický význam, zosobňuje ženskú múdrosť. Ďalšie tetovanie pre dievčatá je japonská záhrada zobrazená na zadnej strane, ktorá stelesňuje originalitu a charizmu jej majiteľa.

Okrem kvetinovej témy dievčat priťahuje obraz draka a iných mýtických tvorov. Hlavným rozdielom medzi mužskými a ženskými tetovaním je, že obrázky pre dievčatá sú filigénnejšie, hladšie a elegantnejšie. Jedným zaujímavým variantom tetovania je dvojica obrazu hieroglyfu "inoti" - symbol večnej lásky a oddanosti. Všeobecne platí, že japonské tetovanie sú nekonečným zdrojom nápadov, ktoré vám umožnia nájsť perfektné riešenie pre každé dievča, ktoré chce preukázať svoju krásu a originalitu.  

Japonské tetovanie mužov a ich náčrty

Medzi mužmi sú japonské postavy obzvlášť populárne, ktorých význam môže byť známy iba majiteľovi tetovania. V tomto prípade by sa mala osobitná pozornosť venovať prekladu tak, aby zodpovedala skutočnosti. Ďalšie populárne japonské tetovanie je dračí obraz. Drak je zosobnenie vernosti, šľachetnosti a obrovskej moci. Ďalším náčrtom, ktorý je medzi mužmi dopyt, je obraz tygra. Tiger - silu, silu a odvahu.

Zvlášť dôležité pre japonskú námornú tému, takže všetky náčrty spojené s morom môžu byť implementované v japonskom štýle. Ideálne riešenie - obraz kapra, ktorý symbolizuje trvanlivosť a maskulinitu. Jediné tetovanie, ktoré má zápornú hodnotu, je obraz hada, odborníci odporúčajú, aby ho vyradili.

Loading...