Svet

Ako začať učiť angličtinu? Krok za krokom schéma jazykového vzdelávania od začiatku

Znalosť angličtiny vám umožní nájsť kontakt s viac ako miliardou ľudí na Zemi. Predpokladá sa, že mladší vek je lepšie vzdelaný, takže dospelí často premýšľajú o tom, kde sa začať učiť angličtinu s dieťaťom. Zabúdajú na to, že existuje veľa moderných metód naučiť sa angličtinu samostatne.

Ak chcete začať, vyberte spôsob učenia. Môžete študovať v skupine, individuálne s učiteľom alebo sa rýchlo naučiť angličtinu doma na vlastnú päsť.

Skupinové triedy

Skupinové lekcie sú najčastejším spôsobom učenia sa angličtiny. Jeho výhody sú zrejmé:

 • ľudia približne rovnakej úrovne sa stretávajú na kurzoch a nikto necíti obmedzenie;
 • vždy existujú dialógy;
 • náklady na skupinové triedy sú oveľa nižšie ako jednotliví;
 • Skvelá príležitosť na vytvorenie nových priateľov.

Medzi nedostatky patrí, že učiteľ nemôže venovať všetku pozornosť jednému študentovi. Možno mu chýba skutočnosť, že oddelenie nie je dobre zvládnuté. Ak hovoríme o dieťati, potom s najväčšou pravdepodobnosťou to nepozná sám.

Triedy s učiteľom

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako začať učiť angličtinu v 1. ročníku alebo na 45 rokov, je pracovať s učiteľom. Mal by to byť skúsený mentor, ktorý pomôže pochopiť podstatu jazyka, vytvoriť základy základných vedomostí a cítiť mluvenú formu angličtiny.

Okrem toho úlohou učiteľa je úloha sprostredkovateľa. Bude to prvý, kto bude hovoriť so študentom a vysvetlí gramatiku jednoduchými slovami. Pod prísnym usmernením je pre deti oveľa jednoduchšie učiť sa po anglicky alebo začať od začiatku dospelým. Alternatívou k jednotlivým triedam môže byť interaktívne učenie prostredníctvom Skype alebo iných okamžitých poslov s videokomunikáciou.

Samostudium

Ak nie je možné využívať služby súkromného učiteľa alebo navštevovať skupinové kurzy, potom budú nezávislé hodiny dosť účinné.

Odporúča sa študovať aspoň 3 krát týždenne na hodinu. Ak chcete dosiahnuť rýchlejšie výsledky, triedy by sa mali vykonávať denne najmenej 40 minút. Príležitostne si môžete zorganizovať voľný čas na odpočinok a nové informácie "usadia".

V prvých etapách je potrebné zamerať sa na slovné zručnosti. O niečo neskôr môžete písať jednoduché texty a čítať krátke články. Účinným cvičením je počúvať podcasty na úrovni. Je tiež potrebné nájsť pre prax partnera - zaujíma dôležité miesto vo všeobecnej metodológii jazykového vzdelávania.

Jednoduché stlačenie nebude mať požadovaný efekt. Pamätné frázy a vzory veľmi rýchlo lietajú z mojej hlavy. Je potrebné okamžite začať používať informácie prijaté v dialógoch. Napríklad, ak sa vám podarilo naučiť desať slov na jednej téme, potom musíte urobiť jednoduchý príbeh s ich použitím a zapísať ho. Potom je potrebné niekoľkokrát čítať výsledný text a odzrkadľovať používanie nových termínov v kontexte histórie. Tiež by ste sa mali zaoberať gramatikou: keď ste študovali Past Continuous, musíte urobiť niekoľko viet v tomto čase.

Ťažkosti a chyby

Každý z začiatočníkov sa chce rýchlo naučiť čo najviac materiálov. Neskúsení študenti sa preto snažia začať učiť angličtinu prostredníctvom video tutoriálu alebo špecializovaných stránok, kde bez registrácie môžete získať množstvo materiálov. Študent sa to pokúša použiť súčasne. Výsledkom je nesystematické a zhromažďovanie úloh, ktoré vedú len k rýchlej únave zo samotných hodín bez požadovaného efektu.

