Články

Divnomorskoe - skvelé miesto pre lacnú dovolenku v roku 2018

Obec Divnomorskoye sa nachádza 12 km od mesta Gelendzhik a stala sa jednou z najobľúbenejších letovísk na Kaukaze. Jeho jedinečnosť v malebnej krajine a vzácnych hájov borovice Pitsunda. Tu si môžete vychutnať zábavu ako pešiu turistiku a získať originálne fotografie na pozadí miestnej prírody.

Vlhké subtropické podnebie obce spôsobuje mierne leto, príjemné pre rodiny s deťmi. Je tu oveľa teplejšie ako v susedných osadách, pretože obec je obklopená lesmi a pohoriami. Je tiež chránený pred chladným vetrom.

Ako sa dostať na Divnomorskoe

Najbližšie k Divnomorskoe je letisko Gelendzhik. Let Moskva-Gelendzhik bude stáť od 3500 do 7500 rubľov, v závislosti na dopravcu spoločnosti. Z Petrohradu je možný len let s prestupom. To bude stáť od 10 000 rubľov a viac.

Z letiska sa dostanete na starú autobusovú stanicu Gelendzhik. V autobuse trvá 30 minút a bude stáť 30 rubľov. Odtiaľ v ďalšom autobusu Gelendzhik-Divnomorskoe sa môžete rýchlo dostať na miesto, platiť rovnakých 30 rubľov.

Dokonca aj na letisku čakajú taxiči turisti - súkromní obchodníci. Ponúkajú sa dôveryhodným turistom, ktorí sa dostanú do miesta 1500 ruží. Nemali by ste súhlasiť s takýmito ponukami, pretože ak chcete, môžete nájsť auto, ktoré vás zavedie na miesto pre 500 rubľov. Musíte sa pozrieť na oficiálnych zástupcov taxislužieb s pevnou sadzbou.

Priame vlaky z Moskvy a Petrohradu prichádzajú na železničnú stanicu Novorossijsk. Táto stanica je najbližšie k Divnomorskoe. Cesta vlakom bude stáť 3400 - 4000 rubľov za rezervované sedadlá a za oddelenie 3600 - 4900 rubľov.

Trolejbus by mal ísť na opačný koniec mesta, kde sa nachádza autobusová stanica. Odtiaľ premáva autobus Novorossiysk-Dzhanhot, jeho trasa prechádza cez Divnomorskoe. Náklady na cestovanie budú približne 120 rubľov. Ak tak urobíte taxíkom, ale v priemere budete musieť zaplatiť 1200 rubľov. Ak hotel ponúka transfer, potom by ste nemali odmietnuť - cena za službu bude oveľa nižšia.

Pohodlné môže byť cesta autobusu Moskva-Gelendzhik, ktorý sa zastaví v Divnomorskoe. Cestovné lístok stojí asi 6000 rubľov.

Vnútrozemská doprava

Vo vnútri obce sú autobusy, ktoré ju spájajú s najbližšími osadami. Existuje niekoľko ciest, ktoré spájajú kľúčové body Divnomorsky a okolia.

Taxíky od oficiálnych spoločností udržiavajú ceny na prijateľnej úrovni: na každom ďalšom kilometri potrebujú približne 50 rubľov na vylodenie z turistiky a 20-25 rubľov. Čakanie bude tiež musieť zaplatiť za 5 rubľov za minútu.

Ak nie sú plánované dlhé vzdialenosti, potom prenájom bicykla môže byť skvelým riešením. Na centrálnej pláži je najväčší požičovňa bicyklov. Prenájom stojí 170 rubľov za hodinu. Počas dňa budete musieť zaplatiť asi 550 rubľov.

