Interiér

Krásne sviečky: Nezvyčajné domáce dekorácie

Krásna sviečka je základným atribútom útulného domu, romantických udalostí a zvláštnych príležitostí. Tiež sa často prezentuje ako hlavný dar alebo darček. Ale vidíte, jednoduché sviečky nevyzerajú tak esteticky príjemné, na rozdiel od produktov s dodatočnou výzdobou. Preto vám odporúčame zdobiť ich vlastnými rukami. Aby ste to dosiahli, nebudete potrebovať príliš zložité materiály, pretože väčšina z nich je ľahko nájdená v každom dome.

Kávové bôby ako prvok dekorácie

Jednoduchá sviečka bez zápachu môže byť zdobená kávovými zrnami. K tomu je potrebné, aby horúce lepidlo alebo vosk pripojili zrno na sviečku. Je veľmi dôležité, aby ste ich trochu tlačili prstami tak, aby po vytvrdnutí pevne držali. Takáto sviečka nebude nielen zdobiť interiér, ale tiež vyplní miestnosť s ohromujúcou arómou kávy.

Sviečka s fotografiou

Sviečka s dekoráciou v podobe fotografie bude skvelým darom pre drahého človeka. Pri pohľade na takýto objekt v interiéri sa budete vždy spomínať so zvláštnym teplo.

Pre prenesenie výkresu pripravíme nasledujúce materiály:

  • vosková sviečka;
  • papyrus a voskovaný papier;
  • kancelársky papier pre tlač;
  • škótske pásky;
  • nožnice;
  • sušič vlasov

Pripojte sledovací papier k tlači papiera páskou.

Predpripravený fotografický tlač na tlačiarni. Uistite sa, že ste papier vložili tak, aby sa tlač nachádzala na sledovacom papieri. Oddeľte ho od papiera a vyrežte fotografiu s malými zarážkami.

Priložíme fotografiu k sviečke, potom pevne stlačte voskovaný papier a ohrejeme obraz sušičom vlasov.

Obraz zahrejeme, kým sa nezjaví.

Odstráňte voskový papier úhľadne, bez trhania.

Pomocou tejto technológie môžete preniesť absolútne ľubovoľný obrázok, ktorý chcete použiť na sviečku. Napríklad zdieľanie fotografie s priateľom, želanie alebo len motivujúca fráza.

Maľované akrylovými farbami

Ak chcete kresliť, skúste to na sviečku. Avšak aj keď nemáte umelecký talent, stačí vytlačiť šablónu, pomocou ktorej môžete vytvoriť skutočné majstrovské dielo. Mimochodom, práce majstrov s dlhoročnými skúsenosťami sú pozoruhodné v ich kráse, a preto majú ohromné ​​náklady.

Aromatická škorica

Môžete dať sviečke príjemnú arómu nielen pomocou kávových zŕn. Škoricové tyčinky cítia nie menej príjemné. Navyše táto sviečka vyzerá veľmi esteticky príjemná a môže byť použitá na romantickú večeru alebo len na zdobenie miestnosti.

Romantická čipka

Taký materiál ako čipka v roku 2017 je veľmi dôležitý. Používa sa doslova všade, od dekorácie oblečenia až po interiérové ​​výrobky. To je dôvod, prečo ponúkame zdobiť sviečku s čipkou. Kvôli tomu bude vyzerať drahšie a štýlové.

Veľmi často sa sviečky používajú na svadobné obrady. Dekor v podobe čipky je ideálny pre takéto slávnostné udalosti.

Dekoračný pás a povraz

Ďalším materiálom, ktorý sa pomerne často používa na dekoráciu, je pytlovina. S jeho pomocou, aj jednoduchá monochromatická sviečka bude vyzerať oveľa krajšie. Kombinujte ho s rôznymi stužkami, motúzmi, korálkami a čipkami, aby ste niečo naozaj zažili.

Šperky s kamienkami

Môžete si vyrobiť jednoduchú originálnu sviečku s pomocou volumetrických šperkov s kamienkami. Môžu to byť aj náušnice alebo prívesky, ktoré už nemáte. Ale hlavná vec - zabezpečiť takýto produkt. Na to použite horúce lepidlo alebo vosk. Ak používate prívesok ako výzdobu, môžete ho položiť na hrubú niť a jednoducho ju obaliť okolo sviečky.

Sviečky s dekorem s kamienkami nie sú ani originálne. Takéto výrobky sú stručnejšie a dobre dopĺňajú akýkoľvek interiér.

Navy štýl sviečky

Môžete si vytvoriť party na námornom štýle, zdobiť miestnosť alebo si len pripomenúť výlet do mora pomocou sviečok.

Ak chcete vytvoriť prvú možnosť, budete potrebovať jednofarebnú sviečku, mriežku a hviezdicový dekor.


Druhá možnosť návrhu je jednoduchšia. V miniatúrnej fľaši budete potrebovať povraz, kotvu a morskú soľ alebo piesok.

Pre tretiu dekoráciu budete potrebovať záchranné vesty a miniatúrne veľké záchranné kolesá.

Značky s číslami

Ako bolo uvedené vyššie, sviečky sú veľmi často používané pri svadbách. Ak sa oslava týka veľkého počtu ľudí, potom pre pohodlie, je sedací plán pre hostí. Preto má každá tabuľka svoje vlastné číslo. Často je na sviečkach napísané alebo priložené číslo na špeciálnu značku.

Slávnostné iskry

Snáď najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť sviečku, je zakryť jej iskrami. Za týmto účelom naneste lepidlo na vybrané oblasti a potom len posypte leskom. Tieto sviečky vyzerajú veľmi sviatočne, takže ich môžete bezpečne prezentovať ako darček.

Sezónne dekorácie

Ak chcete krásne vyzdobiť sviečku pre výzdobu vašej izby, odporúčame používať sezónne prvky. Napríklad v zimných večiach často každý chce pohodlie a teplo. Preto by veľkým riešením by bol "pletený sveter" pre sviečku. Môžete to urobiť z vrcholu teplého ponožka alebo použiť rukáv starého sveter. Ak chcete pliesť, uistite sa, že sa pokúsite vytvoriť takýto produkt sami.

Ako výzdobu pre Nový rok môžete použiť smrekové smotane, stuhy, plesy, pozlátko a dokonca aj darčekové balenie.

Pre jesennú výzdobu vhodnejšie pytlovina, sušené listy a kvety, rovnako ako tyčinky škorice. Takéto skladby vyzerajú veľmi štýlovo.

Ak chcete zdobiť sviečky na jar, vyberte zelené listy a kvety.

Dekor malých sviečok

Ak je v prípade veľkých sviečok široká škála dekoračných možností, potom s malými všetkými všetko je trochu iné. Ponúkame im zdobiť farebný škótsky alebo baliaci papier. Z tohto dôvodu budú vyzerať viac slávnostne.

Samozrejme, v špecializovaných predajniach je prezentovaný široký výber sviečok s dekoráciou. Ale to, čo sa vyrába ručne, je oveľa vyššia. Navyše, ak si vyberiete tie správne odtiene dodatočnej dekorácie, táto sviečka sa stane štýlovým prízvukom vašej izby.

Vyskúšali ste si zdobiť sviečky sami? Zdieľajte nápady v komentároch.

Loading...