Chyba, ktorá znižuje všetko úsilie na nič, bude absencia fázy opakovania minulosti. Prvý dojem zo skutočnosti, že sa tému naučili srdcom, môže byť chybný. Je lepšie vrátiť sa k nemu za mesiac a byť presvedčený o kvalite zvládnutia materiálu.

Etapy samostudia anglického jazyka

Začnite sa učiť jazyk sa odporúča zvládnuť pravidlá čítania. Toto je základ štúdie. V prvej fáze sa študent snaží pochopiť, ako vyslovovať zvuky, ich kombinácie a slová. Toto sa vykonáva prostredníctvom špeciálnych tabuliek s prepisom.

V druhej fáze by ste mali overiť správnu výslovnosť slov. Najčastejšie sa slová vyslovujú inak, ako sú napísané. Existuje aj veľa slov v angličtine, ktoré nerešpektujú žiadne pravidlá vôbec. Preto je vhodné používať online slovníky. Zaznamenané slovo sa vyslovuje počítačovým hlasom. Počuť by sa malo opakovať niekoľkokrát, úplne napodobňovať hlas. Toto je najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť čo najbližšie k správnej výslovnosti.

V tretej fáze môžete začať zbierať vlastnú slovnú zásobu. To sa tiež vykonáva prostredníctvom mnohých online slovníkov. Môžu to byť zvukové aj vizuálne možnosti. Naučte sa nové slová pomôcť svetlé obrázky, preklady do ruských a asociačných sérií. Musíte začať s jednoduchými všeobecnými témami. Najjednoduchší spôsob, ako si zapamätať tie slová, ktoré sú najčastejšie používané v ruštine. Dôležitou časťou slovnej zásoby by mali byť slovesá. Práve táto časť reči prináša dynamiku a život v angličtine.

V ďalšom kroku musíte urobiť gramatiku. Ak porušíte gramatické pravidlá, nemali by ste sa spoliehať na pochopenie od partnera. Ak chcete zvládnuť náročnú úlohu, pomôže vám to dobre. Aj rôzne internetové zdroje s množstvom metód ovládania anglického gramatika môžu prísť na záchranu.

V ďalšej fáze môžete bezpečne pokračovať v počúvaní podcastov. Musíte začať s krátkymi 30 sekúnd až 2 minúty. To vám umožní rýchlo a ľahko zvyknúť na zvuk prejavu.

Po všetkom vyššie uvedenom sa môžete bezpečne presunúť do ťažšej etapy - počúvať novinky v angličtine. Bude tiež užitočné sledovať filmy v pôvodnom jazyku. Môžete začať tým, ktoré naznačujú prítomnosť titulkov.

Jedným z najúčinnejších etáp rozvoja jazykových zručností môže byť považované čítanie textov. To umožňuje nielen doplnenie slovnej zásoby, ale aj zapamätanie pravopisu.

Novým krokom k zvládnutiu anglického jazyka bude inštalácia špeciálnych programov a aplikácií na smartphone alebo tablete. Takéto cvičenia budú vždy po ruke a umožnia využiť každú voľnú chvíľu s výhodou. Medzi najobľúbenejšie aplikácie patria:

 • Lingualeo;
 • duolingo;
 • Voxy;
 • slová;
 • Jednoducho desať;
 • Naučte sa angličtinu;
 • Rosetta Stone;
 • Anglická gramatika v používaní.

Približne rovnaký účinok možno dosiahnuť pri praktickom používaní online. Ak to chcete urobiť, existujú stovky stránok s rôznymi metódami. Môžete si vybrať platenú verziu alebo obmedzenú na ekonomickú možnosť, ktorá vám poskytne všetok užitočný materiál len na registráciu na webe.

Ako môžete vidieť, učenie nového jazyka nie je tak ťažké. Je len dôležité stanoviť cieľ a metódy a prostriedky na to nájdeme sami. Ich rôznorodosť vám umožňuje nájsť najlepšiu voľbu pre každého.