Oddych v Divnomorskom 2018: pláže strediska

Šírka miestnych pláží sa pohybuje od 10 do 30 metrov. Brán je pokrytý malými kamienkami a vstup do vody je jemný a piesočný. Pláže obce sú rozdelené na dve časti pri rieke Mezyb. Na jednej strane napnuté pláže "Energetik", "Divnomorsky", "Modrá vzdialenosť". Na druhej strane je centrálna pláž a väčšina zábavných miest v obci.Rozvinutejšia infraštruktúra je pozorovaná napravo od rieky od centrálnej pláže. Tu sú koncentrované kaviarne, reštaurácie, vodné aktivity. Okamžite umiestnený vodný park. Ak chodíte v smere Sanatorium Torch, potom sa po 10 minútach dostanete do hlučnej diskotéky, kde sa zhromažďujú všetci mladíci obce a jej hostia.

Vstup na pláže je zadarmo. Ale za ďalšie služby bude musieť platiť:

 • Požičovňa lehátok - 150 RUB za 5 hodín;
 • aerárium na pláži penziónu Energetik - 50 RUB / hod;
 • sprcha - 60 RUB;
 • toalety - 20 RUB;
 • jazda na jet ski - 1500 RUB na 10 minút;
 • na "banán" - 300 RUB.

Na severe môžete nájsť divokú nudistickú pláž. Ľudia sem prichádzajú so stany a bez komplexov.

Oddych v Divnomorskoye 2018 v blízkosti mora: hotely, hotely, penzióny a rekreačné centrá

Tu sú stále najobľúbenejšie strediská, motely a rekreačné centrá, ktoré zostávajú od sovietskeho obdobia. Ich výhodou je liečebno-profylaktický základ a borovicové háje pitsunda priamo na území. Okrem toho je systém napájania a má vlastné pláže. V sezóne bude dvojlôžková izba s tromi jedlami denne platiť približne 7 000 rubľov za deň. V "nízkej" sezóne je možné zakúpiť 25% nižšiu cenu ako predtým deklarovaná hodnota. A v apríli a októbri ceny klesnú o polovicu.

Ak sa voľba dostane na hotel, potom miestnosť s plnou penziou bude stáť 5 000 rubľov. Ak budete jesť mimo hotel, ubytovanie bude stáť približne 3500. Mini-hotely ponúkajú demokratickejší prístup: počas sezóny bude cena izby 2000-2500. Penzióny, v závislosti od usporiadania a vzdialenosť od mora, bude stáť 1000-2500 rubľov.

Ceny za dovolenku v súkromnom sektore 2018 Divnomorskoe: lacné, bez sprostredkovateľov

Ako vždy, rozpočet izby sú považované za najviac rozpočet. Tu si môžete vybrať aj množstvo ďalších služieb. Ale hlavná časť vlastníkov ponúka rovnakú vec.

 • "Poseidon": 8 minút chôdze k moru, bezplatné parkovanie, spoločná kuchyňa - 1100-1600 rubľov;
 • "Sunrise": 5 minút k moru, strážené parkovisko, spoločná kuchyňa - 1200-2500 rubľov;
 • "Firefly": 5 minút k moru, parkovanie, spoločná kuchyňa - 400-600 rubľov;
 • "Guest Yard by Galina": 5 minút k moru, bezplatné parkovanie, spoločná kuchyňa - 500-2000 rubľov;
 • "Dlážka": 10 minút k moru, parkovanie, spoločná kuchyňa - 500 - 1500 rubľov.

Gastronomický odpočinok v Divnomorskoye 2018: snack bary, reštaurácie, kaviarne

Chcel by som začať príbeh gastronomických špecialít s výrobkami vinárskej farmy "Gelendzhik". Odtiaľ sa prinášajú suveníry domov, s ktorými sú všetci spokojní. Populárne polosuché šampanské "Madame Firsova" za cenu 170 rubľov za fľašu bude príjemným dňom z dovolenky. Kvalita tohto produktu sa nijako nelíši od svetoznámej Madame Clicquot. V zozname najlepších vín z rastliny:

 • "Sauvignon Gelendzhik";
 • "Čierne oči";
 • "Alexandrite Gelendžik";
 • Muscat Amber (380 rubľov).

Pokiaľ ide o kuchyňu, všetko je ruskému ľudu známe. Jedlo je lahodné, uspokojujúce a pestré. V ponuke reštaurácií nájdete rysy ruskej, ukrajinskej, kubánskej a stredomorskej kuchyne. V ponuke väčšiny zariadení je boršč, okroska na kefír, šaláty z veľkých kúskov čerstvej zeleniny, rôzne kubánske klobásy, knedle s náplňou, mäsové jedlá.

Nudlová polievka sa môže ochutnať na 150 rubľov na porciu, barbecue stojí 460 rubľov za 200 gramov, jahňacie - 600 rubľov, pizza, v závislosti od veľkosti, bude stáť 400-600 rubľov, kuracie tabak - 600 rubľov.

Večera v kaviarni bude stáť 350-450 rubľov na osobu a priemerný účet za večeru v reštaurácii s alkoholom je 1000 rubľov. Na pláži môžete jesť koláče za cenu 50-70 rubľov za porciu, chebureks za 70 rubľov, shawarma za 130 a tiež varená kukurica za 50 rubľov za kus.

Zábava, atrakcie, sviatky s deťmi v Divnomorskoye 2018

V Divnomorsky je nevyhnutné vidieť, ako dva obrovské dolmene stúpajú na Markhot Ridge. Sú staršie ako 5000 rokov, podobne ako v blízkosti pohrebnej hromady. Na pravom brehu rieky Aderba je ďalšia hrobka, ktorú je tiež potrebné vidieť.

Pozornosť si zaslúži kostol sv. Sergia z Radoneja, postavený zo surového kameňa. Stredný nábrežie je pozoruhodný najmä pre svoje malebné prostredie. Mnohí turisti dávajú prednosť stráviť večery na ňom.

Strmé pobrežie a hustý les dávajú dedine nezabudnuteľný šarm a zmysel pre blízkosť prírody v celom rozsahu. V mori, neďaleko od pobrežia, je skala ako plachta. Náladová forma dala obrovskému kameňu jeho meno. Na pobreží chcem tráviť čo najviac času a uvažovať o kráse regiónu.

Po preskúmaní povrchovej krajiny sa môžete ponoriť pod vodu. Na centrálnej pláži je potápačský klub Krasnodar "Source". Viac informácií o jeho práci nájdete na oficiálnej webovej stránke. Tu sa naučia ponoriť sa od nuly alebo získať medzinárodný certifikát PADI. Začiatočník sa môže potápať s inštruktorom. Jedna sekcia bude stáť 2000 rubľov. Prenájom vybavenia za deň stojí 1000 rubľov. Dve ponory z člna môžu byť vykonané v 2000 - 3000 rubľov. Kurzy na konci vydania certifikátu budú stáť približne 20 000 rubľov.

Najjasnejšie emócie pre deti poskytnú mini-vodný park "Poseidon". Vstup na územie stojí 400 rublov za pol dňa. Deti do troch rokov môžu chodiť zadarmo, ale len s dospelými. Zábavný park "Golden Fish" umožní deťom jazdiť na kolotoče, elektrických autách, vlakoch, navštíviť detskú kaviareň. Trampolína bude stáť rodičia 200 rubľov, jazdiť na malom vlaku 150 rubľov, lopta zorb - 170 rubľov / 5 minút. Pre deti je špeciálna trasa s benzínovými štvorkolkami. Za 7 minút jazdy budete musieť zaplatiť 350 rubľov za 15 - 550.

Oddych v Divnomorsky 2018: recenzie turistov

Na dovolenke v Divnomorskom nájdete rôzne recenzie. Turisti chvália čistú vodu, veľa zábavy, scenérie a nízke ceny. Iní sa sťažujú na hrubosť miestnych obyvateľov, stratené a preplnené pláže.

Tiež hostia obce varovali, že v mnohých reštauráciách otravy nie sú nezvyčajné, preto by sa mala venovať osobitná pozornosť výberu miest na obed a večeru.

Loading...